sergiyzvutyazny 28.02.2018 в 14:36


Масово звільняючи працівників Фонду соцстраху, Саєнко грубо порушує закон – Громадська рада


Масово звільняючи працівників Фонду соцстраху, Саєнко грубо порушує закон – Громадська рада

У прес-центрі ІА «ЛігаБізнесІнформ» відбувся круглий стіл, присвячений проблемі незаконних звільнень співробітників Фонду соціального страхування України (ФССУ).

Під час заходу Громадська рада Фонду соціального страхування України, на чолі з головою Дмитром Сарьяном, заслухала звернення трудових колективів регіональних управлінь Фонду, щодо незаконного звільнення фахівців, вагітних, осіб з інвалідністю: на утриманні яких перебуває особа з аналогічним соціальним статусом, і виплат заробітних плат вдвічі менших, аніж вказаних у штатному розписі.

Так, за даними Громадської ради, на сьогоднішній день у ФССУ звільнено 2806 працівників з 5680, що суперечить КЗпП і Генеральній угоді. Більш ніж 200 працівників подали позови до суду, в зв'язку з незаконним звільненням - і це при тому, що Головою Правління Фонду є один з «лідерів» Федерації профспілок України Володимир Саєнко, основним завданням якого є захист інтересів працюючих.

Масово звільняючи працівників Фонду соцстраху, Саєнко грубо порушує закон – Громадська рада

Представники від незаконно звільнених працівників обласних підрозділів повідомили про численні порушення при звільненні з Фонду, що проводилось без врахування стажу, соціального статусу - звільняють жінок, які мають і неповнолітніх дітей, і осіб з інвалідністю на утриманні. Листки-попередження надаються людям без дат та вихідного номеру, з порушеннями будь-яких термінів, без запропонування посад. Ці всі заходи супроводжуються психологічним та матеріальним тиском: знущання, погрози, невиплата премій та вихідних нарахувань при звільненні. Загалом, Голова Правління Саєнко В.В. ухвалив незаконне скорочення 35% працівників без необхідних процедур та заходів проти масових скорочень. А за наполяганням саме Незалежних профспілок масові звільнення не можуть перевищувати 10% в рік.

Виходячи з отриманих свідчень і документальних доказів, стало зрозуміло, що мова йде про свідоме знищення колективу Фонду соцстраху, при чому з боку керівництва ФССУ спостерігаються грубі і системні порушення Конституції, законодавства України та норм трудового права.

Повне відео круглого столу: https://www.facebook.com/pressroomLBI/videos/1535318039899470/

В результаті почутого, Громадська Рада ФССУ ухвалила ряд ініціатив.

1. Громадською радою Фонду соціального страхування України було прийнято ініціативу про утворення робочої групи з числа членів Громадської ради Фонду, незаконно звільнених працівників та громадських організацій профспілок.

2. Згідно норм Генеральної угоди, яка укладена між сторонами соціального діалогу - якщо звільненню підлягає більш ніж 10% загальної чисельності працюючих на підприємстві, то створюється спеціальна комісія. Громадська рада вирішила ініціювати створення такої комісії в Фонді соцстраху через рішення Правління Фонду звільнити понад 35% робітників Фонду.

3. Відповідно до ситуації, що склалась у Фонді, яка дестабілізує роботу Фонду, нищить основні напрямки його діяльності, Громадська рада Фонду вирішила ініціювати проведення «круглого столу» в Міністерстві соціальної політики України із залученням представників сторін соціального діалогу, відповідних державних установ, зацікавлених осіб широкого кола громадськості.

4. Підготувати звернення до Національної тристоронньої соціально-економічної ради, спільних представницьких органів, організацій роботодавців, сторін профспілок, Мінсоцполітики, Держпраці, Кабміну, а також розглянути звернення до інших органів (Прокуратури) через пряме систематичне злісне порушення законодавства.

5. Прийнято Положення про Громадську раду Фонду соціального страхування України та направлено до Правління Фонду для погодження.

6. Прийнято план роботи Громадської ради Фонду соціального страхування України на ІІ півріччя.

Що ж, залишається чекати реакції від влади та правоохоронних органів, які мають дати правову оцінку діям керівництва ФССУ , притягнути винних до відповідальності та припинити безлад, який зараз відбувається в структурах ФССУ.Рекомендовать запись
Оцените пост: