Херсонський адвокат земельних рейдерів представляла інтереси… мерця

sergiyzvutyazny 15.02.2017 в 15:20

Шахраї, що знищували хліб та оформлювали землю на мерців, продовжують захоплювати селянське майно під прикриттям херсонських правоохоронців

В газеті «Юридичний вісник України» вийшов гострий матеріал під назвою «Поліція Херсонщини покриває земельних рейдерів», в якому розповідається про шахрайські оборудки із землею в Чаплинському районі, які набули загрозливого масштабу і вийшли із під контролю правоохоронних органів.

У статті детально описані схеми махінацій із землею і зазначається, що головними рейдерами у районі є представники ТОВ «СІНА» і ТОВ «УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ»  (керівники Сидоренко Валентин, Назарчук Сергій, Назарчук Анатолій).

Зокрема, як розказали журналістам постраждалі люди, рейдери діють зухвало, з почуттям повної безкарності. Їхні методи – тупі, але цілковито ефективні, якщо зважити, що правоохоронці діють заодно із шахраями.

Розповідає мешканка с. Іванівки Тетяна Горбач:

«Зараз ТОВ «СІНА», не зважаючи на все, обробляє частину нашої землі в суборенді. Ми ніяк не можемо від них здихатись! Це при тому, що ми

підписали договори з другими. Ольга Сидоренко, яка була директором ТОВ «СІНА», приїздила до нас з пустою відомістю, і казала, що буде видавати гроші. Хіба так робиться!? Вона заявляє – пишіть розписку про те, що ви відмовляєтесь від орендної плати. Але ж ми не відмовляємось, ми хочемо, щоб все було по закону, а нас кидають у беззаконня!

Думаємо, що це така тактика – давати гроші під відомості, а потім

пред’явити права на землю. Ми не хочемо втратити власну землю, і сподіваємось, що цей кошмар закінчиться», - наводить коментар місцевої селянки журналіст Лана Земляна.

 

Вкрали землю і знищили посіви

 

Микола Мартиновець 

А от місцевий фермер, із села Преображенка, Чаплинського району, голова СПрАТ ім. Кірова, Микола Мартиновець зіткнувся із ще більш масовим та вражаючим рейдерством. Його підприємство багато років обробляло паї місцевих селян. Аж доки у 2016 році за його спиною, представники «УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ» за допомогою підробленої довіреності й злочинця-нотаріуса, провернули операцію по незаконному переоформленню договорів земельної  оренди із місцевими селянами на свою користь. Кого підкупом, кого обдурили, а кого залякали, змогли переоформити на себе близько третини землі пайщиків (166 чоловік, менше третини із більш як 534 місцевих пайщиків, які довірили обробляти свою землю директору Миколі Мартиновцю). А щоб закріпити вкрадене, свою «нову власність», вдалися до жахливого безчинства – почали цинічно знищувати на полях посіви озимої пшениці та ячменю, які сіяв фермер Микола Мартиновець!

Про це активно писали ЗМІ: http://h.ua/story/434508/

Був показаний сюжет на УТ-1 у програмі «Територія закону»: https://www.youtube.com/watch?v=FdMOhTrzQj8&feature=youtu.be

Цей випадок сколихнув всю фермерську й селянську спільноту України. Але не херсонських правоохоронців, не місцеву поліцію, не суддів і не херсонську владу.

 

Тригубенко – з народом, чи з мафією?

Прокурор Херсонської області Віталій Тригубенко

Врешті-решт, неймовірними зусиллями, завдяки корупційним зв’язкам та підкупами поки що вдається ці злочини покривати й не давати їм законного руху. Не реєструється жодна заява про злочини, що подана Мартиновцем та його адвокатами. Чаплинська  поліція взагалі саботує закон, перетворившись на охоронців мафії.

Відомо що ця справа зараз знаходиться безпосередньо на контролі прокурора Херсонщини Віталія Тригубенка. Цей молодий правоохоронець із гарною поки що характеристикою, був призначений на свою посаду лише в минулому році, і є надія, що він ще не обтяжився корупційним зв`язками із місцевими мафіозі та корупціонерами. Також відомо, що особисто на пана Тригубенка було надіслано кілька журналістських запитів із вимогою відреагувати на кричущі факти, відкрити справи та розпочати слідство по фактах земельного рейдерства, підробки документів, знищення посівів. Але поки що ніяких дій зі сторони обласної прокуратури не чути. Можливо, Тригубенка вже купили або залякали? Це стане відомо вже через тиждень, коли спливе граничний термін відповідей на запити. Реакція Тригубенка покаже, чи є у херсонських селян шанс на справедливість, чи  область віддана на відкуп земельній мафії. 

 

Суддя і мертві душі

Апеляційний суд Херсонської області

Тим часом, у справі ТОВ "«УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ» проти фермера  Миколи Мартиновця продовжують творитися дивні речі. Так в Апеляційному суді Херсонської області, де зараз слухається справа, адвокат РОСТАЛЬНА ІННА ВОЛОДИМИРІВНА, що веде справи ТОВ «УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ», почала представляти інтереси особи-пайщика, яка померла ще літом!  Коли ж юрист СПрАТ ім. Кірова про це повідомила, судді були дуже розгублені і перенесли засідання на інший термін. Але в наступному засіданні тієї довіреності на мертву особу вже у документах не було! Ось таке правосуддя по-херсонськи. Чи варто очікувати після таких кульбітів, що рішення Апеляційного суду Херсонщини будуть зважені та законні? Тим часом, представники ТОВ «УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ», користуючись прикриттям місцевих правоохоронців, продовжують за старими схемами ошукувати селян у різних куточках Херсонщини.

Як би то не було, про всі ці факти повідомлено ГПУ (особисто Юрія Луценка), МВС,Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та інші інстанції. А народні депутати України з Комітету по боротьбі із корупцією, якщо не буде чіткої реакції правоохоронних органів, вже  готують подання на створення комісії по розслідуванню цих злочинів. В кінці кінців, селяни, які втратили землю, можуть бути набагато рішучіші та небезпечніші для корумпованої влади, ніж можна собі представити. Вже почастішали випадки, коли люди відстоюють землю зі зброєю в руках. Чи владі потрібні селянські повстання!?   

Реформування галузі енергетики призупиняється через НКРЕКП

sergiyzvutyazny 10.02.2017 в 14:09

Назасіданні комітету з паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) голова робочої групи по розробці законопроекту «Про ринок електричної енергії України» Лев Підлісецький визнав неможливим продовження роботи над законопроектом через неадекватні рішення енергетичного Регулятора. За словами депутата, не можливо нести відповідальність за розвиток та реформування галузі, коли ефективність цих реформ залежить не тільки від Верховної Ради, а й від імплементації прийнятих рішень, які реалізуються енергетичним Регулятором та іншими інституціями. Продовження реформування неможливе щонайменше до того часу, поки не буде проведена повна ротація членів НКРЕКП.

Причиною такої заяви стала низка сумнівних рішень державного Регулятора в енергетиці, зокрема, прийняте напередодні рішення НКРЕКП про підвищення вартості підключення до електричних мереж. За інформацією від учасників ринку вартість приєднання виросте у 6-10 разів. Офіційну негативну позицію щодо даного рішення вже висловило ряд профільних асоціацій та громадсько-політичних організацій: Реанімаційний пакет реформ, НЕК "Укренерго", ВАТ «ХК»Київміськбуд», Всеукраїнська аграрна рада, Офіс ефективного регулювання (BRDO), Європейська бізнес-асоціація,Українська асоціація відновлюваної енергетики,Біоенергетична асоціація України, компанія Укртепло (Іван Надєїн) та інші.

«Останній рік, я особисто дуже активно працював над доопрацюванням законопроекту про Ринок Електроенергії. Було проведено десятки робочих зустрічей, круглих столів, експертних обговорень. У вересні закон був прийнятий у першому читанні. Дехто навіть вважав, що цей закон Підлісецького, а не Кабінету Міністрів України. Проте успішна реформа передбачає якісне і збалансоване вторинне законодавство та правильну імплементацію закону. А це вже відповідальність НКРЕКП та інших інституцій. На жаль, у сьогоднішній ситуації немає ні каплі довіри, що НКРЕКП професійно та об'єктивно зробить свою роботу. А без цього правильного кінцевого результату не буде», - заявив на своїй сторінці Facebook Лев Підлісецький.

Також депутат підготував законопроект про повну негайну ротацію членів НКРЕКП.

  

«У випадку, якщо Президент України відмовиться його підписувати, то буде повністю нести відповідальність за результати для національної економіки України,» – заявив Лев Підлісецький на засіданні комітету.

Депутати також зазначили, що теперішній склад Національного незалежного Регулятора, по факту є залежним і не приймає самостійних рішень.

«НКРЕКП – це колегіальний орган, але в них повна синхронізація. Люди, які мали честь і гідність висловлювати окрему думку – вже давно пішли звідти.», - заявив депутат від Батьківщини Олексій Рябчин.

В свою чергу в.о. голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський зазначив: «Хочу зауважити, що члени Комітету вкрай стурбовані рішенням НКРЕКП щодо підвищення вартості приєднання до електричних мереж. Тому в найближчий час дане питання буде ретельно розглянуто на засіданні Комітету із запрошенням всіх членів НКРЕКП».

Нагадаємо, Проект Закону України «Про ринок електричної енергії України» (реєстр. № 4493) один з прогресивних законів, який мав би призвести до реформування галузі енергетики та установлення прозорих правил на ринку. Зокрема, його імплементація є зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка була ратифікована 14 вересня 2014 року. Проект закону був погоджений та знайшов повну підтримку Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Суддя-Аферистка «Сонечко» заважала представнику профспілок у ВР захистити людей від незаконного звільнення – нардеп Каплін

sergiyzvutyazny 02.02.2017 в 20:19

«Суддя Апеляційного суду Київської області намагалась обдурити мене, щоб я не представляв від профспілки 15 незаконно звільнених працівників Концерну РРТ. Суддя-доповідач Ніна Ігнатченко зателефонувала мені напередодні засідання. Намагалась переконати, що третьої сторони - профспілки - у справі немає, і долучити її на апеляційній стадії неможливо. "Переживала", що я не зможу виступити, "сонечком" називала», – повідомив на своїй сторінці у ФБ народний депутат України Сергій Каплін.

«Це при тому, що профспілку залучили до справи ще в грудні 2015 р. Ми знаємо це, бо люди, яких витурили з КРРТ за те, що викрили сепаратизм керівника, призначеного Яценюком за 3 мільйони, відстоювали свої робочі місця 2 рази в суді першої інстанції, 3 - в апеляційній та 2 в касаційній.

Під час засідання, на яке суддя так переконливо мене не запрошувала, правозахисники розвіяли всі її побрехеньки про протокольну відмову участі третьої сторони в суді першої інстанції і показали в журналі справи, яку вона "перечитала 18 разів", що представником профспілок в цій справі я вже є давно», – написав депутат Каплін.

За його переконанням, позапроцесуальне спілкування - це порушення всіх норм і тому заявив про відвід судді. Тим більше, що в юристів по справі є свідчення, що при автоматичному розподілі справ відбулось втручання в систему, і в нас є всі підстави вважати, що наша справа "небайдужій" Ігнатченко дісталась не випадково.

«Це вже не перший випадок, коли в цей процес втручаються згори. Це особиста вказівка Яценюкового міністра юстиції Петренка, який як лялькар за ниточки керує «кривосуддям» в цій державі.

Звернувся у Вищу раду правосуддя, Генпрокуратуру та НАБУ, щоб там розібрались із втручанням "судді-сонечко" в діяльність народного депутата», - написав Сергій Каплін на своїй сторінці.

Описану розмову можна прослухати на сторінці депутата у ФБ: https://www.facebook.com/kaplins?fref=ts

Прокуратура здійснює тиск на свідка по справі Пустовара

sergiyzvutyazny 31.01.2017 в 12:11

У п’ятницю, 27 січня, в Печерському районному суді міста Києва відбулося засідання, на якому мали бути заслухані показання Олександра Керницького, який начебто мав причетність до обставин затримання екс-начальника Черкаської поліції  Владислава Пустовара.

Із початком засідання свідок подав суду клопотання про перенесення слухань на пізніший термін, бо нещодавно втратив адвоката. Нагадуємо, що адвоката Валерія Рибальченка, який був захисником Олександра Керницького, вбито пострілом в голову ввечері 20 січня 2017 року. Докладніше про це: http://nv.ua/ukr/ukraine/events/vbivstvo-advokata-u-kijevi-pov-jazano-z-jogo-advokatskoju-praktikoju-chlen-asotsiatsiji-advokativ-515231.html

Суддя Світлана Шапутько, вислухавши клопотання свідка та взявши до уваги всі обставини, винесла рішення перенести слухання на кілька днів, а саме на 1 лютого.В поліції припускають декілька версій вбивства, одна з яких є професійна діяльність. Цю тезу підтвердив фахівець, член Асоціації адвокатів України Сергій Вілков в ефірі Громадського, який зауважив, що «Вбивство адвоката Валерія Рибальченко в Києві в ніч на 21 січня безпосередньо пов'язано з його професійною діяльністю». Звичайно, поки триває слідство, не можна із впевненістю стверджувати, яка саме справа стала для адвоката фатальною (якщо це взагалі вдасться встановити). Але сам факт вже насторожує колег по цеху, й далеко не кожен юрист візьметься за резонансну справу залишену вбитим. Якби-то не було, але прокуратура намагається скористатись моментом відсутності адвоката та змусити Олександра Керницького підписати угоду про визнання вини, так як доказів, зібраних під час слідства, може виявитись недостатньо для проголошення обвинувального вироку. І в цьому своєму прагненні, як демонструє увесь хід справи від початку, готова зайти далеко за межі дозволеного. Зокрема, перед початком засідання прокурор Андрій Паршутін намагався в кулуарах щось «розтлумачити» свідку Олександру Керницькому. Коли ж представники громадськості  і журналісти, які були поруч, поцікавились – навіщо правоохоронець це робить, то стали свідками гучної сцени, коли прокурор виправдовував своє право спілкуватись тет-а-тет із свідком бажанням «просто поспілкуватись».

Враховуючи ці обставини, складається враження, що таким чином прокуратура намагається тиснути на нього з метою отримання «правильних показань», які мали б довести причетність Пустовара до інкримінованого йому злочину.Але «правильні свідчення», які треба витискувати -  в правовому контексті є нічим іншім, як сфальшованими свідченнями.  А це вже злочин, і штовхати свідка на порушення закону – це корупція і беззаконня! Невже після революції гідності, прокуратура не знайшла кращих методів доводити розслідування до кінця, ніж тиснути на свідків у бажанні отримати потрібні докази!?

Але якщо методи прокуратури і не змінились, то українське суспільство, громадськість змінилися дуже сильно, і вже не дозволять як раніше маніпулювати фактами і людьми. Більше того, резонанс, який отримала ця справа, неодмінно вдарить по її замовникам, що намагаються жити по поняттям часів Януковича.  

Нагадаємо, що 10 листопада колегія суддів Апеляційного суду міста Києва винесла постанову про повернення обвинувального акту стосовно генерала поліції Владислава Пустовара до прокуратури, як такого, що не відповідає нормам діючого законодавства. Тим самим було підтримано попереднє рішення Печерського суду міста Києва від 12.09.2016 р. (справа № 757/36281/16-к, судове впровадження № 1-кп-656/16).
http://www.ukrpress.info/2016/11/14/apelyatsiya-vidhilila-skargu-prokuraturi-u-spravi-generala-pustovara/

Очільника Черкаської поліції Владислава Пустовара намагалися звинуватити у спробі дати хабар за погодження кандидатур своїх підлеглих. Але справа в прокуратурі не клеїлась із самого початку, кінці не зв’язувались один з одним,  та не було жодних доказів причетності генерала до незаконних дій. Подробиці: http://antikor.com.ua/articles/123579-sfaljsifitsirovannoe_delo_protiv_generala_politsii_pustovara_domuchali_do_suda

В Києві презентували унікальне видання - антикорупційний журнал

sergiyzvutyazny 27.12.2016 в 16:58

26 грудня 2016 року, в приміщенні КМДА, редакційна колегія першого Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша надія», заснованого Громадсько-соціальним агентством «Ваша надія», представила широкому загалу результат своєї багатомісячної праці.

Це солідне видання на 50 сторінок гарного межованого паперу, що містить в собі різноманітні матеріали, статті, нариси, інтерв’ю, і звісно ж, журналістські розслідування – найголовніша зброя у боротьбі з сучасною корупцією.

Головною метою створення журналу, як зазначається в прес-релізі, є бажання редакційної колегії донести до громадськості ситуацію щодо корупції в Україні, ефективність боротьби з нею на практиці та світовий досвід вирішення цього болючого питання.

Із вступним словом до присутніх звернувся головний редактор журналу, директор Громадсько-соціального агентства «Ваша надія» Федір Олексюк.

Зокрема, він зазначив, що агентство-засновник журналу було створено ще у 2012 році. Крім того, очільник редакції повідомив, що в робочих планах колективу було створення газети і 45-хвилинної програми для підтримки іноземних інвесторів, але врешті-решт вирішили зосередитись саме на журналі та його електронній версії. Зараз вже працює сайт журналу.

  

 «Який журнал нам вдалося зробити, будете оцінювати ви - читачі, громадяни України. Але пам’ятайте, що за кожною статтею, за кожною навіть найменшою інформацією стоїть наше бажання з Божою Мудрістю і нашими спільними зусиллями змінити на краще самих себе і українське суспільство. Бо корупція зараз – це справжня загроза національній безпеці!» - наголосив головний редактор.

«Проте, ми, як і багато співавторів журналу, вважаємо, що переслідування корупціонерів - лише частина боротьби з корупцією і цим тільки  можна її обмежити до розумних меж. Однак, мораль, державний патріотизм, етика та релігія це ті інструменти, за допомогою яких і відбувається викорінення даного явища, насамперед, з нашої свідомості, а потім вже і з кабінетів чиновників. Не варто забувати про те, що корупційні злочини часто характеризуються латентністю, що обумовлено не тільки зовнішньою скритністю поведінки, але і за згодою самого потерпілого», - зазначив Федір Олексюк. При цьому він навів прозорливі слова Голови УГКЦ Любомира Гузара: «Чого ми очікуємо від вищого керівництва, якщо самі не дотримуємось правил дорожнього руху? Порушивши ці правила, даємо хабара інспектору, щоб не понести законне покарання».

«Можна скільки завгодно говорити про шляхи розвитку держави, про боротьбу з бідністю і злочинністю, про прорив економіки і т. д., але поки не буде знищено корупцію, будь-які починання не дадуть результату»,  - підкреслює Федір Олексюк.

Отже, здатність українців бути самокритичними до себе й стверджувати норми моралі та законності у повсякденному житті, за думкою Федора Олексюка, є важливим чинником для ствердження засад правової держави.

Під час презентації видання, головний редактор представив найбільш значущі матеріали журналу.

          Так, у першому номері опубліковано інтерв’ю з директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником, який розкриває деякі нюанси своєї роботи на цій відповідальній посаді, окреслює виклики та загрози суспільству. Є також інтерв’ю з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, у якому можна прочитати про реальні проблеми і корупційні виклики державного сектору в регіонах.

«В журналі ви знайдете як законодавчі акти щодо боротьби з корупцією в Україні та зможете порівняти їх ефективність на практиці, так і дізнаєтесь про міжнародний досвід такої боротьби, - відкриває подробиці змісту номера головний редактор журналу. - Ми вважаємо, що зменшення в Україні рівня корупції до безпечного можливе лише за умови вивчення закордонного досвіду боротьби із цим вкрай негативним соціальним явищем», - стверджує Федір Олексюк. В журналі наведено приклад, як вдалося побороти корупцію в Сінгапурі.

«Корупція боїться світла» - це головний девіз журналу. Наші «прожектори» гострого пера і влучного слова будуть  викривати тих, хто одягнув маску чесного керівника чи можновладця, справедливого судді чи борця зі злочинністю, а за словами Апостола Павла: «Що роблять  потаємно, соромно навіть казати про те» (До Єфесян 12.5). Саме тому, журналістські розслідування та інформація про ті чи інші зловживання будуть з номера в номер відслідковуватись і триматись на контролі редакції, поки дана проблема не буде вирішена, чи викорінена як явище»,  - підкреслює головний редактор.

Щодо інших тем то варто відмітити наступні матеріали.       

Не обійшли стороною питання довгобудів і обман інвесторів горезвісного ЖК «Золотий Берег» в м. Одесі в публікації «ЖК «Золотий Берег» - «еталон» будівельної корупції в Україні». Про дослідження цієї теми розповів особисто Володимир Дроздовський, член редколегії, письменник. Про те, як сам потрапив у халепу фінансових махінацій і про свій тернистий шлях до відновлення справедливості.

Неабиякий резонанс можуть викликати матеріали, що стосуються українських суддів. В кожному журналістському розслідуванні фігурують судді всіх інстанцій, які мали поновити законність, але цього не зробили. Вони заносяться до, так званого, народного «досьє» з обов’язковим оприлюдненням їхніх фотографій, де кожен читач зможе повідомити редакцію про порушення з боку суддів, прийняття ними свавільних і незаконних рішень та їх скриті  фінансово-майнові активи.

В журналі аналізуються декларації «слуг Феміди», викриваються корупційні ознаки при їх заповненні. Лакмусом «обліко-морале» деяких суддів є матеріал про те, як у п’яному вигляді за кермом куражився суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Галаган О. В., під назвою «Захмелілий феодальний лад в Україні».

В контексті останніх проблем з «ПриватБанком», багатьох може зацікавити стаття - журналістське розслідування про Ігора Савченка з Черкащини, під назвою «Боргове рабство або, як «ПриватБанк» за допомогою суддів та виконавчої служби, двічі стягував неіснуючі борги».

До речі, на презентації Федір Олексюк, як головний редактор і  правозахисник, повідомив, що ним до нового року буде подано до адміністративного суду позовну заяву про скасування націоналізації «ПриватБанку», оскільки це призведе до падіння курсу національної валюти до основних валют світу  і ще більшого зубожіння громадян України.

Духовну складову у журналі висвітила Ірина Бекрешова (Ірина Звоник), член редколегії, голова ГО «Місія духовного відродження «Примирення». У своєму матеріалі «Застереження тим, хто нехтує словом Бога» вона доступно й проникливо розкриває сутність корупційної складової, показує, як зневіра, сріблолюбство, гнів, спонукає людей до ганебних вчинків, і як важливо знаходити в собі світло мотивації жити Законами Божими. 

Варто також відзначити побудовану структуру і досвід редакційних  засобів і прийомів. Так, член редколегії, молодий журналіст-розслідувач Олександр Бондарчук розповів про ті методи, якими користуються журналісти редакції у пошуках інформації, як у боротьбі із корупційними явищами вони змушують краще працювати правоохоронні органи та державні установи.

У світлі всього сказаного, треба відзначити колосальний об’єм роботи, наполегливу працю багатьох людей над створенням журналу «Антикорупційний вісник «Ваша надія».

Безсумнівно, ця подія – створення повноцінного, гострого, фахового видання, що спрямоване проти корупції, вже стала явищем у новітній історії України.

Довідка:Журнал вийшов тиражем 4500 примірників, половина яких буде направлена в Адміністрацію Президента та Верховну Раду України, НБУ, ГПУ, Кабмін, в усі суди України, районні та обласні державні адміністрації України, консульські та посольські установи інших країн.

«Антикорупційний вісник «Ваша надія» виходить щоквартально. Підписатись на нього можна через Укрпошту (підписний індекс 97881), через редакцію, або на сайті  Вісника http://antykor.info

Із анонсів другого номеру можна відзначити наступні матеріали:

- Як борються з корупцією в Китаї;

- Кіберзлочинність у банківській сфері: хто і як з нею бореться та скільки мільярдів коштів громадян украдено;

- Актуальне інтерв’ю з Головою Національного агентства запобігання корупції;

- А судді хто? Журналістські розслідування щодо дій, бездіяльності, нахабства українських суддів.

Та багато інших, цікавих і гострих матеріалів.

Влучна теза:Корупціонер є потенційним зрадником Батьківщини, тому що будь-яка спецслужба, провівши невеликі оперативні роботи, з легкістю може виявити корупційні зв'язки чиновника і почати його шантажувати. Якщо корупціонер не виконуватиме накази іноземних спецслужб, то в західній пресі з'являться викривальні статті про його махінації. Так чиновник потрапить до «чорного списку» країн Європи і Америки. В результаті чого всі його рахунки в західних банках будуть заморожені.

Гаражные баталии в кооперативе «Лыбидь-2» или зачем подделывать выборы председателя?

sergiyzvutyazny 21.12.2016 в 16:35

В Киеве насчитывается больше сотни гаражных кооперативов, большинство из них образовались еще во времена СССР. Десятки тысяч людей, несколько поколений киевлян, использовали гаражи чуть ли не как второй дом.

В настоящее время назревает скандал вокруг переизбрания руководства гаражного кооператива «Лыбидь-2» (Писаржевского, 8, Голосеевский район). Несмотря на судебное решение, признавшее выборы нового главы Зарембы В.Ю.незаконным, манипуляции по смене действующего, законно избранного председателя Романа М.П. продолжаются. Многие члены кооператива высказывают подозрение, что таким образом хотят прикрыть какие-то дальнейшие махинации.

Перед нами решение Киевского апелляционного хозяйственного суда от 16 ноября 2016 года (глава коллегии судья Смирнова Л.Г.) по поводу установления факта незаконности общего собрания гаражного кооператива «Лыбидь-2» в апреле 2016 года (дело № 910/8182/16) на котором, собственно, и был утвержден новым председателем г-н Заремба.

Приведем выдержки судебного решения:

«Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач вказує, що він, як член кооперативу, не був належним чином повідомлений про час, дату та місце проведення загальних зборів, а також про порядок денний загальних зборів, що позбавило його можливості реалізувати належні йому корпоративні права, в тому числі на участь у діяльності кооперативу, у зв'язку з чим просить суд визнати недійсними рішення загальних зборів членів Гаражно-будівельного кооперативу "Либідь-2", оформлені Протоколом № 37 від 26.04.2016.

Крім того, позивач зазначає, що рішення загальних зборів членів Гаражно-будівельного кооперативу  "Либідь-2" оформлене Протоколом №37 від 26.04.2016, приймалося за відсутності кворуму.

На загальних зборах були присутні 125 осіб (що підтверджується реєстром учасників), повноваження яких не перевірялись, із 400 членів Гаражно-будівельного кооперативу  "Либідь-2".

Отже, за змістом статті 15 Закону України «Про кооперацію»і Статуту кооперативу, для проведення загальних зборів членів кооперативу і прийняття цими зборами правомочних рішень необхідно дотримання процедури і строків скликання загальних зборів, забезпечень особистої присутності на зборах більшості від загальної кількості членів кооперативу та особисте голосування більшості присутніх на зборах членів кооперативу при прийнятті рішення (Постанова ВСУ від 5 березня 2015 у справі № 6-10цс14).

Право окремих членів кооперативу на участь у загальних зборах і голосуванні при прийнятті рішення є порушеним та підлягає захисту у випадку їхньої відсутності на зборах через недотримання органами кооперативу вимог закону і статуту кооперативу про порядок скликання і проведення зборів.

Крім того, в Протоколі № 37 від 26 квітня 2016 року не зазначена конкретна кількість голосуючих за те чи інше питання порядку денного.

Отже, зазначеним Протоколом № 37 від 26 квітня 2016 року і Реєстром, як його невід'ємною частиною, підтверджується відсутність на зборах більшості від загальної кількості членів Кооперативу, тобто відсутність кворуму для голосування та прийняття рішень.

Отже, право Позивача на участь у загальних зборах порушено у зв'язку з неповідомленням про час, дату та місце проведення загальних зборів, а також порядок денний загальних зборів, що призвело до порушення неналежних йому корпоративних прав. До того ж, рішення на загальних зборах прийняті без наявності кворуму.

Виходячи з цього, Суд зокрема постановив:  Визнати недійсним рішення загальних зборів Гаражно-будівельного кооперативу "Либідь - 2" від 26 квітня 2016 року, оформлені Протоколом №37 від 26 квітня 2016 року.

Возникает резонный вопрос: зачем человеку, который печется о судьбе гаражей и хочет обеспечить надежную и стабильную перспективу, нарушать регламент и протокол, тем самым ставя под сомнение законность последующих решений и дальнейшее существование кооператива?

Ведь это прямая дорога к серьезным проблемам и неразберихе.

В такой ситуации незащищенностью правовой позиции гаражного кооператива «Лыбидь-2» могут воспользоваться третьи силы.

Видимо осознавая уязвимость своей позиции, сторона Зарембы организовала новое собрание, которое должно состоятся 22 декабря в помещении библиотеки им. Вернадского.  На нем якобы планируется избрать нового законного председателя. Но уже сейчас известно, что многие несогласные с позицией Зарембы, не получили своевременное приглашение и могут не попасть на собрание, что снова ставит под сомнение его легитимность. 

«Я бы предостерег людей, которые могут поддаться на красивые разговоры и выбрать в руководство кого-то из команды Зарембы, будь то Качкауров или кто-то еще. Ведь если человек единожды нарушил закон, что помешает ему осуществить свои корыстные планы, о которых мы можем только догадываться. Суд четко установил, что был нарушен закон. И я надеюсь на сознательность и благоразумие членов кооператива «Лыбидь -2», которые не выберут в руководители мошенников», - прокомментировал ситуацию бывший глава кооператива Роман П.М., незаконно смещенный командой Зарембы.

Что ж, посмотрим, как будут развиваться события вокруг этой ситуации. Во многом они могут стать определяющими для последующей судьбы всего кооператива «Лыбидь-2».

 

В Україні діє каральна психіатрія, яка знищує незручних владі людей!

sergiyzvutyazny 21.12.2016 в 13:28

Про це журналістам повідомили на прес-конференції в УКРІНФОРМ, яка була присвячена корупції у владі та тиску на правозахисників і журналістів.

Зокрема, головна тема прес-конференції стосувалася корупції в правоохоронних органах Кривого Рогу та замаху на життя відомого правозахисника Анатолія Руденка, який в свій час став жертвою каральної психіатрії.

За його словами, каральна психіатрія діє в Україні як організоване злочинне угруповання, яке виконує замовлення корумпованих чиновників, правоохоронців  і політиків по знищенню активістів, які намагаються чинити опір системі.

«Перший раз, за мою позицію, мене намагались зробити психічно хворим через те, що у радянський час я ходив у вишиванці та розмовляв українською мовою!» - розповів Анатолій Руденко. 

Сумну тенденцію підтвердив і відомий журналіст Сергій Новіков, який зазначив, що влада дедалі частіше фабрикує справи проти журналістів та активістів з метою запроторити їх у психлікарню, ізолювати та вивести з ладу.

«Але ми не здаємось, боремось, виграємо справи в судах – так нам за останній час вдалося витягти з психушок трьох наших колег, яких хотіли знищити за допомогою каральної психіатрії», -повідомив журналіст.

Жахливу проблему використання каральної психіатрії проти активістів, яка замовчується в ЗМІ, підняв також відомий журналіст-розслідувач Ігор Рудич, який зазначив,  що такі жорстокі і протиправні дії можуть бути спрямовані на кожного, хто стане на заваді корумпованій владі чи олігархам.

«Проти Руденка у психушці застосовували тортури, його ламали і знищували, а він не боявся іти проти мафії, не відступався від своїх принципів. Цей фільм, який тут показали, не тільки про Руденка, це фільм про всіх нас, про те, що кожен може стати жертвою корумпованих можновладців. Закликаю Арсена Авакова та Юрія Луценка відкрити кримінальні справи проти названих злочинців та нарешті перестати робити вигляд, що нічого не відбувається! Також закликаю Петра Порошенка дати вказівку розібратися у цій ганебній ситуації, бо лише втручання вищих посадовців може дати хоч якийсь результат!» - зазначив журналіст.

Повний відеозапис прес-конференції можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=-5p9Wqwcvls

Нагадаємо, що напередодні Дня прав людини в Кривому Розі, 9 грудня ввечері, жорстоко побили спецкора «Нашої Версії», відомого правозахисника Анатолія Руденка. По-звірячому побили біля під’їзду будинку, де мешкає пан Анатолій. Нападників було двоє. В якості зброї вони використовували залізні прути, якими і били журналіста. В результаті у нього розсічена голова, він втратив багато крові. Лікарі діагностували ще й перелом руки і скроневої кістки. Журналіста-правозахисника в шоковому стані госпіталізували в другу міську лікарню, де і надали медичну допомогу.

Це не перший напад на Руденка. Так, 27 листопада 2014 року його намагалися вбити таким же способом - також ударили по голові, завдали йому тяжкі тілесні ушкодження. 21 липня цього року на нього напали з ножем. Подія трапилася біля його будинку в день, коли Руденко з однодумцями пікетували Дзержинський районний суд.

Невдовзі після останнього нападу, під час прес-конференції 14 грудня в Кривому Розі на тему "Права і свободи - захищені або умовно захищені?" Анатолій Руденко заявив, що замовниками замаху на його життя є слідчий обласного управління Національної поліції Олексій Андрющенко, брати Темники (Юрій Темник - колишній начальник податкової міліції і його брат колишній міністр ЖКГ Геннадій Темник) і слідчий з особливо важливих питань Національної поліції Ружена Леміш, що працює зараз в Києві. Останній напад він пов'язує із тим, щона громадських засадах представляє інтереси померлого криворізького бізнесмена Фролова, підприємство якого було віджате у незаконний спосіб.

Однак поліція перекваліфікувала справу із замаху на вбивство в нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Це, за його словами, зроблено для того, щоб з часом перекваліфікувати в легкі ушкодження, а пізніше закрити, як і в попередніх випадках. Руденко впевнений, що виконавці замаху працюють на місцеву охоронну фірму «Барс», яка в свій час поставляла тітушок на Майдан.

Замах на своє життя Анатолій Руденко вважає лакмусом того, наскільки потоптані права людини і які ризики існують дляправозахисників в Кривому Розі. Подробиці у фільмі: https://www.youtube.com/watch?v=o6wcKJ0Zt_A&feature=youtu.be

Анатолій Руденко давно і активно займається правозахисною діяльністю. Зокрема, в цьому році він організовував пікети судів і відділків поліції, виступаючи проти корупції в правоохоронних органах.

У зв’язку із зазначеними подіями Анатолій Руденко та правозахисна спільнота звертаються до головних правоохоронців України – Юрія Луценка, Арсена Авакова, Артема Ситника з вимогою вжити негайних заходів,  припинити прокурорсько-поліцейське свавілля у Кривому Розі та розпочати розслідування по усіх заявлених фактах!

{ 2 Комментариев }

На Николаевщине предприниматель рассказал об очередном «наезде» со стороны прокуратуры и полиции

sergiyzvutyazny 13.12.2016 в 12:42

Директор новоодесского ООО «Фанчи-Инвест» Роман Стефанчишен рассказал об очередной попытке представителей местной прокуратуры и полиции с ним поквитаться.

Свое обращения Стефанчишин записал на видео, размещенное в Facebook на странице Федора Левченко.

«Многократно писал о повальном саботаже работы в полиции Новоодесского района, о противоправных действиях Новодесской прокуратуры. Фигурантами постов были как простые люди, так и предприниматели, на которых держится весь бюджет района. Один из них - директор ООО «Фанчи-Инвест» Роман Стефанчишен. Этот человек уже почти два года успешно отбивается от навязчивой дружбы «прокурорских» и полиции. То местный прокурор незаконно завладел автомобилем Стефанчишена, то на предприятии проходят «секретные» изъятия документов и компьютерной техники», - написал Левченко.

При этом он добавил, что давление в виде множества различных препятствий со стороны правоохранителей на одно из лучших предприятий района продолжается уже почти два.

«И вот снова, очередная просто нелепая попытка «приструнить» предпринимателя. Ничего писать об этом не буду, смотрите видео... это уже просто смешно, доходит уже до абсурда», - добавил Левченко. 

Из опубликованного видео следует, что в отношении Стефанчишена в очередной раз открыли уголовное производство из-за шашки.

- Перед Вами находится шашка украинских мастеров. Хочу обратить Ваше внимание, что эта шашка, уже в который раз, стала причиной для руководителей правоохранительных органов, чтобы со мной поквитаться. Перед Вами экспертиза государственных экспертов, которую они сами направили для проведения этой экспертизы. Вот разрешение, которое они сами зарегистрировали эту шашку и ввели в базу. Спустя неделю после этого они нашли основания возбудить против меня уголовное производство, по статье 263 «Незаконное владение оружием», - рассказывает бизнесмен.

- Это смешно, друзья. Уже второй год вы что-то ищите и не можете найти. Если вы хотите найти что-то незаконное, я советую вам тщательно изучить ваши налоговые декларации. И это не слова. Вот налоговая декларация, собственноручно написанная прокурором Новоодесского района, который на данный момент отстранен от должности, Олегом Наливайченко. Он в своей декларации указал, что владеет автомобилем «Toyota Camry» 2008 года. Этот автомобиль, вот справка из МРЭО, находится в моей собственности до сегодняшнего дня, вот техпаспорт автомобиля, который указывает, что автомобиль мой, у меня есть ключи от него. Вот выписка из ЕРДР об открытом Генпрокуратурой уголовном производстве по факту завладения прокурором Наливайченко мошенническим путем моим собственным автомобилем, - добавил Стефанчишен. 

При этом он обратился к общественности.

- Хочу до всех донести, что, если вы работаете, платите налоги, вы помогаете больницам, детским садам, воинам АТО, законно и порядочно ведете свою хозяйственную деятельность, вы все равно должны себя чувствовать унизительно. Поскольку руководители правоохранительных структур, которые должны нас защищать, хотят, чтобы вы не продавали им ваш автомобиль, а дарили. И они будут пытаться любым способом вас унизить, – резюмировал он.

Видеообращение: https://www.youtube.com/watch?v=bfVha8xsbQE

Напомним, ранее Федор Левченко заявил о том, что новоодесская полиция бездействует и не пресекает незаконную деятельность копателей песка.

Источнк: https://news.pn/ru/criminal/173915   

 

Военная прокуратура крышует захват имущества китайского инвестора?

sergiyzvutyazny 08.12.2016 в 18:07

В «Интерфакс» состоялась пресс-конференция, на которой журналистам сообщили о фактах рейдерского захвата предприятий в Донецкой области.

Андрей Багрий, представитель китайского инвестора, юрист, директор ООО «Частная охрана»:

«Я являюсь представителем китайского инвестора, компании «СТАР ОР ИСТ ИНВЕСТМЕНТ ЛИМИТЕД» Хи Пей Сена.

Мы хотим поднять тему рейдерского захвата предприятий аграрного сектора и не только.  С 2012 года компания Хи Пей Сена инвестировала в аграрный сектор Украины, путем создания новых сельскохозяйственных предприятий по выращиванию и сохранению, реализации и экспорту культур, в том числе в Китай.

Инвестор с нуля создал предприятие – создали агрофирму «Маяки» на территории деокупированного Славянского района. До июня 2016 года в Славянском районе инвестор построил элеватор для завершения цикла.

29 июня 2016 года, по данным госреестра, произошла смена собственника данного «холдинга» на некого гражданина Турции. Ряд компаний – элеватор, фирма-реализатор и агрофирма «Маяки» сменили состав учредителей без ведома и согласия инвестора.

Узкайнак Дженгиз становится инвестором, а Буханцов Олег Николаевич – директором этих трех предприятий.

Такая же ситуация еще в трех компаниях, о которых речь пойдет далее.

Все эти компании перерегистрируются на Вышгород, по непонятной схеме, на непонятный адрес. Регистратор – Болотенко, начальник регистрационной службы в Славянске.

Я пытался выяснить, как же такое могло произойти, но мне было отказано в доступе к информации. Тогда мы подали заявления в управление полиции Славянска и управление полиции Шевченковского района г. Киева по факту «мошенничество в особо крупных размерах». Дела были возбуждены, произведены действия по выемке документов, наложен арест на недвижимость. Также были написаны жалобы в Минюст по отмене регистрационных действий.

1 августа 2016 года все незаконные действия, связанные с изменением участников, были отменены.

Но, уже 9 августа, согласно данным госреестра, происходит повторное изменение данных с тем же незаконным составом директоров!

Изменение, несмотря на судебные запреты, произвела нотариус Иващенко Наталия Владимировна из Киева. Выехавшая по заявлению полицейская опергруппа, не смогла найти нотариуса и произвести повторную выемку. Через неделю нотариус успела подчистить данные.

Мы привлекли СБУ, были произведены выемки и дело взято в производство прокуратурой Донецкой области (ст190 ч.4).

Однако Буханцов, несмотря на все, с помощью титушек, смог захватить предприятие «Рай-александровский Элеватор» и начал реализацию имущества за наличные, в основном семена подсолнечника. Это около 15 тыс. тонн семян, и при цене 10 000 гривен за тонну можете представить объем!

25 августа при поддержке группы «Альфа» СБУ, законные владельцы зашли на объект элеватор. Контроль над объектом был восстановлен, директор вступил в управление, имущество было описано. Об этом много писали. Мы ждали лишь решения суда в отношении мошенников.

Однако ситуация вновь резко поменялась. 12.10.2016 г. на территорию элеватора приезжают военные прокуроры и начинают там хозяйничать. Как оказалось, по распоряжению военного прокурора Анатолия Матиоса дело было передано в ведение военной прокуратуры. В результате, снова возвращается Буханцов со своими людьми, который начинает продажу имущества!

По второй смене владельцев мы снова подали заявление в Минюст, однако на этот раз нам было отказано в реакции. Почему? Нам ответили, что так надо. В данный момент рейдеры находятся на всех объектах, и готовят их к продаже по бросовой цене. А ведь только в элеватор китайским инвестором было вложено 8 млн. у.е. – сейчас его собираются продать за половину стоимости.

Хи Пай Сен, китайский инвестор по скайпу:

«В 2012 году мы решили инвестировать в аграрный бизнес в Украине.

Но летом 2016 года я с удивлением узнал, что мое имущество, мои фирмы в Украине сменили собственника и захвачены. Мошенники подделали документы, мою подпись и сменили право владения без моего ведома и разрешения! Я не могу понять, как так случилось. Это вопиющее поведение регистраторов, нотариуса, правоохранительных органов. В Украине права инвестора абсолютно не защищены - это возмутительно. Такого нет нигде в Европе! Я прошу украинские власти разобраться и восстановить законность», - обратился к СМИ обманутый инвестор.

Сергей Ивченко, директор ООО «Сватовский завод экспериментального литья»:

«Я более 10 лет работаю на предприятии. С 2012 года – работаю директором. Учредителем завода является Белогородский Сергей.

Спустя 2 недели после задержания Белогородского, на наше предприятие была произведена рейдерская атака – произошла смена владельца, им стал гражданин Турции Узкайнак Ченгиз. Хочу заявить, что все действия захватчиков незаконны и призвать украинские власти разобраться в этой ситуации».

Юлия Семенчук, адвокат:

«Хочу звернути вашу увагу на ситуацію з незаконним заволодінням корпоративними правами  6 підприємств.

Найбільше обурення викликає те, що це зробила одна приватна особа громадянин Турції  Узкайнак Дженгіз, який, взагалі, не був в Україні протягом кількох останніх років, і невідомо, яке відношення має до цих конфліктів.

Дані захоплення тісно пов’язані із депутатом Донецької облради Білогородським Сергієм Анатолієвичем, якому китайська компанія «СТАР ОР ИСТ ИНВЕСТМЕНТ ЛИМИТЕД»в свій час надала права на представництво своїх інтересів на території України.

Разом з цим є й інші підприємства, які були захоплені. Це – ТОВ «Сватівський завод експериментального лиття»,  Охоронне товариство «Приватна охорона» і «Спілка заводів важкого машинобудування». Корпоративними правами на ці підприємства володів сам Білогородський та його дружина, а також його бувший компаньйон Дрегер Владислав Олегович, депутат Донецької облради.

На сьогоднішній день існує корпоративний конфлікт між Білогородським та Владиславом Дрегером, і наслідком цього конфлікту став арешт Білогородського за заявою Дрегера. Я є адвокатом Білогородського в кримінальному провадженні, якого підозрюють у сприянні сепаратизму, ст. 258, п. 3

Після арешту Білогородського у травні 2016 року, вже в червні місяці дивним чином всі його підприємства, а також підприємства Хі Пей Сена змінили власника та перейшли до згаданого турецького громадянина.

Цікавий такий факт, що при відчуженні корпоративних прав «Рай-олександрівського Елеватора» та підприємств китайського інвестора, до нотаріуса Іващенко приїздив Владислав Дрегер, який в свій час сам був звинувачений у шахрайстві і його справа ще не закрита. До того ж, пан Дрегер не має жодного відношення до підприємств китайського інвестора.

По цих захопленнях відкрито кримінальне провадження за ст. 190, ч. 5. Але дуже дивно, що це провадження перейшло до відомства військового прокурора Матіоса. Також відомо, що Дрегера підтримують деякі нардепи, зокрема депутат Левус.

Дуже прикро, що у корпоративних конфліктах приймають участь правоохоронні органи, які фактично виконують замовлення рейдерів «віджимаючих» майно поки людина сидить у тюрмі. Статтю про підозру у сепаратизмі зараз все частіше використовують для тиску на людей, бо дуже легко по ній видумати звинувачення.

На сьогоднішній день не існує жодних доказів про те, що Білогородський винний у тому, що йому інкримінують.  Але домогтися правосуддя в Україні зараз фактично неможливо. Люди, які прийшли до влади на крові Небесної сотні, використовують своє становище для прикриття рейдерських захоплень.

Я звертаюсь до високопосадовців української влади взяти цю справу на контроль та не допустити беззаконня. Також прошу всіх причетних до конфлікту сісти за стіл переговорів, і подумати як можна вийти з даної ситуації у законний спосіб», - підсумувала Юлія Семенчук.

Наостанок, треба зазначити, що на прес-конференцїї був присутній юрист пана Дрегера, який формально не причетний до рейдерського захоплення, бо всі ці фірми оформлені не на нього, а на підставну особу - турка. Про що свідчить цей факт? Висновки робіть самі. 

У Поляні, що на Закарпатті, влада хоче зірвати місцеві вибори

sergiyzvutyazny 07.12.2016 в 19:01

Голова Полянської сільської ради (Свалявський район, Закарпатська обл.) Іван Дрогобецький заявив на прес-конференції в УНІАН, що перші вибори до територіальних громад знаходяться під загрозою зриву.

«Хочу, щоб вся Україна дізналася, що зараз на нашу Полянську громаду чиниться шалений тиск зі сторони районної і обласної влади, робиться все, щоб не допустити об`єднання місцевих громад, - звернувся до журналістів голова Полянської сільради. - Я очолюю Полянську сільську раду з 2002 року – перший раз я переміг з результатом трохи більше 45%, а останнього разу мій результат становив вже 98%, і немає жодної людини, яка б мені в очі сказала, що я когось підкупив.

Село Поляна під моїм головуванням виграло всеукраїнський конкурс – стало кращим за розвитком на Закарпатті і другим по Україні. У нас багато планів на майбутнє, ми не жаліємось на життя, а шукаємо можливості для розвитку, для ефективного використання коштів.

І коли Верховна Рада прийняла закон і постало питання об`єднання територіальних громад – ми підійшли до цього ретельно й виважено. Поштовхом для скорішого об`єднання стала нещодавня повінь у сусідньому селі Родникова Гута, коли були зруйновані дороги, пошкоджені будівлі і інфраструктура. Ми побачили, що влада не зацікавлена у відбудові села, що грошей не буде, і єдиний порятунок для маленьких сіл у Закарпатті в цей скрутний час – це об’єднуватись у територіальні громади. Бо за законом, для заохочення місцевого самоврядування, держава гарантує додаткове фінансування і бонуси, які можна використовувати, в тому числі, для усунення наслідків природних катаклізмів.      

Отже, ми почали підготовку  до процедури об`єднання, діяли дуже прискіпливо, виключно по закону. Скажу впевнено, жодна сільська рада в Україні не провела того об’єму підготовчих робіт, не зібрала стільки документів, не провела стільки зборів для того, щоб об’єднатись у територіальну громаду. Переважна більшість  депутатів і простих мешканців  трьох селищних рад, які мали б об’єднатись у територіальну громаду, проголосували за об`єднання, про що свідчать усі протоколи та документальні докази. Але коли ми подали документи в ОДА, розпочалась незрозуміла гра, всякі перешкоди, мета яких була одна – зірвати вибори та завадити нашому об`єднанню!»,  – стверджує Дрогобецький.

Іван Дрогобецький розповів присутнім, які безглузді зауваження та претензії ставилися до їхніх документів.  По-перше, документи просто не хотіли приймати та передавати до ЦВК, видумуючи неіснуючі недоліки. Знайшли десяток людей, які були начебто проти.

На основі неправдивих свідчень трьох полянських депутатів, що вони нібито не були присутні на засіданні і не були повідомлені про рішення об’єднатись (відеопокази свідчать про їхню брехню), Свалявський суд виніс забороняючу ухвалу, що начебто був порушений принцип добровільності. І хоча апеляція цю ухвалу скасувала, як таку, що не відповідає дійсності і нормам закону, процес підготовки до виборів опинився на грані зриву.

Далі виникли вже проблеми з територіальною комісією (ТВК), яка також не бажала працювати по закону, і шукала будь-які можливості для зриву процесу об`єднання. І хоча документи були нарешті прийняті, саботаж виборів почався на рівні територіальної виборчої комісії, працівники якої чинили опір та шукали можливості зірвати вибори.

«Уявіть, до ТВК набрали випадкових людей, які навіть мають проблеми з читанням. А заступника голови ТВК ми застали на робочому місці у стані алкогольного сп`яніння, що зафіксувала медична експертиза. Документи з печатками вільно виносять з офісу ТВК додому, а сама комісія написала заяву, що хоче змінити юридичну адресу, а це є грубим порушенням протоколу», - розповів Дорогобецький.

«Я впевнений, що якщо Поляні вдасться об’єднатись у громаду, то завтра об`єднається все Закарпаття! Але певні місцеві сили не хочуть, щоб повноваження і влада переходили до простих людей. Ми звертаємось до ЦВК, до народних депутатів, із заявою про свавілля і беззаконня місцевої влади і територіальної виборчої комісії. Хіба це законно, коли на вибори ТВК зареєструвала аж 4-х людей із прізвищем Дрогобецький!?

Вибори 18 грудня відбудуться не зважаючи ні на що. Ми не боїмося брати на себе відповідальність за розбудову і добробут своїх громад, хочемо тільки, щоб нам не заважали працювати. Зараз на селян, на мене і моїх рідних чиниться шалений тиск, ідуть погрози і шантаж. Нам спалили гірськолижний підйомник, людей лякають підпалами. З іншого боку, мої опоненти масово використовують  підкуп – платять по 500, по 1000 гривень. В той час, як поліція демонструє повну бездіяльність, покриває злочинців.

Попри все, ми віримо і сподіваємось, що вибори пройдуть чесно. Для цього ми запросили міжнародних спостерігачів із організацій ЄС. А українській владі, Закарпатській зокрема, хочу зауважити наступне – якщо Майдан довірив вам керувати, це не значить, що вам подарували Україну і можна безкарно чинити беззаконня. Відповідати доведеться все одно», - підсумував  гість із Закарпаття.

У керівника КП “Київкомунсервіс” провели обшуки за підозрою у незаконному захороненні відходів

sergiyzvutyazny 07.12.2016 в 16:33

Слідчі головного управління Національної поліції Києва провели обшук у КП "Київкомунсервіс" та, зокрема, у керівника підприємства Євгена Русіна. Слідчі дії відбулись у рамках кримінального розслідування щодо незаконного захоронення побутових відходів, вивезених з міста Києва.

Про це повідомили активісти ГО "Стоп корупції".

"Керівника комунального підприємства, яке відповідає за координацію та контроль за діяльністю підприємств-перевізників побутових відходів у місті Києві, Євгена Русіна підозрюють у прикритті незаконного захоронення побутових відходів, які вивозяться з міста Києва. Своїми злочинними діями посадовець порушує статті 238, 239, 253 Кримінального Кодексу України.

Підставою для відкриття досудового кримінального розслідування стало звернення представників ГО "Стоп корупції". У документі ми зазначили, що єдиним визначеним місцем для захоронення побутових відходів, вивезених з міста Києва, є полігон у с. Підгірці Обухівського району. Натомість, за нашими даними, у Київській області існують інші незаконні місця накопичення твердих побутових відходів поблизу сіл Крюківщина Києво-Святошинського району, Рожівка Броварського району, міст Васильків, Бровари та Бориспіль.

У ході журналістського розслідування з'ясувалось, що низка київських перевізників твердих побутових відходів через прагнення до мінімізації своїх витрат та для збільшення прибутку займаються незаконним вивезенням відходів на сміттєзвалища, які не пристосовані для зберігання та захоронення таких відходів. Така ситуація призводить до ненадходження екологічного податку у місцеві бюджет, забруднення навколишнього природного середовища та може завдати непоправної шкоди екології", – зазначили активісти "Стоп корупції".

Додамо, що після трагедії на Грибовицькому полігоні журналісти "СтопКору" зафіксували численні випадки незаконного вивозу відходів зі Львівщини у міста на території усієї України. Останній випадок – село під Києвом. У Соснівці проти ночі вивантажили 260 тон сміття. Місцеві жителі протестують, а чиновники розводять руками. Журналіст "СтопКору" Артем Лагутенко дізнався, хто і як завіз гори непотребу на Київщину та коли селян звільнять від смертельної небезпеки.

Джерело: https://stopcor.org/u-kerivnika-kp-kiyivkomunservis-proveli-obshuki-za-pidozroyu-u-nezakonnomu-zahoronenni-vidhodiv/

В Киеве британских чиновников призвали разобраться с незаконным вывозом ребенка Марины Кутеповой в Англию

sergiyzvutyazny 23.11.2016 в 15:17

Намедни в столице Украины, возле посольства Великобритании на Десятинной улице состоялся пикет активистов и общественных деятелей в поддержку матери двоих детей Марины Кутеповой, отец которых, бизнесмен Сергей Евланчик не дает им видеться, более того, незаконно вывез малолетнего сына за пределы страны без согласия матери.

Десятки неравнодушных людей – знакомых, соседей, простых киевлян,  пришли к стенам посольства поддержать отчаявшуюся мать в ее борьбе за собственные права и права своих детей.

Журналисты поинтересовались у  активистов, в чем суть этой акции, и почему пикет развернулся именно у стен посольства Великобритании.

Роман Дорийчук, правозащитник, общественный деятель: «Чому ми зібрались саме біля посольства Великобританії – тому, що ситуація, яка всіх нас тут об`єднала, порушує законодавство як України, так і Великобританії.

Справа в тому, що батько дітей Марини Кутєпової,  відомий бізнесмен Сергій Євланчик, ще у 2013 році незаконно отримав паспорт громадянина Великобританії. А півроку тому він незаконно, без дозволу матері, вивіз старшого сина на територію Великобританії. Але ж є рішення суду, де чітко сказано, що діти мають проживати в Києві, по вул. Шота Руставелі. То ж маємо факти грубого порушення законодавства не тільки України, але й Великобританії.

Тому у нас є кілька вимог  до посольства. По-перше, перевірити законність надання англійського громадянства пану Євланчику.

За законами Великобританії для отримання громадянства треба прожити 10 років в цій країні не виїжджаючи, але Євланчик більшість часу провів в Україні зі своїми дітьми та дружиною. Він ніяк не міг виконати всі умови для отримання громадянства. Отже, надання йому громадянства Великобританії  із юридичної точки зору є незаконним. В нас є підозра, що десь на рівні чиновників, там де оформлюють документи, була корупційна змова, був хабар, завдяки якому йому вдалося отримати британський паспорт.

Ми офіційно закликаємо шановного посла перевірити наведені факти цієї справи та провести розслідування.

Ми публічно вимагаємо скасування рішення та покарання винних, і в нас не має сумнівів, що ретельна і сумлінна перевірка виявить незаконність надання британського громадянства Євланчику.  

В нас є заява, де викладені всі факти про Євланчика, в якого в Україні був бізнес і де він подовгу проживав зі своєю сім’єю.

По-друге, в нас є інша серйозна претензія. За українськими законами, малолітніх дітей можна вивозити за кордон лише за згодою матері. Марина Кутепова своєї ж згоди на вивіз сина не давала. Тобто, маємо ще одне грубе порушення норм права, а саме – незаконний вивіз дитини закордон без згоди матері.

Виникають питання до органів опіки, до прикордонних служб – як і чому вони допустили фактично викрадення малолітнього громадянина України. Можливо, це був хабар з боку батька, можливо, підробка документів, а можливо і те, і друге разом. Але в такому випадку, не менш гостре питання в нас і до британських служб. Як вони могли допустити незаконний ввіз дитини в країну без згоди матері, без належних документів? Це потребує негайної перевірки і відповідної реакції. Думаю, що міжнародний скандал нікому зараз не потрібний»,- прокомментировал ситуацию правозащитник.

Во время акции перед митингующими сновал некий молодой человек с мегафоном, выкрикивавший абсурдные лозунги и пытавшийся сорвать пикет, заглушить голоса выступающих.Как удалось выяснить, это был человек Евланчика, который уже давно всюду преследует Марину Кутепову, срывает пресс-конференции, ведет себя неадекватно. Так, на последней пресс-конференции матерей, пострадавших от действий бывших мужей в УНИАН он пытался с помощью креста «изгонять из участников злых духов», пока его не забрала милиция. 

«Этот молодой человек, который пытается сорвать наш пикет – Сергей Медяник, нанятый бывшим супругом. Он буквально преследует меня повсюду, кидается под машину, не дает мне проходу,– рассказала журналистам Марина Кутепова. – Но это меня не остановит, и я выведу бывшего супруга на чистую воду и заставлю его вернуть в Украину моего сына.

Я требую от британских властей отреагировать на мое заявление и признать выдачу Евланчику паспорта незаконной!

Когда Евланчик в 2013 году получал гражданство, он подтасовывал и подделывал факты проживания на территории Великобритании, используя знакомых и друзей, которые проживают там. Если службы Великобритании проверят пересечение границы господином Евланчиком, они тут же увидят его реальные сроки пребывания на территории Великобритании!

Официально заявляю, что с 2004 по 2015 год мы с мужем постоянно жили в Украине, и по закону он никак не может претендовать на получение  гражданства Великобритании.

Сейчас бывший супруг поменял все телефоны и не позволяет детям мне звонить, он не реагирует на мои призывы к нему дать возможность встречаться с детьми, при этом врет, что это я сама избегаю таких встреч. По решению суда, дети должны проживать в Киеве на Шота Руставели, и у меня должен быть свободный доступ к ним. Однако бывший супруг нарушает все законы и правила, и делает все, чтобы вычеркнуть меня из жизни моих детей. Если бы он их любил по-настоящему, он бы ни за что так не поступил. Я уже полгода не могу увидеть своих детей, хотя дочь и находится здесь в Украине. Я душой чувствую, как они страдают, и это разрывает меня на части. Любой психолог расскажет, что без матери малолетним  детям очень тяжело, это серьезный стресс для них и колоссальный удар по психике. Но я не собираюсь сдаваться, меня поддерживают близкие люди, я знаю, что правда и закон на моей стороне, и верю, что мои дети ко мне вернутся.

Я надеюсь, что наше дело вскоре передадут из апелляции в Верховный суд, и высшая инстанция разберется во всех нюансах, и вынесет справедливое решение в интересах несовершеннолетних детей, граждан Украины», - поделилась с журналистами своей бедой Марина Кутепова.

Что ж, мы будем внимательно следить за этой ситуацией. Интересно  посмотреть, как поведет себя хваленое британское законодательство, какие действия предпримут английские власти, ведь на лицо грубое нарушение законов двух стран. Вдобавок, в скандале замешаны малолетние дети, что кидает мрачную тень на репутацию британской фемиды и государственный аппарат уважаемого европейского государства.

У Кривому Розі суддя Хомініч спровокувала стрілянину

sergiyzvutyazny 18.11.2016 в 10:36

Щойно отримали повідомлення від власного кореспондента газети «Наша Версія» Анатолія Руденка, який перебуває в Саксаганському районному суді м. Кривого Рогу.

  У Кривому Розі суддя Хомініч спровокувала стрілянину

Під час судового засідання під головуванням судді Хомініч активісти та журналісти проводили фото та відео фіксацію в залі суду, що дозволено законом України «Про судоустрій та статус суддів» ст.11 ч.3.                         

1910930.png?v=636150611549368028

Однак суддя Хомініч заборонила проведення фіксації судового засідання та викликала спецназ «Кривбас».

 1910931.png?v=636150611651404273

Прибувши на місце події, спецпризначенці напали на журналістів і активістів та побили камери.

 1910932.png?v=636150611747346685

В будівлі Саксаганського районного суду, лунали постріли. На місці працює слідчо-оперативна група. Журналісти продовжують спостерігати за подальшим розвитком подій.

 

Сергій НОВІКОВ, «Наша версія»

Джерело:http://n-v.com.ua/u-krivomu-rozi-suddya-xominich-sprovokuvala-strilyaninu/

Україна не в змозі захистити права матерів і дітей, розлучених один з одним – постраждалі активістки

sergiyzvutyazny 17.11.2016 в 12:58

В УНІАН відбулась прес-конференція членів ГО «Жінка&Закон», на якій журналістам розповіли три кричущі історії про насильницьке, протиправне розлучення матерів з їхніми дітьми. В усіх трьох випадках іншою стороною конфлікту виступали заможні  татусі дітей, які не бажають вирішувати питання в цивілізований правовий спосіб і ставлять під загрозу психічне і фізичне здоров`я власних дітей.

 

Україна не в змозі захистити права матерів і дітей

 

Алла Шейло, президент ГО «Жінка&Закон»:

«Ми зібрались для того, щоб обговорити жахливу тему – кіднепінг дітей їхніми татусями. Ми всі об’єднані спільною бідою – у нас забрали наших дітей і не дають з ними бачитись.

В мене є спільний син із громадянином Росії, паном Васькіним. Після того, як він мене побив, я забрала сина і пішла від нього. Але  він знайшов мене, забрав нашого сина і почав мене переслідувати. Я була змушена повернутись в Україну. Але й тут  на території України він, російський чиновник, має людей і завів на мене абсурдну справу в Печерському РУ ГУ. До мене приходили з обшуком, розуміючи при цьому, що робить  Васькін та його «представники», і знаючи, що я не маю до цих кримінальних проваджень  ніякого відношення. В результаті цього обшуку вони  забрали мій шкільний зошит і пішли далі "працювати". Такими методами Васькін дає зрозуміти, що у нього тут є "криша" і його брудні гроші можуть вирішувати незаконні питання навіть в чужій для нього країні, яку він люто ненавидить. 

Васькін постійно знаходиться у стані алкогольного сп’яніння  і при цьому розповідає спільним знайомим, що проплатив в Україні відкриття кримінальних проваджень, а займаються цими питаннями люди, які  мають відношення до громадської діяльності в Україні. Виходить, що «хто Печерським платить, той їх і танцює»?
Я звертаюсь до співробітників ГПУ – перевірте, як це можливо, щоб громадянин Росії по надуманим причинам зміг відкрити справу проти матері його дитини громадянки України на території України? 

Я не бачила свого сина вже більше двох років, не знаю, чи пам’ятає він мене взагалі…  Але нічого не можу вдіяти, бо українське правосуддя – це лише фікція. Ми звертаємось до журналістів за допомогою – хочемо привернути увагу влади та суспільства до наших проблем. Бо в нашій організації майже щоденно з`являються нові члени – матері, яких розлучили з дітьми. І всі вони не можуть добитись права бути із своїми дітьми, виховувати їх, піклуватись про них. Діти страждають, руйнується їхнє життя. Тенденція жахлива, і якщо її не зупинити, то наслідки можуть бути непередбачувані». 

Ксенія Лук`янова, член ГО «Жінка&Закон»:

«Можливо хтось вже чув про мою історію. Я мати двійняток, 5-річних хлопчика й дівчинки - Міші і Соні. В мене їх забрав їхній батько - це відомий банкір, колишній член правління "НАДРА БАНК". Відразу після народження дітей в нього з'явилася інша жінка. Вся його батьківська турбота зводилась до недовготривалих прогулянок з дітьми та інколи пригощання солодощами. Але, з іншого боку, батько дітей хотів повністю контролювати моє особисте життя, слідкувати за мною - де й куди я ходжу. Проте головним для нього було, бажання мати одночасно дві родини!!! Для мене це було справжнім шоком! Звичайно, я не могла на таке погодитись, тому що для справжньої жінки та матері це неприпустимо!

Одного разу, коли я з маленькими дітьми повернулась з відпочинку, Шеремета А.Г. змінив замки і ми не могли потрапити в оселю, та змушені були жити деякий час  у друзів. А колишній чоловік почав погрожувати забрати в мене дітей, були скандали, діти хворіли, лякалися.

У грудні 2015 року, перед Різдвом, щоб оздоровити дітей, я вирішила з ними на кілька місяців поїхати  до штату Флорида (США). Шеремета А.Г., як не дивно, погодився відпустити мене разом з Михайликом та Софійкою  до Флориди. Але раптом в липні до нас у будинок завітали федеральні маршали, забрали дітей прямо з басейну та поставили до відома, що я маю 24 години на пошук адвоката та юридичний захист в суді. Це мій колишній чоловік звернувся до американського суду з вимогою забрати дітей, і суддя прийняв рішення, що діти повертаються до України для того, щоб визначити в подальшому місце проживання дітей, згідно Українського законодавства.

Як виявилось, Шеремета А.Г. в Україні таємно від мене подав до суду позови про заборону на виїзд дітям з матір'ю, встановлення графіку побачень с дітьми, а потім на визначення місця проживання з ним дітей та аліменти з мене. Він намагається виставити мене у поганому світлі та дискредитувати мене, як матір дітей, яка начебто порушувала закон.

Після повернення дітей в Україну їхній батько зобов'язаний був дотриматись графіка побачень, що встановив суд. Але Шеремета, зловживаючи своїми правами, так і не повернув мені Мішу та Софійку, не дає мені бачитись з ними та продовжує їх незаконно утримувати в своєму маєтку під охороною.

Я неодноразово зверталась в різні інстанції, в органи опіки, до омбудсмена, в правоохоронні органи, в тому числі до ГПУ... На даний час вже відкрите кримінальне провадження  за фактом самоуправства з боку батька дітей, однак до цього часу реальних заходів не вчинено.  Дітей  я так і не бачу!

Вперше в житті звертаюсь до ЗМІ, громадських організацій та всіх небайдужих людей з проханням про допомогу, оскільки дітям наноситься важка психологічна травма. Ми не бачились вже більше 3-х місяців! В будь-якому разі я буду продовжувати  боротись за своїх дітей, і прошу всіх небайдужих долучатись до захисту прав дітей та їхніх матерів, які опинились в подібній  ситуації!»

Марина Кутепова член ГО «Жінка&Закон»:

«Ми створили цю організацію тому, що самі зіткнулись із беззаконням у сімейному праві. В нашій країні не можна сподіватись на справедливість - в нас кожен день зухвало порушується п.6 декларації ООН про те, що дітей не можна розлучати із матерями.

Особисто я знаходжусь у стадії боротьби з батьком своїх дітей Сергієм Євланчиком та пройшла по цій справі вже 3 стадії судових інстанцій. Своїх дітей я не бачила з 19 квітня 2016 року. Суд першої інстанції виніс рішення  на мою користь, і залишив  дітей зі мною. Суддя дуже чітко описала, чому винесла таке рішення. Вона спиралась на права дітей та на їх малолітній вік, згідно з п.6 декларації ООН, що діти такого віку не можуть бути розлучені з матір’ю! Це можливо тільки в крайніх випадках. Суддя таких випадків не вбачає в моєму процесі, тому діти повинні проживати зі мною, їхньою мамою.

Апеляція по нашій справі, не дивлячись на те, що мати – турботлива й добропорядна, постановила що діти будуть жити з батьком!

Наразі, справа у Верховному суді. Але з дітьми я не можу бачитись, бо батько не дає нам зустрічатись, навіть телефони забрав, щоб діти зовсім забули, що колись в них була мама.

Я зверталась до органів опіки, до поліції – але всі вони чекають остаточного рішення суду, і не хочуть виконувати свої обов'язки та встановлювати місцезнаходження моїх дітей. Більше того, керівник органу опіки пані Кравчук написала про мене у висновку теж саме, з чим до суду звертався з позовом до мене колишній чоловік, а саме, що я хочу відсудити у сина квартиру, яка записана на нього. Це – відверта брехня, і ми порушили кримінальну справу проти пані Кравчук за перебільшення повноважень.

У вересні я дізналась, що донька знаходиться за місцем проживання матері мого колишнього чоловіка, а за висновком опіки  я маю право бути з дітьми кожної неділі з п'ятниці до понеділка. Я приїхала, щоб забрати на цей час доньку, натомість двері мені відчинив охоронець мого чоловіка, який влітку на очах у дитини наніс мені тілесні ушкодження, та проти якого порушена кримінальна справа. Я викликала поліцію, але поліція приїхала через 3 години разом із моїм колишнім чоловіком. Доньку я так і не побачила.

І таких випадків змови та протиправних дій навколо моєї справи багато. Мого сина незаконно вивезли за кордон, хоча була заборона це робити! Я зверталась до Юрія Луценко, Президента і першої леді - але марно. Жодна моя заява чомусь не заноситься в єдиний реєстр справ, проте всі заяви чоловіка одразу потрапляють в єдину базу. 

Сподіваюсь, що мені все ж таки не доведеться захищати мої власні права і права моїх дітей в Європейському суді. Маю надію  що наші державні органи нарешті прокинуться та вчинять згідно із законом! Бо від такої бездіяльності дітям наносяться дуже важкі психологічні травми, які назавжди змінюють їхню поведінку.

Як психолог за фахом, скажу, що при розлученні із матерями діти проходять три стадії. 1. Вони сильно страждають, плачуть, в них тривалі істерики. 2. Діти замикаються в собі, перебувають в депресії, думають, що мати їх кинула і віддаляються від неї. 3. Етап заміщення – діти шукають собі іншу матір і бачать її у всіх жінках, які знаходяться хоч якийсь час поруч. І на кінець, після 2-х років втрачається цілісний зв'язок матері й дитини. Діти виступають як інструмент шантажу…»

Єлені Леоніду, член ЮНЕСКО:

«За європейськими законами та конвенцією ООН з прав дитини, дитина має залишатись із матір’ю. Опікунство, за рідкими виключеннями, також залишається за матір’ю. Навіть, якщо батьки живуть в різних країнах, порядок зустрічей регулюється законом. В ЄС закони працюють беззаперечно, і завжди виконуються. Якщо хтось ухиляється від їх виконання, то отримує за це покарання до 6-місяців у тюрмі! Сподіваюсь, що Україна почує проблеми цих матерів, і справедливі рішення будуть прийняті якнайшвидше!»

Ірина Верещук, суспільний діяч, екс-мер м. Рава-Руська:

«Ця проблема  - дуже масштабна, і я раніше уявити не могла, наскільки в Україні погані справі із правами дітей і матерів. Виявляється, що держава абсолютно неспроможна захистити права своїх громадян! Це – дуже загрозлива тенденція, не можна допускати подібних випадків, які ми тут почули. За всі ці справи, окрім судових органів та органів опіки й охорони закону, має відповідати Уповноважений у справах дитини! Тільки розголос та небайдужа позиція суспільства зможе допомогти зрушити цю стіну байдужості та беззаконня. Такі справи – це сором для України. Вони демонструють, що з правосуддям у нас дуже жахлива ситуація.

Хочу звернутись до фігурантів цих справ, до суддів, до державних органів – не все в цьому житті вимірюється грошима, є ще вищий, Божий суд, за яким всі будуть відповідати за скоєне!

Схаменіться та поверніться обличчям до дітей та їхніх матерів, зробіть усе можливе, що залежить від вас. Такого не має бути в сучасній Україні».

Анатолій Волков, юрист по сімейним справам:

«В законодавстві України є таке визначення, як зловживання правом. Наразі велика кількість судових справ, коли батьки вирішують між собою стосунки, а страждають від цього діти. В декларації ООН про права дитини чітко зазначено, що малолітня дитина в будь-якому разі не може бути розлучена з матір'ю, крім виняткових обставин але, як показує практика, під час судових процесів дітей часто відбирають чоловіки від матерів. Зважаючи на те, що в Україні спір може розглядатись роками, а діти в цей час позбавленні материнської турботи. В даних ситуаціях необхідно юридично на законодавчому рівні врегулювати конкретні способи захисту дитини, а саме, щоб матір і дитина не могли бути розлучені до судового рішення».

P.S.Всі, хто може чимось допомогти, або хто має схожі проблеми – звертайтесь до організації ГО «Жінка&Закон», більше про діяльність якої можна дізнатись на сайті www.woman-law.org. Діти не повинні страждати!

 

Апеляція відхилила скаргу прокуратури у справі генерала Пустовара

sergiyzvutyazny 14.11.2016 в 11:28

та розкритикувала дії прокурора, як такі, що не відповідають процесуальним нормам

10 листопада колегія суддів Апелляційного суду міста Києва винесла постанову про повернення обвинувального акту стосовно генерала поліції Владислава Пустовара до прокуратури, як такого, що не відповідає нормам діючого законодавства. Тим самим було підтримано попереднє рішення Печерського суду міста Києва від 12.09.2016 р. (справа № 757/36281/16-к, судове впровадження № 1-кп-656/16).

Нагадаємо, що Владислава Пустовара намагалися звинуватити у спробі дати хабар за погодження кандидатур своїх підлеглих. Але справа в прокуратурі не клеїлась із самого початку, кінці не зв’язувались один з одним,  та не було жодних доказів причетності генерала до незаконних дій. Подробиці: http://antikor.com.ua/articles/123579-sfaljsifitsirovannoe_delo_protiv_generala_politsii_pustovara_domuchali_do_suda

На засідання підтримати генерала, який знайшов сміливість ламати корупційні схеми, від чого й постраждав,  приїхало чимало представників громадськості Черкащини. Також у залі були присутні народні депутати з Черкащини Владислав Голуб (комітет ВР з правосуддя) та Олег Петренко.

Треба зауважити, що сам факт затримання Пустовара викликав в суспільстві, і особливо в його рідних Черкасах, справжню бурю протестів – люди не вірили в жодну причетність очільника ГУ місцевої поліції  до якихось незаконних дій. В самих Черкасах усі верстви населення, від підприємців до домогосподарок, виразили свою підтримку Пустовару.  Сотні активістів виходили на пікети, звертались до вищих органів влади, з вимогою припинити переслідування чесного, принципового генерала, за головування якого до правоохоронних органів на Черкащині стала повертатись довіра простих людей. Коли оголосили суму застави, щоб на час слідства звільнити генерала з під варти, навіть пенсіонери пропонували свої гроші!

Судді  бачать все!

Під час апеляційного засідання судді справедливо поцікавились у представника прокуратури – чому, замість усунення вказаних недоліків у формулюванні  обвинувального акту, прокуратура  подає зустрічні скарги, чим лише ускладнює процес встановлення законності. Суд зазначив, що наразі формулювання обвинувачення у справі фактично відсутні! На що у сторони прокуратури не знайшлося прийнятної відповіді.

    

Натомість, сторона захисту генерала Пустовара аргументувала свою позицію чітко й ґрунтовно. Адвокати зауважили, що відсутність формулювання обвинувачення грубо порушує закон і права підозрюваного, бо фактично стороні захисту невідомо від чого захищатись! Прокурор та слідчий навіть не спромоглись включити до єдиного реєстру повідомлення про підозру, також в реєстрі немає обвинувального акту, що теж є грубим порушенням норм закону. Такі недоліки й помилки, на думку адвокатів, є беззаперечними аргументами для суддів, щоб залишити рішення першої інстанції без змін.

Що ж , адвокати Пустовара дійсно мали рацію, і рішення Апеляційного суду міста Києва це підтвердило.

Сам генерал сприйняв рішення Апеляційного суду із стриманим оптимізмом. «Я вірю в те, що слідство  й суд, в кінці кінців, встановлять істину, і моя непричетність до незаконних дій буде доведена», - прокоментував журналістам рішення апеляції Пустовар.

Владислав Голуб, депутат ВР (комітет правосуддя):  «Я прийшов сьогодні, щоб проконтролювати законність процесів. Зараз, на мою думку, було прийняте законне рішення. Недолугість того обвинувального акту, який вручили Пустовару, не підлягає сумніву, тому суд підтримав рішення першої інстанції.

Я не розумію, що буде далі робити прокуратура. В них був час виправити помилки, але чому вони цього не зробили, чим вони займались весь цей час? Я сподіваюсь, що вони підуть по шляху законності, і, врешті решт, закриють справу у зв’язку з відсутністю складу злочину», - зазначив народний депутат.

Що ж, українська правозахисна спільнота дуже пильно слідкує за цією справою, й буде робити все можливе для того, щоб сили, які підставили народного генерала не змогли продовжувати свої  ганебні оборудки, а сам Владислав Пустовар зміг захистити своє чесне ім’я. 

ПЕРЕГЛЯД СИСТЕМИ ОЦІНЮВАННЯ І ДОСТУП ДО УСІХ ЕТАПІВ КОНКУРСУ – ХАРКІВСЬКІ ЕКСПЕРТИ ПРОПОНУЮТЬ УДОСКОНАЛИТИ КОНКУРСИ З ВІДБОРУ ДЕРЖ

sergiyzvutyazny 11.11.2016 в 12:48

В «УНІАН» відбулась прес-конференція на тему ВТРАТА ДОВІРИ ДО КОНКУРСІВ З ВІДБОРУ ЧИНОВНИКІВ: ЧОМУ «НЕ ПРАЦЮЄ» РЕФОРМА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ, під час якої представники громадськості із ГО «ЕкспертиЗА Реформ» презентували пропозиції по вдосконаленню процедури конкурсного відбору державних службовців.

 

Спікери прес-конференції: голова Координаційної ради громадської організації "ЕкспертиЗа Реформ" Юрій Георгієвський, експерт громадської організації "ЕкспертиЗа Реформ" Тетяна Барановська, директор інформаційного агентства "ЕкспертиЗа Реформ" Олександра Дейнеко.

 

Реформою всіх реформ називають експерти реформу державної служби, пояснюючи, що всі законодавчі новели є ефективними лише тоді, коли державні службовці різних рівнів здатні професійно втілювати їх у життя.

Як зазначив голова Координаційної ради ГО «ЕкспертиЗа Реформ» Юрій Георгієвський, фактично реформа державної служби стартувала з набуття чинності нової редакції Закону України «Про державну службу». Нова редакція запровадила ряд новел – це розподіл державних службовців за трьома категоріями А,Б,В, зміна кваліфікаційних вимог щодо зайняття тієї чи іншої посади та запровадження відкритого конкурсу як єдиного механізму вступу на державну службу.

«Мабуть, декілька років тому складно було уявити, що в Україні буде забезпечений рівний доступ до найвищих щаблів державної служби для усіх громадян. За новим законом «Про державну службу» де-юре саме такий принцип задекларований. Його реалізацією є запровадження відбору кандидатів на посади вищого корпусу державної служби на основі відкритого конкурсу», - зазначив пан Юрій.

Проте, досвід особистої участі у конкурсі на посаду голови Харківської обласної державної адміністрації експерта ГО «ЕкспертиЗА Реформ» Тетяни Барановської засвідчив, що конкурси наразі не сприяють відновленню довіри суспільства до процедури оновлення владних кадрів.

Як розповіла Барановська, основними етапами конкурсу (без урахування подачі документів до конкурсної комісії) є три етапи. Зокрема, тестування на знання чинного законодавства (за проходження цього етапу із найкращим результатом можна набрати лише 10% від загальної кількості балів), розв’язання ситуаційних завдань (можна набрати 40% балів) і співбесіда (можна набрати 50% балів).

Своєю чергою, директор інформаційного агентства «ЕкспертиЗа Реформ» Олександра Дейнеко розповіла про основні недоліки, які були виокремлені під час аналізу законодавства, що регулює роботу конкурсної комісії, та завдяки участі в конкурсі експерта Барановської.

За словами Дейнеко, недоліки були розподілені на два блоки: недосконалість системи оцінювання, яке застосовує конкурсна комісія, й невизначеність самої процедури конкурсу. Говорячи про недосконалість системи оцінювання, вона вказала на нераціональне співвідношення балів, які може набрати конкурсант за кожен окремий етап конкурсу. Дейнеко сказала, що тести у світі визнані найбільш надійною методикою оцінювання знань. «Чому комісія вирішила оцінювати знання кандидатів за результатами тестів, виділяючи цьому лише 10% балів від загальної кількості, для нас є великим питанням. Що таке тести? Тести оцінюють рівень знань, навичок і вмінь кандидата, тобто ту професійну компетентність, яку він щодня буде використовувати у своїй діяльності», – сказала Дейнеко.

Своєю чергою Георгієвський наголосив, що необхідно змінювати систему оцінювання. «Я вважаю несправедливою ситуацію, коли за перший етап конкурсу людина, яка демонструє свій рівень компетентності, отримує тільки 10% від загальної кількості балів. Я вважаю, що цей показник повинен бути збільшений і конкурсант повинен отримати до 50% від загальної кількості балів. У такий спосіб повинна бути змінена система оцінювання», – заявив він.

За словами Дейнеко, недоліком є відсіювання кандидатів, що перешкоджає рівному доступу всіх учасників конкурсу до всіх етапів його проведення. Також недоліком є невизначеність процедурних моментів щодо часу, який журі на третьому етапі конкурсу приділяє тому чи іншому кандидатові. «Чому один кандидат виступає 3-5 хвилин і відповідає на три питання журі, а інший кандидат виступає, наприклад, 25 хвилин і відповідає на 8 питань?» – сказала Дейнеко й додала, що це створює нерівні можливості для учасників конкурсу.

Чимало питань у експертів викликав і факт того, що 90% від загальної кількості балів, які може набрати конкурсант – це результати оцінювання журі. Це, за словами експертів, підґрунтя для ризиків суб’єктивного оцінювання, чинення адміністративного тиску на роботу комісії та сумнівність результатів конкурсів в цілому.

Таким чином, на думку експертів, системні недоліки необхідно виправляти. Вони підготували пропозиції, які можуть бути запропоновані у якості варіантів розв'язання озвучених проблем. «Ми акцентуємо на тому, що ті принципи, які закладені в новому чинному законі «Про державну службу», а саме: об’єктивність, незалежність, забезпечення рівного доступу на державну службу та прозорість – не повною мірою наразі реалізуються», – заявив Георгієвський.

Не сприяють об’єктивності конкурсного відбору, за словами експертів, й ті норми Порядку, що передбачають так зване «ВІДСІЮВАННЯ» кандидатів за результатами І-го чи ІІ-го етапів конкурсу, адже кожен з етапів конкурсного відбору спрямований на виявлення різних якостей кандидатів та встановлення їх відповідності різним вимогам професійної компетентності. Тому відсіювання кандидатів за результатами лише першого чи другого етапу, не дозволяє конкурсній комісії об’єктивно визначити знання і здібності кожного з кандидатів. Крім того, на думку експертів, такий механізм не тільки не відповідає принципам «недискримінації» та «справедливості», які, поміж іншим, мають бути забезпечені під час проведення конкурсу, але й створює «подвійні» стандарти та корупційні ризики.

Пропозиції експертів стосуються того, що всі конкурсанти повинні мати можливість брати участь одночасно у всіх етапах конкурсу без відсіювання на певних стадіях цього конкурсу. Також вони виступають за безконтактне оцінювання результатів другого етапу конкурсу, щоби члени комісії не мали можливості виявити когось із конкурсантів, якому вони з тих чи інших підстав могли би надати певну перевагу. Експерти пропонують персоніфікувати оцінки членів журі для того, щоби суспільство бачило, які оцінки надаються якими членами комісії певному конкурсанту.

«Оцінки під час кожного етапу конкурсу повинні бути висвітлені для того, щоби суспільство могло бачити, чи немає певної заангажованості в тих чи інших членів журі», – сказав Георгієвський.

«Наші пропозиції ми будемо втілювати в певних нормативних документах, у проектах нормативних документів, будемо звертатися безпосередньо до уряду, до наших колег, які працюють у Реанімаційному пакеті реформ. І будемо намагатися все ж таки просувати їх для того, щоб покращити і змінити цей закон та забезпечити всім рівні умови», – наголосив експерт.


Для довідки: ГО «ЕкспертиЗА Реформ» утворена у січні 2016 року. Особливістю цієї громадської ініціативи є те, що її засновниками є екс-державні службовці. Серед напрямів роботи ГО – адвокація прав державних службовців, аналіз реформи державної служби, реформування системи органів юстиції, дослідження процесів очищення влади, розробка антирейдерських ініціатив. Докладніше: http://www.expertreform.com.ua/

 

«С января 2021 года Украина войдет в светлую полосу жизни, которая продлится как минимум 20 лет» – Ян Данилович

sergiyzvutyazny 26.10.2016 в 17:53

Ян Данилович – известный украинский астролог, заведующий кафедрой астрологии Одесского Народного института человека. Имя Яна Даниловича стало известно широкому кругу зрителей и читателей в связи с его предсказаниями трагических событий 2014 года… А еще свою популярность у соотечественников он заслужил благодаря работам, посвящённым вопросу Царской коррекции. Сегодня Ян Данилович – гость нашей студии.

Ян, для начала – традиционный вопрос. Астрология насчитывает 3000 лет. От времен Древнего Египта до наших дней. Вначале астрологию превозносили. Фараоны, цари, короли и вельможи держали при своих дворах астрологов. С появлением христианства статус астрологов обесценился. 20-й век с развитием наук и полетами в космос, и вовсе прикрыл эту тему, объявив астрологию лженаукой, и отделил от нее астрономию. И вместе с тем астрология не умерла, она вопреки всему продолжает существовать. Как Вы определяете астрологию и почему Вы не считаете ее лженаукой?

–Для начала я хочу сказать, чтоастрологиигораздо больше 3000 лет. Первые астрологические знания являются практически ровесниками астрономии. Недаром астрологию называют матерью астрономии. Она основывается на знании математики, химии, физики и уже поэтому не может считаться лженаукой. Среди известных астрологов – Омар Хайяма, Джордано Бруно, Галилео Галилей, Абу Мошар. Их познания в астрологии были огромными, а потому снискали славу и почет среди современников. С давних времен познаниями в астрологии пользуются богатые люди или власть имущие. Объявляют астрологию лженаукой для простых людей, чтобы у тех не возникало даже желания постичь ее. Между тем, услугами астрологов и сейчас активно пользуются руководители многих стран. В первую очередь – Америки.

Существует много разделов астрологии: предсказательная, медицинская, эзотерическая, бизнес-астрология. Вы продолжаете развивать какую-то ветвь, или у Вас свое направление?

– Своего направления у меня быть не может, потому что не вижу смысла по-новому изобретать велосипед. Я пользуюсь теми знаниями, которые создавались цивилизациями, существовавшими до нас: Атлантидой, Шумеры. Практически все дошедшие до нас древние знания Китая, Индии, Пакистана, Израиля, по сути, продолжатели традиций тех цивилизаций. Разделять астрологию на отдельные направления, на мой взгляд, неверно, потому что она может существовать и развиваться только благодаря слиянию всех знаний, что, в свою очередь, помогает астрологам проникать в глубины и медицины, и психологии, и физики, и химии. Знание астрологии дает возможность корректировать модель развития человека, проникать вглубь его сознания.

Процесс коррекции интересует меня больше всего. Об этом я расскажу позже.

– Психология – достаточно серьезная область, сегодня существует множество школ, технологий и практик как восточных, так и западных. Почему Ваш выбор пал именно на астропсихологию: потому что – это менее трудоемко, менее ответственно и вовсе не наказуемо?

– Я бы не стал утверждать, что астропсихология – это «менее трудоемко, менее ответственно и вовсе не наказуемо». Скажу так: психология – это в переводе с греческого «наука о душе», а звезды, как никто лучше, могут показать нашу душу воочию. Потому без «астро» психологи просто изобретают велосипед… Между тем, каждый астролог – это психолог, потому что психология – неотъемлемая часть науки «астрология».

Как Вы пришли в Одесский Народный институт человека?

– Меня пригласили, аттестовали, я получил диплом и сразу был назначен заведующим кафедрой астрологии.

– Какие направления научной деятельности ведет Ваша кафедра?

– В нашем институте собрались альтруисты на пути постижения духовной сути. Там есть люди, которые обладают экстрасенсорными способностями, есть люди, которые занимаются астрологией, нумерологией – очень широким спектром деятельности. Одесскому Народному институту человека уже много лет, и я горжусь, что работаю в прекрасном коллективе преподавателей и являюсь заведующим кафедрой астрологии.

– Скажите, а может ли человек избежать той участи, к которой «приговорили» его звезды?

– Звезды не выносят приговора. Гороскоп рождения лишь показывает человеку, в какой области знаний он наиболее талантлив, к чему более расположен, какие у него наклонности, задатки. Астролог помогает ему определить свое место в жизни, а лично я – помогаю людям скорректировать влияние планет на их развитие, усиливая их позитивное воздействие и ослабляя негативное. Тот факт, что мы испытываем на себе воздействие космических тел, не нуждается в доказательстве. Ученые давно к этому пришли. Остается лишь применить эти знания на практике.

– Все практики, (а Вы практикующий астропсихолог), базируются на какой-то философской основе. Какая Ваша основа?

– Однозначно моей философской основой есть Веды. Конечно, я хорошо знаю и Библию и Коран, но Веды – это то, на чем я базируюсь, своими знаниями и своим мировоззрением.

– Личность астропсихолога: он и медик, и парапсихолог, философ, знаток священных книг, – чего еще не названо? Такими знаниями и навыками обладал только Гермес Трисмегист (трижды Величайший)... Сегодня есть личности подобные ему?

– Конечно, я лично знаком с такими людьми величайшего духовного познания. Например, с ведущим астрологом Украины Андреем Зрелым. И таких людей много. Это очень грамотные интеллигентные люди. Надо сказать, что астролог первоначально должен быть высокодуховным человеком. И если посетитель вышел от астролога в подавленном и угнетенном состоянии, если не получил ответа на интересовавший его вопрос, то значит тот астролог – просто оказался шарлатаном. От грамотного астролога посетители всегда выходят окрыленными, даже не хотят покидать такого человека, потому что с ним интересно беседовать, есть чему поучиться.

– Чего от Вас хотят люди, и что Вы им можете дать? Какой спектр Вашей помощи?

– Люди приходят с различными проблемами: кому-то не везет в бизнесе, кто-то не может найти себе спутника жизни, у кого-то неудачи на работе. Бывали случаи, когда врачи приносили медицинские карты, чтобы уточнить диагноз своих пациентов, потому что астрология может дать наиболее полный ответ на все интересующие вопросы.

– Индивидуальный гороскоп Вы просчитываете по дате и времени рождения? Местность играет роль? Можно продемонстрировать? Вот цифры неизвестного Вам человека. 26 апреля 1976, 22:45, место рождения Феодосия. Что говорят планеты о его прошлом и будущем?

– К сожалению, у меня нет при себе карты звезд, чтобы я с максимальной точностью мог дать ответ на интересующий Вас вопрос. Но, имея 20-летний опыт работы, могу с большой долей вероятности сказать, что человек, рожденный в этот день и час, отличается незаурядными способностями, добрый, отзывчивый. В некоторой степени его мягкосердечностью пользуются окружающие, потому что он не может сказать «Нет». В скором времени (с 11 августа 2016 года по 12 сентября 2017 года) для этого человека наступит период для удачной женитьбы или замужества.

– Вы обещали подробней рассказать о коррекции. Как она проводится?

– У каждой планеты есть свои камни: драгоценные, полудрагоценные. Я смотрю по карте, где находятся у человека планеты, и в каком положении – падении, или же, наоборот, – в зависимости от этого я советую человеку, какой камень надо носить, в какой оправе, в какое время дня. От этого зависит физическое и психическое состояние человека. Раньше этим обстоятельствам уделялось много внимания. Присмотритесь к изображениям на иконах, картинах, и увидите, сколько украшений носили. Для чего? Не только с целью привлечь к себе внимание, но еще и с целью защитить себя от воздействия той или иной планеты либо же с целью усиления ее влияния на дальнейшую судьбу обладателя камня.

– На лекции в Киеве Вы определяли гороскопы присутствующих и в качестве коррекции предлагали носить минералы. Какая связь между камнем и человеком?

В нашем теле есть девять энергетических потоков. Каждый поток находится под юрисдикцией определенной планеты, которая отвечает за определенную сферу жизни. Причем у каждого – индивидуально. Если эта планета ослаблена, и ее необходимо усилить, то надо носить камни. Это называется Царским методом коррекции.

Есть другие методы коррекции: чтение мантры, молитв, посты, другие действия – раздача пищи нищим, подкармливание животных, благотворительность…

– Вы предсказали дату ухода премьер-министра Арсения Яценюка. Были ли другие предсказания, которые сбывались? Какой процент Ваших предсказаний сбывается?

– По крайней мере, все, о чем я говорил раньше, – сбылось. Я предсказал не только уход Арсения Яценюка. Предсказывал также и конец Януковича, и события, которые произошли на Майдане, и события 2 мая 2014 года в Одессе… Это не моя заслуга – эти вещи очевидны:их ясно показывает карта.

Предсказания для Украины. Какие испытания нас ждут? Когда закончится война? И когда Украина в полной мере станет независимой, реформированной и процветающей державой? И кто будет следующим президентом: мужчина или женщина?

– О войне я уже говорил так же, как и о женщине-президенте, но повторю, что Украине нужна женщина хотя бы на полтора-два года. Она сможет дать толчок в развитии страны.

Война – это искусственное явление, которое выгодное кому-то и совершенно невыгодно простым людям, потому что страдают, в первую очередь, простые люди. Однако с 2017 года ситуация в корне изменится в лучшую сторону для Украины. А с января 2021 года Украина войдет в светлую полосу жизни минимум на 20 лет, и мы постепенно начнем приближаться к уровню жизни Швейцарии. Понимаю, что сейчас трудно поверить в такой поворот событий, но так будет.

Это объясняется тем, что раз в 20 лет соединяются в зодиакальном круге Юпитер и Сатурн. В декабре 2020 года как раз состоится такое соединение в знаке Козерога. После этого произойдет переосмысление прожитого и люди пойдут по новому пути развития, а новые пути развития – это и переход на новые виды энергии, и познание новых технологий, и многое другое.

Наш народ много страдает, а все искупается страданиями. Впереди нас ждут лучшие времена.

– Ян Данилович – это имя и отчество или имя и фамилия, которые все воспринимают за имя и отчество?

– Это мое имя и отчество, которое стало широко известно людям. Они обращаются ко мне за помощью не только в часы приема, но и через страницу в Фейсбуке, Контакте, Ютубе. Там есть мои контакты. Я открыт для всех.

– Спасибо. До новых встреч…

Корр. НВ

Источник: http://n-v.com.ua/s-yanvarya-2021-goda-ukraina-vojdet-v-svetluyu-polosu-zhizni-kotoraya-prodlitsya-kak-minimum-20-let-yan-danilovich/

Временный руководитель стратегического госконцерна РРТ Богданов попал в эпицентр коррупционного скандала

sergiyzvutyazny 26.10.2016 в 12:48

Чиновника подозревают в злоупотреблениях на тендерах на многомилионные суммы

Кабинет Министров Украины наконец прислушался к многочисленным и неоднократным обращениям общественности и уволил гендиректора стратегического государственного Концерна радиовещания, радиосвязи и телевидения (КРРТ) одиозного Владимира Ищука.

При этом надо отметить, что Глава Мининформполитики Юрий Стець показал нетипичный для украинского политикума пример, как надо бесцеремонно расправляться с предателями Украины и коррупционерами. Именно Стець настоял на заседании Кабмина, что от скандального топ-менеджера Ищука уже пора избавляться. Формальной причиной увольнения главы «телебашни» стал срыв строительства телевизионной вышки на Карачуне под Краматорском Донецкой области и саботаж возобновления украинского телевещания в зоне АТО.

Исполняющим обязанности главы стратегического госпредприятия назначен первый заместитель Ищука Александр Богданов.

Тем не менее, пока в высоких кабинетах решают, кем заменить Ищука, на свет начали всплывать серьезные злоупотребления, в которых, как оказывается, тоже замешан Богданов как человек из команды Ищука.

В частности, начали появляться подробности строительства самой телевышки, которую, кстати, скорее всего «благодаря» руководству КРРТ в этом году уже не введут в эксплуатацию из-за приближения холодов. Так, Богданов в концерне возглавлял тендерный комитет, который под предлогом необходимости проведения тендеров всячески затягивал начало строительства телебашни на Карачуне. А одной из причин внезапного увольнения Ищука как раз и стало то, что Кабмин и собственно Стець узнали, что тендера, несмотря на однозначную их необходимость согласно Закону «О публичных закупках», по строительству этого объекта вообще не проводились. Более того, из предусмотренных КРРТ 10 млн.грн. на эти цели, реальная цена на более чем 4 млн.грн. меньше.

На самом деле, мутить на тендерах для Богданова дело не новое. Так, 18.11.2015 г. Концерн объявил о закупке услуги по предоставлению антикоррозийной защиты для нужд концерна. Как оказалось, этот тендер был только формальностью, проводился не по Закону о госзакупках, а по собственноручно разработаному «положению», и в результате лоббирования карманной «структуры» ущерб государству (а значит, добросовестным налогоплательщикам) составил около 4 млн грн. Фактически, речь идет о том, что бюджетные деньги в результате манипуляций с тендерными процедурами осели в карманах Ищука, Богданова и их подельников. По факту – тендер проводился в обход тендерного законодательства, а конкурент (ООО «Альпинист») компании-победителя был отстранён от участия в конкурсе по надуманным формальным причинам, хотя цена предлагалась на 5 млн.грн. ниже. В результате с подачи Богданова победитель получил господряд на около 17 млн грн, а ущерб госбюджету оценен на сумму более 5 млн.грн.

На это, в частности, обращает свое внимание народный депутат Украины из фракции «Блока Петра Порошенко» Сергей Каплин в своем запросе №102/3289 от 19.10.2016 на руководителя НАБУ Артема Сытника.

Как отмечается в тексте документа, в результате проведения такого тендера «через колено» был нарушен Закон Украины «О государственных закупках» согласно которому должен был проходить открытый конкурс, ряд норм и требований по проведению тендерных процедур были откровенно лоббистскими, действия руководства КРРТ (Ищук-Богданов) имеют все признаки многомиллионных злоупотреблений и ни чем иным, как махровой коррупцией не являются. В своем запросе нардеп Каплин просит руководителя НАБУ обратить внимание на тендер по закупке антикоррозийной защиты и разобраться с законностью деятельности связки Ищук-Богданов.

Кроме того, как отмечает в своем запросе Каплин, в результате незаконных действий Ищука и Богданова тендер по закупке КРРТ теле-, видео-, и другой аппаратуры тоже превратился в фарс – конкурс выиграла компания ООО «НВП Квант-эфир», предложившее цену выше ООО «НВП УРС». Хотя проигравший участник этих псевдоторгов, по оценкам экспертов и ряда честных сотрудников КРРТ, предлагал услуги более высокого качества, отвечал всем требованиям законодательства и гарантировал качество своей работы. При этом предложение ООО «НВП УРС» было дешевле почти на 114 тыс. грн. А сам тендер согласно Закону Украины «О публичных закупках», который к этому моменту вступил в силу, должен был проводиться через систему Prozorro.

«Уже в течение двух лет Ищук и Богданов и другие члены Конкурсной комиссии КРРТ, вопреки требованиям ЗУ «О публичных госзакупках», по предварительному сговору, злоупотребляя служебным положением, то есть умышленно, с целью получения неправомерной выгоды для самих себя на сумму более 5 млн грн, используя служебное положение, вопреки интересам государственного предприятия проводятся закупки товаров, работ и услуг в порядке, который грубо противоречит требованиям действующего законодательства. По имеющейся информации, средства получены преступным путем в виде неправомерной выгоды от закупки товаров, работ и услуг по завышенным ценам и находятся в частных владениях Ищука, Богданова, члена конкурсной комиссии КРРТ Ростислава Тарасовича Эрла и их близких», - отмечается в тексте запроса народного депутата.

Каплин потребовал от главы НБУ немедленно внести информацию о правонарушениях в Единый реестр досудебных расследований, немедленно начать досудебное расследование и предпринять все меры для приостановки данных злоупотреблений.

Остается только догадываться, сколько под руководством Ищука денег его подельники «умыкнули» на строительстве телевышки под Краматорском, ибо открытого конкурса как уже писалось выше не проводилось, деньги вымываются через «прокладки», а реальную работу выполняют рядовые сотрудники КРРТ за свою зарплату. Общая сумма, по оценкам ряда экспертов, может пойти уже на десятки миллионов гривен.

Кстати, вышеупомянутый Эрл, является более чем одиозным персонажем. И это, к слову, не его настоящая фамилия. Г-н Эрл – давно известный в деловых кругах аферист Кундрик, которого поставили в КРРТ в качестве «смотрящего» за «правильным» проведением тендеров и определение своих победителей.

Оказывается, что представители общественности, уже не первый год добивающиеся тотальной люстрации в КРРТ, были правы, что в стратегическом госпредприятии осели махровые коррупционеры, наживающиеся на бюджетных потоках и саботирующие решения и установки руководства государства.

Не лишним будет добавить, что по сообщениям источников в силовых структурах, г-н Богданов в КРРТ также курировал вопрос отключения телеканала «Интер» в 2014 году перед выборами, а когда политическая ситуация изменилась, то и «1+1».

Добавим, что по новой информации, родной брат г-на Богданова является действующим сотрудником российских спецлужб. Об этом накануне в эфире телеканала ZIK сообщил лидер общественной организации «Информационный майдан» Павел Билоножко.

«У нас есть информация, что брат исполняющего обязанности руководителя Концерна Александра Богданова занимает высокий пост в спецслужбах Российской Федерации. Остается под вопросом, почему его не проверяли украинские органы… Восстановление работы башни (на Карачуне, - ред.) для Украины крайне важно. Поскольку сейчас российские СМИ транслируют свои программы не только на оккупированных территориях, но и вглубь страны - на Запорожскую и Днепропетровскую области. В то время украинской альтернативы там просто нет», - заявил общественный деятель.

«Люди вынуждены смотреть исключительно российское телевидение, поскольку украинское туда не доходит. Соответственно, кремлевская пропаганда работает в полную силу. К нам уже даже обращаются военные, так как и они не имеют доступа к украинской информации. А это именно те люди, которые должны бороться с врагом и должны иметь силу и мотивацию спустить курок», - добавил лидер «Информационного майдана».

Родственные связи Богданова и его работу на спецслужбы РФ уже взяли на карандаш украинские правоохранители. Но в этой связи возникает логичный вопрос: до каких пор предатели Украины – пивнюки, ищуки, зверевы, евдоченки, поповы и богдановы, явно и не один год «сливающие» интересы страны России, будут занимать ответственные должности в КРРТ, Госспецсвязи и Мининформполитики?! Что в стране еще должно произойти, чтобы СБУ начала аресты откровенных сепаратистов, коррупционеров и предателей Украины?!

Хочется верить, что «подвиги» Богданова не останутся незамеченными и, действительно, правоохранители наконец возьмутся вплотную за чиновников и «деятелей», которые в условиях войны с РФ наживаются на госбюджете и саботируют проукраинскую политику.

Ранее многие СМИ уже неоднократно сообщали о саботаже, который с 2014 г. постоянно устраивали одиозные руководители КРРТ, Госспецсвязи и МИПа, а также явном подогревании Кремлю. Куда смотрят Администрация президента, СБУ, СНБО и другие компетентные органы, пока неясно. Предателей и врагов следует искать не только на нулевом километре в зоне АТО, а в первую очередь внутри страны – на постах стратегических госпредприятий, ведомствах и министерствах.

Напомним, на днях вокруг КРРТ всплыл еще и земельный скандал, в который ввязались детективы НАБУ.

Дмитрий Пестов

Источник:http://antikor.com.ua/articles/130936-vremennyj_rukovoditelj_strategicheskogo_goskontserna_rrt_bogdanov_popal_v_epitsentr_korruptsionnogo_

Украинские бизнесмены задумали свое «ProZorro» для бизнеса

sergiyzvutyazny 24.10.2016 в 14:39

21 октября во время пресс-конференции в ИА «УНИАН» представители онлайн-площадок электронных торгов, которые являются участниками системы ProZorro, объявили о создании аналогичной системы прозрачных электронных закупок для коммерческих торгов.

Новый проект под названием RIALTO будет иметь определенные особенности: участие для организаторов торгов будет бесплатным, зато поставщикам придется платить за возможность участвовать в торгах. В остальном же RIALTO будет функционировать по таким же принципам, как и государственная система ProZorro - единые правила игры для всех участников торгов, публичность, прозрачность, честная конкуренция и открытость торгов. На начальном этапе в RIALTO уже подключается больше десятка торговых площадок, которые сотрудничают с ProZorro. Эта система позволит участникам рынка присоединиться к крупнейшей в Украине открытой и прозрачной системе электронных коммерческих торгов.

Руководитель RIALTO Андрей Кучеренкообъяснил основные преимущества новой системы электронных закупок.

Преимущества заказчика:

1) Получает базу с 40000 поставщиков;

2) Можно сэкономить на отделе закупок - система выполняет эту функцию;

3) Прозрачность внутри компании - основатель видит, сколько реально тратится средств;

4) Цена будет гарантированно падать до оптимальной границы;

5) Участие в системе - бесплатное.

Преимущества поставщика:

1) Огромный рынок сбыта собственного товара;

2) Рост количества выигранных тендеров - каждый третий выигрывает (реальная конверсия - 31%, по сравнению с 1% конверсии в интернет-магазинах);

3) Выгодные условия (тарифы) участия в системе;

4) Возможность постоянного роста. Поставщик видит, почему не прошло его предложение и может постоянно совершенствовать свой бизнес.

Алексей Щербатенко, партнер по развитию SmartTender.biz, крупнейшей площадки для коммерческих и государственных закупок: «RIALTO - открытая система закупок для бизнеса, построенная на принципах ProZorro. Именно успешное внедрение прозрачных принципов для государства побудило нас стать еще более открытыми и для коммерческого сектора. Что значит открытость? Выше конкуренция, более сбалансированные позиции обеих сторон торгов - и поставщиков, и организаторов. Прозрачной становится не только государство, но и весь бизнес», - отметил Алексей Щербатенко.

Площадка SmartTender.biz сегодня является безусловным лидером в сфере электронных торгов, через него проходит более 80% всех коммерческих закупок. И в проекте RIALTO руководство SmartTender.biz видит новые возможности для себя и для отечественного бизнеса: «SmartTender в отличие от большинства площадок начал развиваться именно с коммерческих торгов, и с началом реформ в сфере государственных закупок приобщился к участию в создании системы ProZorro. Мы знаем требования наших клиентов и ищем индивидуальный подход к каждому проекту. В то же время, RIALTO позволит нам выйти на новый сегмент клиентов, которые заинтересованы в доступе к центральной базе данных и новых условиях для участников торгов», - продолжил Алексей Щербатенко.

Новый проект поможет и поставщикам, и организаторам не только выгоднее торговать, но и лучше понимать рынок. Интеграция всех ведущих участников системы ProZorro создает действительно уникальные и выгодные условия для украинского бизнеса. RIALTO позволит коммерческим закупкам перейти на новый, максимально конкурентный уровень за счет единой всеукраинской центральной базы тендеров, вместе с тем отдельные участники все равно сохранят за собой возможность привлекать клиентов к собственным системам.

Как отмечает Сергей Сагун, операционный директор SmartTender.biz, с запуском нового проекта SmartTender.biz сможет предлагать новый сервис, но все что существует сегодня,сохранит на площадке свои преимущества.

Брат в.о. директора Концерну РРТ Богданова працює у спецслужбах Росії

sergiyzvutyazny 21.10.2016 в 18:40

Про це на прес-конференції в УНІАН журналістам повідомив лідер ГО «Інформаційний Майдан» Павло Білоножко. Наразі ця інформація вже передана в СБУ, триває перевірка.

За його словами, в будь-якому випадку хід робіт по відновленню українського мовлення на Донбасі не витримує ніякої критики, а ситуація з будівництвом телевежі на горі Карачун потребує негайного втручання та виправлення. Саме цим питанням була присвячена прес-конференція в УНІАН.  

Павло Білоножко, лідер ГО «Інформаційний Майдан»: «Мусимо констатувати, що доручення Президента України в найкоротшій термін запустити на Донбасі українське мовлення не виконане, як і не припинилось проникнення на нашу територію ворожого тв-сигналу, а разом з ним ворожої пропаганди. Але чому? Що це – саботаж, непрофесійність, корупція», – задався питанням Павло Білоножко.

На переконання  лідера ГО «Інформаційний Майдан», не зважаючи на зусилля громадськості, люди, які відповідають за  будівництво вежі в Краматорську просто не здатні цього зробити навіть у режимі громадського контролю.

«За ці 3 місяці будівництва вежі, ми побачили, що все те, про що говорила екс-заступник міністра інформації  Тетяна Попова  про технічні, тендерні складності – усе це була брехня, – розповідає громадський діяч. -Треба відзначити позицію міністра інформації Юрія Стеця, який нещодавно досить жорстко висловився, що ті люди, які не можуть виконувати свої обов’язки, не можуть виконувати доручень Президента, мають бути звільненні.  І за словами  послідувала дія – була звільнена Тетяна Попова, яка гальмувала процес, також був нарешті звільнений директор КРРТ Володимир Іщук, який весь цей час саботував процес, заважав будівництву вежі та відновленню українського мовлення на Донбасі. Але цього замало для виправлення помилок», - вважає Павло Білоножко.

«З самого початку в проект будівництва Карачунської вежі була закладена похибка – замість 220 метрів висоти, запланували 180 метрів. Вважаю, що це було зроблено свідомо, щоб зменшити радіус покриття, щоб український сигнал не досягав до захоплених територій. Це було зроблено в інтересах агресора!

Виходячи із таких обставин, ми впевнені, що не випадково брат виконуючого обов’язки КРРТ Олександра Богданова, який безпосередньо керує всіма роботами, працює в російських спецслужбах на високих посадах!!!  А ми думаємо – звідки й чому такий саботаж!

Ми звертаємо увагу СБУ, спецслужб, щоб ця інформація була перевірена та людина, яка в цьому замішана, понесла відповідальність за свою діяльність,  за свою зраду та зрив відновлення  українського інформаційного простору на  Донбасі.

Отже, я ще раз відповідально заявляю: В Концерні РРТ і в «Держспецзв`язку», очолюваному Леонідом Євдовченко триває системна зрадницька робота проти України. За таких умов і обставин Україна буде неодмінно програвати інформаційну війну Росії. Попередники Іщука - Звєрєв і Півнюк, які були звільнені за негативну роботу, також не отримали жодного покарання. Звєрєв – навіть працює радником у Авакова. В постанові Кабміну Іщука звільнено «у зв’язку із виходом на пенсію», а не за саботаж і не за зраду України!  На заміну Іщуку  також приходить зрадник – Олександр Богданов, який фактично відповідав за роботу по зведенню вежі в Краматорську на Карачуні. Напевно йому диктував брат з ФСБ – що робити, як правильно саботувати, щоб нічого не вийшло, але відвести від себе підозри! Вся ця команда – керована з Росії і працює на підрив української обороноздатності. Чому СБУ нічого не робить?

Крім того, під час проведення закупівель для будівництва вежі та інших робіт, було вкрадено понад 4 млн. гривень Іщуком і Богдановим. В нас є докази, і ми вимагаємо, щоб ця команда була б відсторонена та покарана! Мірило всьому – результат. Якщо немає результату, то це значить, що система і кадри не відповідають покладеним на них задачам. Треба негайно міняти керівництво КРРТ і «Держспецзвя`зку», бо там не в змозі виконувати свої функціональні обов’язки. А Україна має достатньо патріотичних фахових кадрів, які б змогли виконувати складні завдання в умовах протистояння з Росією», – резюмував Павло Білоножко.

«Всі наші біди, що на відповідальних посадах не фахівці, не ті, хто мають досвід, а випадкові люди без освіти та досвіду роботи в цих галузях, - вважаєАнатолій Антоненко, екс-гендиректор Концерну РРТ. - Вчорашня  заява Жебрівського, що після того, як піднімуть мачту на Карачуні,  то вже й відновиться мовлення не відповідає дійсності, його дезінформували!» – впевнений фахівець.

«Піднімати будуть лише трубу, а потім на неї будуть монтувати антени, фідери, апаратуру, відтяжки - це лише початок довгого процесу. З іншого боку, мачта, яка запланована проектом, занизька!  180 метрів не вирішує проблем. Сьогодні 70% Донецької області та окупована Луганщина дивляться програми російських та сепаратистських каналів. При чому сигнал з Донецьку дістається навіть інших областей України! А ми могли б вже давно, всього  за 6 місяців, побудувати вежу в Краматорську навіть висотою 280 метрів, яка б покрила всі окуповані території та перебила б сигнал Донецької вежі. Для цього в Концерну є всі можливості – власне БМУ, необхідні фахівці і вже готові металоконструкції. Для будівництва нової вежі не потрібно зайвих тендерів, що лише затягують процес - всі необхідні умови вже є в Концерну РРТ. Проте керівництво Концерну не в змозі забезпечити будівництво, бо є некомпетентним та не розуміє специфіки. Вони навіть не можуть поставити на існуючих щоглах глушники проти пропаганди! Крім того, було б непогано збудувати ще одну вежу – для більш повноцінного покриття українським сигналом захопленої території, та протидії ворожій пропаганді»,  – поділився думками екс-гендиректор КРРТ.

«Є ще одна велика проблема. Говорили, що в 2017 році будуть закривати аналогове мовлення. Фахівці підрахували, що мережа «Зеонбуда» покриває не більше 60% населення України. Особливо погана ситуація у сільського населення, де немає кабельного телебачення. Може бути інформаційний колапс, - вважає Анатолій Антоненко. - В людей немає приставок для прийому, немає нормального сигналу. Якщо закрити аналоговий сигнал, цифрового  сигналу в  багатьох селах та містечках не буде - мала потужність цифрового передавача, і не має можливості приймати відбитий сигнал. І ця проблема також з`явилась завдяки тому, що в «Держспецзв`язку» немає фахівців із радіо-телебачення. Натомість, в Державному комітеті телебачення і радіомовлення є гарні фахівці, і  Концерн КРРТ мав би бути підпорядкований цьому комітету. Тоді б не було таких провалів і саботажу. Те ж саме і по Криму - час пройшов, але нічого не робиться. Були задумки покрити рівнинну територію півострова українським  радіосигналом. Для цього треба збудувати вежу й поставити контейнер – це не важко зробити, але цього не робиться, бо галузь керована не фахівцями, до того ж не патріотами своєї держави», - підсумував  фахівець.

Кто покрывает милицейский беспредел в Новоодесском районе Николаевской области?

sergiyzvutyazny 13.10.2016 в 11:58

На карте Николаевской области «горячих точек», ставших таковыми из-за незаконной деятельности правоохранительных органов, хватает. Тут и сожжённый райотдел во Врадиевке после изнасилования Ирины Крашковой. Тут и Кривоозерский бунт после убийства Александра Цукермана.

А прямо сейчас народный гнев зреет в Новоодесском районе. И лишь от воли руководства полиции области зависит, появится ли на карте Николаевщины новая «Врадиевка».

Первой ласточкой, заставившей общественность области заговорить о проблемах в Новой Одессе, стало появившееся в сети видео заявление майора Новоодесского райотдела полиции Сергея Миндрула. Майор обратился к руководству областной полиции, СМИ и общественности, открыто обвинив руководителя Самитского Владимира Петровича в саботаже работы райотдела. http://novosti-n.org/news/read/108113.html

Майор Миндрул рассказал, как руководитель районного отделения полиции давал команду «не замечать» незаконных сборщиков металлолома. Более того, незаконно добытый лом сберегался прямо в спортивном зале отделения полиции. И это при том, что район охватила настоящая эпидемия воровства кабеля, который сдают в лом на цветные металлы.

Обращения появились в середине июля этого года. Разумеется, журналисты заинтересовались происходящим в районе. И оказалось, что одним только воровством кабеля дело не ограничивается. Бездеятельность полиции, попустительство преступлениям стало системным явлением в Новоодесском районе. http://novosti-n.org/news/read/108370.html

- Убийство Виктора Губанова, руководителя одного из лучших хозяйств района, экс-депутата областного совета 5-ти созывов, остается нерасследованным с июня месяца. Руководители других хозяйств из-за угрозы своей жизни вынуждены не ночевать дома, менять места проживания.

- Не велось никаких следственных действий по ограблению дома депутата областного совета Наталии Билоконенко, которое произошло еще в марте.

- Не расследуются десятки других случаев краж.

- Преступная группировка мошенников «навесила» выплату кредитов на десятки людей, и не подозревавших об этом. При полном безразличии полиции.

После этого сообщения о том, что Новоодесская полиция сквозь пальцы смотрит на то, как в августе из карантинной зоны выезжают туши свиней, потенциально заражённые африканской чумой, шокировали, но не удивляли. http://www.nikpravda.com.ua/v-novoj-odesse-dezbarery-nikak-ne-protivodejstvuyut-rasprostraneniyu-afrikanki-video/

Что делать в таких случаях по закону? Правильно, идти в суд. Именно так и решил поступить житель Новой Одессы Александр Алексеенко. Полиция упорно отказывалась не то, что расследовать кражу из его дома - её даже не хотели вносить в реестр преступлений. И тогда, 23 августа он идёт в Новоодесский районный суд с жалобой на бездействие полиции.

Судья Валерия Баранкевич ожидаемо становится на сторону полиции, и, якобы из-за других более важных дел, решила разделить чтение приговора на два дня. Первую часть зачитывала 2 сентября. Закон позволяет оглашать мотивирующую и резолютивную части решения в разные дни. Вот только Александру Алексеенко, у которого Баранкевич потребовала расписку в получении приговора на руки, предупредить его обэтомзабыла. В результате он подумал, что его обманывают, ведь полного решения он-то и впрямь не получил,и попытался вырвать расписку у неё из рук.

Судья получила небольшой синяк возле запястья. А вот Алексеенко был избит сотрудниками Новоодесской полиции. Ему позвонил полицейский Олег Небоськин с телефона сотрудника Новоодесского отделения полиции Александра Донченко, номер 093 781-61-04, представился представителем батальона «Азов»,и предложил встретиться. После этого Алексеенко был схвачен полицейскими, побит и доставлен в райотдел. http://inshe.tv/криминал/2016-09-15/161649/

Даже медицинскую помощь в Новой Одессе ему отказались оказывать, потомупришлось ехать в областной центр. И вот как представилась картина событий в обвинительном акте прокуратуры. Синяк у судьи на руке - это нападение на судью при исполнении с причинением телесных повреждений, что «тянет» на 6 лет лишения свободы. Поездка в Николаев за снятием побоев - попытка скрыться от следствия, поэтому Алексеенко следует превентивно арестовать на два месяца.

Характерный штрих. Когда в Новую Одессу приехали представители «Азова» разбираться, почему их именем прикрываются для избиения неугодных полиции граждан, звонивший сотрудник полиции ответил: потому что знал, что Алексеенко на это поведётся.

К счастью, Вознесенский горрайонный суд разобрался в ситуации, поняв всю абсурдность доводов обвинения, и сАлексеенко была взята лишь подписка о невыезде. И тогда гнев тесно связанных Новоодесских судей и полицейских обратился на предпринимателя Романа Стефанчишена, который оказал помощь Александру Алексеенко.

5 октября в главный офис ЧСП «Новогригорьевское» с внезапным обыском приходят сотрудники прокуратуры. На основании постановления суда, принятом... правильно, Валерией Баранкевич! https://news.pn/ru/incidents/169835

Ну а пока Новоодесская полиция занята преследованием Александра Алексеенко, в районе продолжают нелегально добывать песок. За день до обыска у Стефанчишена достоянием общественности стало видео, на котором видно, как в районе постоянно незаконно добывают и вывозят песок. Видео сняли местные жители, сами организовавшие группы слежения. В Новоодесской полиции на сообщения о правонарушении им ответили: больше по таким пустякам нам не звоните.

«Доиграются, что скоро люди повсеместно начнут устраивать засады и чинить самосуд. Кстати, прошу считать размещенное видео заявлением о совершении правонарушения группой лиц», - резюмировал николаевец Фёдор Левченко, разместивший видео. https://news.pn/ru/incidents/169835

Жители Новоодещины - на грани кипения. Ждать случая, который переполнит их чашу терпения!?

Виконавчі органи мають обирати територіальні громади! – резолюція учасників круглого столу

sergiyzvutyazny 11.10.2016 в 19:37

 

В день проведення конкурсу на посаду голови Київської ОДА, в прес-центрі Національної спілки журналістів України відбувся круглий стіл на тему «Участь територіальних громад у формуванні виконавчої влади». Організатором заходу виступила МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України».

 

 

10 жовтня, біля Національного агентства України з питань державної служби,  представники громади Київської області проводили мітинг на підтримку кандидата від обласної ради Костянтина Бондарєва на посаду голови Київської ОДА.

Учасники дискусії  - народні депутати, депутати обласних, районних рад, громадські діячі та експерти, обговорили загрозливу тенденцію узурпації влади президентською вертикаллю, та фактичне усунення територіальних громад від формування виконавчої влади, а відтак і від ефективного та відповідального управління на місцевих рівнях.

 

Зокрема, обговорювались наступні питання:

1. Пропозиції щодо внесення змін дост. 14 Закону України «Про державну службу». 

2. Основні засади та положення «Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України № 246 від 25.03.2016 року.

3. Основні недоліки та зауваження до «Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України № 246 від 25.03.2016 року.

4. Пропозиції щодо внесення змін до «Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України № 246 від 25.03.2016 року, щодо обов’язкової участі територіальних громад в формуванні виконавчої влади та механізм їх реалізації.

Була підготовлена резолюція, яку після закінчення обговорення підписали всі учасники круглого столу (див. додаток).

      

Едуард Багіров, модератор круглого столу, правозахисник, голова правління МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України»: «Дякую всім, хто прийшов сьогодні підтримати  нашу ініціативу. Перед нами стоїть дуже відповідальне завдання – переконати як владу, так і громадськість в тому, що без участі  територіальних громад у формуванні виконавчої влади на місцях, Україна приречена на тоталітаризм, корупцію та сповзання до кланової системи управління.  Я з впевненістю заявляю, що Стаття 5. Конституції України, де чітко заявлено, що джерелом влади в Україні, через виборне право, є народ, фактично не працює! На сьогоднішній день територіальні громади, районні, обласні ради усунуті від процесу вибору та призначення виконавчої влади, від реального управління та впливу на життя!  Також в Законі України «Про державну службу»  (ст.14 про склад комісій по вибору керівних посад на місцях) ми бачимо, що відсутні представники органів місцевого самоврядування. Але це ж нонсенс, це в корні неправильно, бо нівелює саму ідею виборності влади. Керівник виконавчого органу громади не те що не обирається самою громадою, а й, взагалі, в громади немає жодного впливу на формування виконавчої влади! Це неприпустимо і ми будемо вимагати, щоб цю практику було змінено.

Керівник виконавчого органу місцевого рівня (область, район) має працювати для блага мешканців, для покращення життя людей цього регіону, і бути підконтрольним людям, що обирають собі місцеву владу. А призначенець зверху не буде керуватись інтересами людей, бо він залежить не від них, а від вищого керівництва.  Цю диспропорцію влади ми повинні усунути. Треба щоб громади, прості люди приймали найактивнішу участь у формуванні влади, щоб кожен громадянин бачив, що він реально керує виконавчою владою через вибори до місцевих рад.  Влада має розуміти,  що вони прийдуть та підуть, а народ буде завжди.

Тому ми вносимо пропозиції змін до діючих законів, а також пропонуємо прийняти новий закон, де буде чітко прописано, як і яким чином громада впливатиме на вибір виконавчої влади. В конкурсних комісіях обов’язково мають бути представники місцевих територіальних громад. Треба надати територіальним громадам реальний механізм для виконання своїх програм та обіцянок. В ідеалі керуючих виконавчої влади на районному рівні мають висувати райради, а керуючих обласною адміністрацією – депутати обласної ради. Тоді буде справжнє народовладдя й люди відчують себе господарями на власній землі».    

Олександра Кужель, народний депутат України, фракція «Батьківщина»: «Буквально вчора я отримала звернення від Асоціації територіальних громад України, більше десятка областей, до вищих органів влади. Територіальні громади скаржаться на репресії, які проти них влаштовують державні органи на місцях, їх повноваження не визнають, не дають працювати. Ця тема для територіальних громад дуже болюча. Треба цю проблему розділяти на дві частини. Перша, це призначення на керівні посади державних підприємств, керівників центрального апарату Кабміну. Тут коїться справжнє беззаконня. Діє квотний принцип між «Народним фронтом» та БПП. Дійшло до того, що на посаду голови стратегічного підприємства «КБ «Південне» у другий тур не пройшов генеральний конструктор цього КБ! Натомість, пройшли директор музею авіації та некомпетентна людина з «Народного фронту» – фактично відбувається рейдерське захоплення підприємства. А у конкурсній комісії – китаєць, турок, американець і поляк! Ці країни мріють про контроль над цим підприємством, бо воно забезпечує космічні, військові програми. Я написала з цього приводу до СБУ – але марно.  

Зараз проходить конкурс на посаду голови Київської ОДА – це дуже важлива та відповідальна посада. Головне питання до очільника – чи він знає проблеми місцевих територіальних громад, чи знає відповіді на болючі запитання? Це має бути людина із знанням місцевої специфіки та проблематики місцевих громад! Бо його головне завдання – покращувати життя людей на цій території. А що ми маємо зараз – громадам дали повноваження, але не дали грошей, не дали можливості управляти землею. Є великий ризик, що на керівника проведуть людину, яка виконуватиме завдання по захопленню земель  громад  Київської області. Тому я підтримую ініціативу про необхідність змін до законів, щоб місцеві громади могли самі обирати владу. Ми не маємо права допустити узурпацію керівних посад».

  

Володимир Майбоженко, перший заступник голови Київської обласної ради, Голова депутатської фракції політичної партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП»: «Зараз склалась ситуація, що обласні державні адміністрації по всій Україні воюють з місцевими радами за повноваження. І це відбувається на тлі того, що співробітники ОДА мають великі заборгованості по зарплаті, не отримують належного фінансування. Виникає питання – навіщо потрібні ці ОДА, може їх треба взагалі скасувати, а обласні та районні ради самі б формували виконавчі органи? Наразі, Закон про децентралізацію не виконується, в Київській області юридично підтверджені лише деякі віддалені громади, а приміські - Ірпінська, Бучанська, Гостомельська та інші досі не отримали повноважень, бо там крутяться великі гроші, дуже дорога земля. Зараз центральна влада хоче перекласти відповідальність за добробут та фінансування місцевих потреб на громади, без передачі їм реальних повноважень у вигляді виконавчої влади. Треба дати повноваження радам формувати виконкоми, а для того необхідно відпрацювати закони про повноваження і функції рад та виконкомів».

Роман Титикало, депутат Київської облради, об`єднання «Самопоміч»: «Всі ми чудово розуміємо ущербність цієї системи – люди думають, що депутати місцевих рад повинні вирішувати основні важливі питання, але на практиці, місцеві ради не можуть впливати на більшість питань - лише на прийняття бюджету. Всі важливі питання приймаються та контролюються зверху. Губернатор служить не громаді, а своєму керівнику-патрону. Треба передати функції управління саме громадам,  бо якщо не зробити справжню децентралізацію, не буде розвитку громад, не буде добробуту та розбудови на місцях».

  

Олена Бебешко,  ГО «Жінки Батьківщини»: «Хочу звернути увагу присутніх та представників  ЗМІ на таке важливе питання – влада, яка не підконтрольна народу, дуже швидко стає антинародною! А те, що ми бачимо зараз, свідчить про намагання ігнорувати інтереси людей та узурпувати владу. Так, на посаду голови Київської ОДА обласна рада і багато громад Київщини висунули  кандидатуру від народу - Костянтина Бондарєва. Проте, з боку центральної влади йде вперте намагання просунути кандидата від Банкової. Такого не можна допускати - громади мають впливати на призначення керівників областей. Можливо, слід було організувати праймеріз з цього питання.

Віталій Купрій, народний депутат України, Об`єднання «УКРОП»: «Підтримую ініціативи та пропозиції виступаючих. Зараз в Україні іде імітація реформ та узурпація влади. Якщо префект, як представник Президента, може легко зупиняти рішення місцевих рад – це узурпація влади. Більше того, уряд Гройсмана йде шляхом знищення самоврядування, залишивши місцевим радам повноваження, але забравши у них гроші та вплив на керівні посади.

Стаття 4. Європейської Хартії місцевого самоврядування, яку підписала Україна, чітко зазначає, що при прийнятті законів та рішень, які стосуються питань місцевого самоврядування, Держава зобов’язана консультуватись із місцевими громадами. Але в Україні цього не робиться. Дуже важливо не тільки брати участь у відкритих конкурсах на керівні виконавчі посади, але вміти захистити результати цих конкурсів. Тому так важливо прийняти новий закон та вдосконалити вже існуючі».

Віктор Світовенко, Голова депутатської фракції  політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Київської облради: «Певен, що об’єднавшись разом, ми зможемо змінити існуючий стан речей із місцевим самоврядуванням та участю громади у формуванні виконавчої влади. Ми звертались із відповідними пропозиціями до Президента України Петра  Порошенка, але він сказав, що надання місцевим громадам справжніх повноважень веде до федералізації України. Але це не так, а навпаки - сильні, відповідальні громади, які можуть самі вирішувати більшість важливих питань на місцях, повинні стати запорукою, основою сильної, заможної єдиної України. Тому я підтримую сьогоднішню резолюцію й сподіваюсь, що ми зможемо довести цю справу до завершення!»

  

Юрій Опенько, Голова депутатської фракції Об’єднання «Самопоміч» Київської облради: «Хочу сказати, що той факт, що Київська обласна рада висунула свого представника Костянтина Бондарєва на посаду голови ОДА і намагається відстояти свою позицію та право висувати керівника виконавчого органу області – це добрий знак!  Лише громада може знати, хто буде кращим для мешканців регіону, і саме громада повинна контролювати та призначати собі керівника!»

Максим Запаскін, уповноважений представник депутатської фракції Київської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода»: «Маю глибоке переконання, що територіальна громада повинна контролювати виконавчу, а також і судову владу на місцях. Проте, зараз немає ніякого впливу органів територіальних громад на вибір виконавчої влади. Мушу констатувати, що в нас формується поліцейська держава. Вважаю, що головою комісії по вибору керівних органів на місцевих рівнях,  має бути саме місцева, чи обласна рада! Бо саме з цими людьми доведеться працювати майбутньому керівнику. Але по факту відбувається цементування президентської вертикалі».

Олег Кищук, Голова громадської організації «Антикорупційний рух» Стоп корупція»: «Зараз ми спостерігаємо, як на всіх рівнях влади грубо порушуються обіцянки Майдану - губляться ті засади, заради яких відбулась Революція Гідності, заради яких люди йшли на смерть. Не можна допустити узурпацію влади. Ми будемо боротись за право людей на самоврядування. Якщо влада не почує людей, то можливий третій Майдан».

 

Додаток. Резолюція.

Нами, учасниками круглого столу, після детального обговорення вищевказаних питань, було вирішено:

- звернутися до депутатів Верховної Ради України з пропозицією розглянути законопроект із запропонованими змінами до ст. 14 Закону України «Про державну службу»;

- звернутися до Прем’єр-міністра України з пропозицією розглянути зміни до назви та ст. ст. 1, 2 «Порядку обрання представників громадських об’єднань, наукових установ, навчальних закладів та експертів до складу Комісії з питань вищого корпусу державної служби», затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 р.  № 314.

Структуры Новинского уничтожают НСЗ «Океан» - экс-директор

sergiyzvutyazny 11.10.2016 в 15:39

Комитет кредиторов завода «Океан» продолжает политику Новинского по уничтожению ведущего судостроительного предприятия Украины - экс-директор НСЗ «Океан»

Структуры «Смарт-Холдинга» бывшего российского гражданина, олигарха Вадима Новинского привели к банкротству завод «Океан», а теперь хотят его ликвидировать. Об этом  на пресс-конференции в «Интерфакс» заявил директор ООО «Океан-Судоремонт» Леонид Шумило, которому Печерский суд г. Киева передал на ответственное хранение имущество завода «Океан».

«Именно комитет кредиторов ПАО «Николаевский судоремонтный завод «Океан», 24 ноября 2015 года в составе ООО «Смарт Групп», ООО «Смарт-Нерудпром», ООО «Смарт Меритайм Групп» и ООО «Шиппинг плюс ЛТД» приняли решение об обращении в Хозяйственный суд Николаевской области с ходатайством о назначении Сербин Ирины Ивановны ликвидатором завода, — рассказал Леонид Шумило. По его словам, уничтожение завода структурами Новинского происходит с 2012 года. Банкротство и начало процедуры ликвидации – закономерные последствия их управленческих решений. Если сравнивать с Херсонским, Черноморским судостроительными заводами, это одна схема уничтожения судостроительных предприятий - сначала введение в долги, потом в ликвидацию», - заявил экс-директор НСЗ «Океан».

«Позицию Новинского поддерживают и глава подконтрольного ему комитета кредиторов Игорь Волошин и ликвидатор Ирина Сербин, - заявил профсоюзный лидер коллектива завода «Океан» Анатолий Немов.

«Не потому ли, при отсутствии реальных намерений по возрождению судостроения на базе Николаевского судостроительного завода «Океан», вы прибегли к срежиссированным выступлениям трудового коллектива. Не потому ли, в каждом своем выступлении вы прикрываетесь защитой прав и законных интересов трудового коллектива?» - обратился к временным управляющим лидер профсоюза завода.

Как утверждает Немов, ни о каком решении насущных проблем трудового коллектива речи, разумеется, не идёт. «В понедельник, 26 сентября этого года, я встретился с рабочими Николаевского судостроительного завода «Океан», и убедился в том, что их, как всегда, волнуют вопросы по поводу того, будет ли продолжена работа предприятия, будет ли выплачена им задолженность по заработной плате, которая на сегодня составляет более 90 млн. гривен, будут ли защищены их права и законные интересы в будущем. Не потому ли, госпожа Сербин, вы ограничивали мне доступ в помещения Николаевского судостроительного завода «Океан»,  - рассказал Анатолий Немов, которому ликвидатор Ирина Сербин с угрозами запретила даже приближаться к территории завода.

Как утверждает Леонид Шумило, особый цинизм действиям структур Новинского придаёт то, что свою преступную деятельность они пытаются оправдать… якобы работой их противников на «Газпром», и своей заботой о «возрождении судостроения».

«Все молчат о том, что происходит за ширмой так называемого возрождения отечественного судостроения, защиты прав и законных интересов трудового коллектива и национальных интересов Украины. Почему комитет кредиторов и ликвидатор Николаевского судостроительного завода «Океан» молчат, кому из кредиторов предприятия принадлежит более 1,4 миллиарда кредиторских требований, которые составляют примерно 78% от совокупных кредиторских требований всех кредиторов предприятия? Молчат о причинах возникновения такой кредиторской задолженности. Не упоминают указанные лица и о том, что данные кредиторские требования возникли в результате заключения господином Ильницким Виталием Васильевичем от имени Николаевского судостроительного завода «Океан» с ООО «Консалтинг-Гамма» незаконного договора купли-продажи ценных бумаг»,  - расказал Леонид Шумило.

Лучшим показателем того, как на самом деле хозяйствовали нынешние собственники, стали кадры из продемонстрированного видеоролика.

 «Завод Океан — состояние 30 сентября 2016» https://youtu.be/uGXGwB3n9Ww

Цеха пустуют, административные помещения разгромлены, повсюду видны следы срезанного оборудования. В лучшем случае – оно запущено настолько, что восстановление потребует огромных средств.

«По состоянию на 4 октября 2016 г. мы имеем предварительный результат работы арбитражных управляющих - здание административных помещений завода было спешно покинуто. Во всех помещениях царит беспорядок, кучи мусора, разбитой мебели, повсюду гуляет ветер. В цехах завода много специального оборудования и оборудования вырезано или вывезено в неизвестном направлении, или же находится в запущенном состоянии и требует значительных финансовых и ресурсных вложений», - рассказал о нынешнем состоянии дел на предприятии, очевидном ещё до подведения окончательных итогов аудита Леонид Шумило.

По  словам экс-директора, предварительные результаты аудита опровергают заявления Волошина и Сербин о якобы наличии потенциального инвестора, который готов вкладывать в Николаевский судостроительный завод «Океан», с целью его развития как судостроительного предприятия.

«Я не мог себе даже представить, что производственные площади и производственные мощности указанного предприятия фактически были разрушены и уничтожены, а сам завод находится в крайне запущенном состоянии. Ответственное хранение – шанс для завода не быть проданным за бесценок и восстановить работу, - считаетАнатолий Немов. - Поэтому надеюсь, что в случае сохранения целостного имущественного комплекса завода, его работники получат не только погашение задолженности по заработной плате, которую им задолжали начиная с 2012 года, но и надежду на будущее. В виде полного рабочего дня и полной рабочей недели, достойной заработной платы и благополучия их семей».

Вопрос о собственнике завода, уверен Леонид Шумило, должен решаться в установленном законом порядке. «Учитывая вышеизложенное, главной задачей ООО «Океан-Судоремонт» и моей задачей, как руководителя указанного предприятия, на сегодня является обеспечение надлежащего хранения недвижимого и движимого имущества Николаевского судостроительного завода «Океан». Потому что его, надлежащее хранение является залогом соблюдения прав и законных интересов трудового коллектива, прав и законных интересов кредиторов завода и самого Николаевского судостроительного завода «Океан», – подытожил экс-директор.

 

Фото взяты с

https://www.facebook.com/groups/1105965026151751/permalink/1123749671039953/?__mref=message_bubble

ГУБЕРНАТОРОМ ХАРЬКОВСКОЙ ОБЛАСТИ МОЖЕТ СТАТЬ ОБЩЕСТВЕННЫЙ ДЕЯТЕЛЬ

sergiyzvutyazny 27.09.2016 в 16:06

В Киеве, в ИА «УНИАН» состоялась пресс-конференция кандидата на должность главы Харьковской областной государственной администрации Татьяны Барановской. Претендент от общественности Харьковщины рассказала подробности своей программы действий и поделилась с журналистами своим видением развития Харьковской области.

Представительница Харьковщины имеет 15 летний опыт работы на государственной службе - в основном это была работа в юридических службах органов местного самоуправления и органах государственной власти, в том числе более 4-х с половиной лет в Харьковской областной государственной администрации. На этой должности она прошла путь от главного специалиста юридического отдела аппарата к заместителю директора Юридического департамента ХОГА.

«В течение последнего года я имела возможность посмотреть на деятельность государственных органов по-другому, без свойственной для моей предыдущей работы точки зрения, а именно, как «наблюдатель» от общественности, имеющий профессиональный опыт в данном вопросе, и знает, как именно функционирует государственный орган на практике, - рассказывает Татьяна. - Дело в том, что в январе этого года, вместе с командой единомышленников, я стала учредителем общественной организации «ЭкспертиЗА Реформ». Основной задачей этой организации, мы вместе с коллегами, определили - общественный контроль за реализацией в государстве современных реформ и подготовку обоснованных предложений по совершенствованию механизмов функционирования органов государственной власти и органов местного самоуправления».

Кандидат на должность губернатора Харьковской области напомнила присутствующим, что по данным мониторинга, который ежегодно проводится Кабинетом Министров Украины, Харьковщина является лидером (заняла второе место) среди регионов по социально-экономическому развитию. И хотя в целом есть чем гордиться, существует много проблемных отраслей, требующих неотложного решения.

В частности, по данным Главного управления статистики в Харьковской области, Харьковская область является первой среди регионов, после Луганской и Донецкой областей, по величине долгов по заработной плате.

Очень остро, по словам Т. Барановской, возникает вопрос решения проблем АК «Харьковоблэнерго», доля государства в уставном капитале которого превышает 50 процентов. По ее словам, систематические неплатежи со стороны коммунальных предприятий Харькова (долг 800 млн. гривен!) привели к катастрофическому положению всей системы, и поставили под угрозу стабильное обеспечение электроэнергией всей Харьковской области.

Что касается первых шагов на посту губернатора в случае победы, кандидат от общественности остановилась на таких направлениях.

«Одним из первых вопросов, которому я планирую уделить особое внимание - это стимуляция объединения территориальных громад области. Уже приняты соответствующие законы, но процесс объединения тормозится - местные депутаты, председатели поселковых, районных советов боятся потерять свое влияние. Людей надо поощрять теми преимуществами, которые дает объединение - рост возмещений из бюджета, увеличение доходов громад в разы! И эти средства можно будет направить на улучшение жизни на местах. Итак, развитие регионов должно начинаться с каждой малой громады.

Вторым важным направлением я вижу реализацию Конституционной реформы в части децентрализации власти. Указанная реформа предусматривает изменения в территориальной организации власти, передачу большинства полномочий, которые сегодня осуществляют местные государственные администрации по вопросам реализации государственной политики в соответствующих сферах, исполнительным органам местных советов соответствующего уровня.

Предусматривается создание на уровне районных и областных советов исполнительных органов, несколько похожих по своим функциям на местные государственные администрации.

Вместо местных государственных администраций на уровне районов и области предусматривается введение института так называемых «перфектов» - представителей Президента. За перфектами предполагается оставить осуществление контрольных функций за реализацией государственной политики в соответствующих направлениях.

На самом деле, указанная реформа уже могла бы и состояться. А это означает лишь то, что новый губернатор с готовностью относиться к вопросу реорганизации такого института государства, «как местные государственные администрации» - в «префектуру». Именно он должен правильно, грамотно, своевременно организовать на уровне региона реализацию указанной реформы.

И чтобы эта реформа действительно принесла пользу, и от нее не пострадали, в первую очередь, обычные люди и профессионалы в сфере публичной службы, задачами нового губернатора, помимо обеспечения устойчивого развития региона - подготовка к указанной реформе, как местных государственных администраций, так и органов местного самоуправления. Она должна происходить четко и слаженно. Итак, я считаю, что одним из первых шагов на пути к указанной реформе является введение упрощенной структуры местных государственных администраций, где вместо 25 юридических лиц публичного права должно быть одно, с которым будут вестись все дела по финансовым и исполнительным решениям.

Также нельзя обойти вниманием важность образовательного и научно-технического развития Харьковщины. Этот огромный потенциал должен работать на пользу области. У нас сильная физическая, химическая и техническая школы. Это перспективное направление инвестирования с перспективами открытия аналогов Силиконовой долины. А вузам надо дать максимальные возможности для развития и самостоятельности, и приходить на помощь только в решении общих проблем. Как активизировать развитие научных учреждений, способствовать инвестированию, стимулировать трудоустройство, заказывать разработку программ и экспертных выводов - есть опыт успешных стран, и мы можем его внедрять у себя», - отметила Татьяна Барановская.

На вопрос журналистов, какой была личная мотивация принять участие в конкурсе, Т. Барановская отметила, что ее решение было осознанным и взвешенным.

«Более десяти лет своей жизни я посвятила работе на государственной службе. Я знаю, как организована и работает такая система, как областная государственная администрация, не только «на бумаге», но и «в действии». Я знаю и сильные, и слабые стороны работы этого органа и понимаю, как реформировать этот институт на пути в префектуру, и чувствую в себе силы, желание и ответственность занять эту должность.

Сейчас я имею опыт работы и в общественном секторе, поэтому я смогу построить эффективное государственно-общественное партнерство, когда стану губернатором. Также своей сильной стороной считаю тот факт, что иду на эту должность не одна - у меня есть дружная команда единомышленников-профессионалов, которые смогут помочь мне организовать работу на высоком уровне.

Также у меня есть поддержка моей семьи - мужа, детей, родителей, близких и друзей.

Считаю, что работа на этой должности не только позволит реализовать мое стремление быть полезной обществу, развивать родной край, служить народу Украины, но и станет для меня новым этапом личностного развития», - подчеркнула Татьяна Барановская.

На пресс-конференции журналисты поинтересовались другими сферами, с которыми непременно столкнется Татьяна Барановская, если победит в конкурсе.

Как планируете бороться с коррупцией, которая тормозит развитие государства во всех сферах?

- Борьба с коррупцией должна быть системной и решаться комплексно. Украина имеет хорошее антикоррупционное законодательство, однако не может его реализовать на практике. Сейчас происходит много коррупционных задержаний, но надо сделать так, чтобы преступники несли конечную ответственность. Общественность имеет все рычаги и инструменты для контроля за чиновниками и политиками - прозрачность отношений, операций, закупок позволяют оперативно выявлять признаки коррупции. Громадам надо решительно и активно принимать в этом участие и, конечно, люди должны сами перестать давать взятки. В частности, в земельных вопросах, которые больше всего страдают от коррупции, нужно придерживаться прозрачности решений и открытого доступа к информации. Т. Барановская пообещала восстановить контроль за этими вопросами и призвала общественность к активному сотрудничеству в борьбе с коррупционными проявлениями.

- На вопрос, отдаете ли предпочтение каким-то партиям, кандидат ответила, что чиновник не должен быть политиком, а должен быть профессионалом. Поэтому она готова принимать к рассмотрению любые конструктивные предложения всех политических сил, если они будут действительно служить на пользу людям и региона.

- Вопрос о рассмотрении в ВР законопроекта об отмене открытого конкурса на должность губернаторов, Татьяна ответила, что считает этот законопроект таким, что не соответствует Конституции Украины и демократическим принципам. «Как юрист я могу четко сказать, что этот законопроект не должен подаваться на голосование, как неконституционный. Надеюсь, что депутаты это осознают и вопрос решится в пользу демократического развития».

- На пресс-конференции также прозвучал вопрос по обеспечению безопасности Харьковской области как прифронтового региона, граничащего с Российской Федерацией. Т. Барановская отметила, что безопасностью, прежде всего, должны заниматься профессионалы, и в этой сфере она будет придерживаться действующих инструкций и поддерживать существующие государственные программы, направленные на защиту жизни и здоровья людей.

Проект «Диалог народа и власти – противодействие коррупции» превзошел ожидания жителей Донбасса

sergiyzvutyazny 17.09.2016 в 15:17

Тысячи жителей Марьинки и других прифронтовых городов надеются, что им вернут законную материальную  помощь и наведут порядок с тарифами

15 сентября в 25-ти городах Донетчины, в рамках проекта «Диалог народа и власти – противодействие коррупции», состоялись встречи местных руководителей и чиновников с жителями Донецкой области.

Автор и инициатор проекта Эдуард Багиров поделился с МАИР подробностями реализации мероприятия.

«Хочу сразу отметить, что несмотря на по-прежнему опасную ситуацию и шаткое перемирие, проект вызвал живой отклик у жителей Донбасса. Скажу как есть - местные жители в массе своей были в шоке, они не привыкли к тому, что власть готова их выслушивать и, более того, решать прямо на месте большинство из накопившихся проблем! Но аппетит приходит во время еды, и я надеюсь, что на следующих встречах, а они теперь будут проходить регулярно в последний четверг месяца, люди еще активней будут участвовать в общественной жизни и почувствуют свою личную ответственность за развитие и благополучие своего региона»,  – рассказал правозащитник.

И хотя по плану встречи с чиновниками в рамках проекта должны были происходить с 15:00 до 18:00, в Марьинке начало проекта, из-за возможных обстрелов, попросили перенести на утро в 10:00. В одном из самых опасных прифронтовых городов на встречу с жителями пришло практически все местное руководство - чиновники из различных управлений и жизненно важных структур района. В работе над проблемами вскрылись самые насущные вопросы, требующие незамедлительного решения.

  

«Одна из основных проблем в Марьинке – это различные неувязки и нестыковки с так называемыми «внутренне перемещенными лицами», – поясняет Эдуард Багиров.  - Сейчас в городе  проживает около 5000 жителей, многие из них переехали из разбомбленных домов в другие районы города. Но, потеряв свои дома и не выехав за пределы города, они не получили статус беженца и не могут рассчитывать на материальную помощь и благотворительные выплаты, как это происходит в аналогичных случаях. Получается юридический казус, который лишает средств к существованию тысячи людей! Это несправедливо, и прямо там на встрече мы подготовили соответствующие обращения к областной власти, а также в Кабинет Министров, с настоятельной просьбой решить эту характерную для региона проблему и усовершенствовать постановление № 509, регулирующее эти вопросы. По этой же причине неопределенного статуса людей, у тысяч жителей Марьинки возникла масса тарифных проблем – с  «Укртелекомом», электроэнергией, остро встала проблема газификации и грядущего отопительного сезона. Те же проблемы в Степном, Славном, Красногоровке, Авдеевке. Все это мы задокументировали и подготовили эффективные алгоритмы решения данных вопросов. Хочу также отметить, что решение многих проблем значительно убыстряется при наличии военно-гражданских администраций, и я поддерживаю инициативу введения таких администраций во всех районах Донбасса», - рассказал Багиров.  

    

Также на встречах с жителями постоянно вставал вопрос о необходимости скорейшего восстановления украинского вещания. В прифронтових городах, в Марьянке в частности, нет украинских телеканалов. Зато есть полно российских и сепаратистских программ, которые продолжают агитацию и зомбирование населения. Украина пока что проигрывает информационную войну, и это очень сильно затрудняет процесс восстановления мира на Донбассе и возвращение захваченных земель.

«За один день, 15 сентября, кроме Марьинки наша делегация побывала еще в Дружковке, Краматорске. Везде заметил неподдельный интерес людей к новому формату общения с властью. Для большинства жителей это диковинка, разрыв шаблона - власть сама идет навстречу, готова выслушивать и решать их проблемы!», – говорит инициатор проекта. - Мы смогли обеспечить онлайн-трансляцию проекта, и каждый смог увидеть, как проходят эти встречи в реальном времени. Самое главное, что жители убедились, что в таком формате для коррупции на низовом уровне практически не остается места. Теперь все зависит от Президента Украины - если он подпишет соответствующий указ, Донбасс обретет второе дыхание, получит настоящую реальную надежду на возвращение к нормальной жизни, в которой власть и народ не антагонисты, а партнеры. И если украинская власть  мечтает о восстановлении доверия со стороны простых людей и повышении собственного рейтинга, то лучшей возможности в нынешних условиях, чем повсеместное внедрение данного проекта ей не найти.   

Нашу инициативу также подержало большинство народных депутатов, и сейчас мы готовим законопроект, который позволит закрепить «Диалог народа и власти – противодействие коррупции» на законодательном уровне, и реализовать его на всей территории Украины.

К сожалению, журналисты ведущих СМИ пока слабо откликаются на эту инициативу, и не спешат освещать ход проекта. А ведь это не политический и не коммерческий проект - он направлен на улучшение жизни простых людей, рядовых украинцев, для которых собственно все СМИ и существуют. Но мы надеемся, что со временем коллеги-журналисты разглядят  и более интенсивно поддержат этот проект.

Тем не менее, проект состоялся и уже доказал свою эффективность, свою пользу в реальных условиях - более 700 местных чиновников приняли в нем участие, и я считаю, что реализация данного проекта – вопрос национальной важности и безопасности. Я благодарен главе администрации Донецкой области Павлу Жебривскому, заместителю Администрации Президента Украины Андрею Таранову за то, что поддержали нашу инициативу и надеюсь, что вместе мы сможем реализовать этот проект в масштабах всей Украины!», - резюмировал  Эдуард Багиров

P.S.С 20 сентября все желающие смогут ознакомиться с детальной информацией о ходе проекта «Диалог народа и власти – противодействие коррупции» на сайте проекта www.osn.org.ua.

{ 1 Комментариев }