Лотереї в Україні: багатомільярдний обіг без податкових надходжень

sergiyzvutyazny 23.03.2017 в 14:53

В середу, 22 березня 2017 року, в прес-центрі інформаційного агентства «Українські новини» (м. Київ, вул. Еспланадна, 20) відбувся Круглий стіл «Топ-5 ринків, що перебувають в тіні: шляхи фіскалізації й обліку».

Український бюджет недотримує від лотерейного та грального бізнесу декілька мільярдів гривень щорічно. В умовах протистояння на сході, стагнації економіки, дефіциту пенсійного фонду ці кошти були б як ковток свіжого повітря. Джерело наповнення бюджету особливо старанно не помічається з 2012 року.

Організаторами заходу були Центр сприяння реформам таАналітично-дослідницька ініціатива Policy&PoliticsPlatform­– власна ініціатива Українського центру стратегічних рішень та Аналітичної групи «Левіафан». Окрім цього, в заході взяли участь представники Центру сприяння реформ та Організації LEAD office.

Відео заходу:

https://www.youtube.com/watch?v=qNTsHPj1puM

Засновник Українського центру стратегічних рішень Максим Карижський зазначив, щопоки такі бізнеси як гральний, видобуток бурштину, використання державних сільськогосподарських земель, сміттєзвалища й сміттєпереробка, будуть «знаходитись поза практикою ліцензування та обліку - весь цей потік грошей позбавляє сенсу існування слідчих і каральних органів в країні».

Керівник дослідницьких програм Центру сприяння реформам Георгій Чижов зазначив, що за оцінками експертів «в тіні знаходиться практично ще один бюджет України. І зрозуміло, що мало того, що цей «тіньовий бюджет» не поповнює основний бюджет нашої країни, він ще й сприяє формуванню криміналу, організованої злочинності і аж до фінансування збройної діяльності проти України».

  

Генеральний директор Аналітичної групи «Левіафан» Микола Мельник зауважив, що «за сім років заборони ігрового бізнесу, ми зрозуміли, що ця заборона жодним чином не вплинула на кількість ігорних залів. Вони продовжують існувати, але трохи в іншому вигляді. Так, до прикладу існують ігрові атракціони, з яких податки не в державну казну, а певним правоохоронцям за «кришування».

Політичний експерт некомерційного суспільно-політичного проекту «Слово і Діло» Валентин Гладких відзначив, що «насправді в української економіки є величезні внутрішні ресурси, а проблема полягає лише в тому, хто їх привласнює і в чиїх інтересах вони сьогодні працюють».

Спікерами на заході були:


Максим Карижський – засновник Українського Центру стратегічних рішень;

Микола Мельник – генеральний директор Аналітичної групи «Левіафан»;

Георгій Чижов – Центр сприяння реформ;

Валентин Гладких – політичний експерт некомерційного суспільно-політичного проекту «Слово і Діло»;

Владислав Власюк – представник організації LEAD office;

Роман Кухарук – політичний експерт, Український клуб;

Микола Козлов – експерт з питань електронного врядування Iнституту суспільно-економічних досліджень.

 

За довідковою інформацією просимо звертатись

e-mail: policypoliticsplatform@gmail.com

 

Історія питання.

Після заборони азартного бізнесу в червні 2009 р., державні лотереї є єдиним дозволеним законодавством видом азартних ігор (ігор на гроші) в Україні. 06 вересня 2012 року був прийнятий Закон України «Про державні лотереї в Україні», який встановив нові правила гри.

Діяльність по проведенню лотерей з того часу мають право лише оператори державних лотерей, котрі отримали відповідні ліцензії. Операторами державних лотерей згідно із ст.6 закону можуть бути юридичні особи, зареєстровані на території України. Крім цього, вони мають відповідати низці вимог: мінімальний розмір їх статутного капіталу не може бути меншим від встановленого НБУ для банків (120 млн грн.), мають бути створені постійно діючі відокремлені підрозділи в кожному населеному пункті, де мешкає понад 500 тис. чоловік, а також точки розповсюдження державних лотерей у кожному населеному пункті з кількістю жителів понад 5 тис., але не менше 5 тисяч пунктів розповсюдження тощо.

Жодних обмежень стосовно того, що оператори повинні бути підприємствами державної форми власності або державі має належати хоча б частина компанії, закон не містить. Тобто фактично під прикриттям держави монопольно працюють на ринку бізнесмени, які заробляють на цьому шалені гроші. Хто ці люди?

Гравці ринку. Ринок державних лотерей в Україні представлений трьома операторами лотерей - оператором "МСЛ" (всі види лотерей), Української Національної Лотерей (числові лотереї) і ПрАТ "Патріот" (миттєві лотереї). У 2001 році ліцензія на випуск і проведення державних лотерей була видана також і Державному ощадному банку, однак останній вже досить тривалий час не здійснює, відверто кажучи, не властиву банку, тим більше державному, лотерейну діяльність.

ПрАТ "Патріот" через кіпрську "Cehriba Investments Limited" входить в інвестиційний холдинг Finstar, яким володіє російський мільярдер Олег Бойко. Власник "Патріота" має лотерейний бізнес і на батьківщині. У Росії Бойко є оператором лотереї "Перемога", доходи від якої направляє на підтримку російської армії. ТОВ "М.С.Л" - підконтрольна одному з найбагатших росіян - Михайлу Фрідману. "Українська національна лотерея" - належить офшору з Віргінських островів "Олімпік Голд Холдінгз Лімітед".

Цей елітарний клуб є закритим. Основною вимогою до операторів державних лотерей, яка блокує вихід нових суб’єктів господарювання на цей ринок, є необхідність мати 10-річний досвід випуску та проведення державних лотерей в Україні на момент звернення за отриманням ліцензії (ч.6 ст.6 закону).

Подарунки для операторів лотерей.

Після набрання чинності Закону «Про державні лотереї в Україні» Мінфін повинен був внести відповідні зміни до Ліцензійних умов лотерейної діяльності не пізніше, ніж протягом 3-х місяців з моменту опублікування закону (до 06.01. 2013 р.). Міністерство фінансів часів Віктора Федоровича пішло на широкий жест і з метою виходу з патової ситуації просто подовжило дії ліцензій ще на рік.

Відзначимо, що ні Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», ні Закон України «Про державні лотереї в Україні» не передбачають можливості продовження строку дії ліцензій. Відповідно, ні Мінфін як орган ліцензування, ні тим більше Кабінет Міністрів України не мають повноважень для продовження строку дії вже виданих ліцензій, тобто Кабінет Міністрів просто вийшов за рамки своїх повноважень.

Після зміни влади в країні питання було вирішене більш красивим методом. З одного боку ліцензії операторів закінчилися в період з 23 лютого по 30 березня 2014 р., і їх більше не продовжували. Хоч і Рахункова палата України, і Мінюст офіційно відзначали ліцензійну бездіяльність Мінфіну. Одночасно до санкційного списку РНБО потрапили два найбільших, зокрема найбільший в Україні оператор державних лотерей "М.С.Л.". З іншого боку, нові менеджери з закордону знайшли вихід з такої скрутної ситуації.

Частина 2 статті 15 Закону України «Про державні лотереї в Україні» передбачає, що оператори лотерей, що провадили діяльність з випуску і проведення державних лотерей до моменту набрання чинності цим Законом на підставі виданих ліцензій, діють на підставі цих ліцензій до моменту закінчення терміну їх дії. І саме головне: у разі відсутності нормативно-правових актів, необхідних для отримання нових ліцензій, оператори лотерей, що провадили діяльність з випуску і проведення державних лотерей до моменту набрання чинності цим Законом на підставі виданих ліцензій, продовжують свою діяльність до отримання нових ліцензій, але не більше як на три місяці з моменту набрання чинності зазначеними нормативно-правовими актами.

Відповідно для того, щоб вищезазначені оператори продовжили займатися своїм бізнесом, потрібно було лише не приймати нових ліцензійних умов, тобто нічого не робити. Операторам навіть не потрібно платити щорічний платіж за ліцензію, адже вона продовжується, а це є значним фактором наповнення бюджету.

Учасникам ринку це надзвичайно вигідно. По перше, не треба платити за переоформлення ліцензій. По-друге, це дозволяє російським компаніям оминути санкції, адже одержати нову ліцензію вони не змогли б.

Цифри.

У розвинених країнах світу надходження від лотерейної діяльності становлять не менше 1 – 2% від дохідної частини бюджету. Оскільки у 2017 р. дохідна частина бюджету України сягала 706 млрд. грн., такі надходження мали становити 7 – 14 млрд. грн.

З приводу отриманих коштів то є можливість оперувати лише даними 2013 року. Дохід державного бюджету України від проведення лотерей у 2013 році склав 321 млн. грн.

Якщо міністерство фінансів України просто виконає свій обов’язок по розробленню і прийняттю нових ліцензійних умов для ведення лотерейного бізнесу, то за самими скромними підрахунками державний бюджет отримає близько 1 млрд. грн. за рік.

Висновок.

Керівництво міністерства фінансів України та вочевидь Кабінету Міністрів України навмисно зберігає ринок в тіні, створюючи квітучі умови для бізнесу країни агресора, прибуток від якого напряму йде на фінансування армії.

З метою нормалізації ринку лотерейного бізнесу, наповнення державного бюджету України та недопущення фінансування армії країни агресора в умовах військового протистояння необхідно виробити нові ліцензійні умови ведення лотерейного бізнесу. Це не потребує спеціального закону.

З метою потужного використання механізму наповнення державного бюджету України надходженнями від гральної діяльності необхідно прийняти новий закон, легалізувавши ті види ігор, що по факту існують під виглядом лотерей.

Судебная агония налоговой милиции и предпринимательские жертвы системы – расследование (фото+видео)

sergiyzvutyazny 22.03.2017 в 13:30

Несмотря на то, что президент Украины Петр Порошенко четко обозначил курс на ликвидацию такого карательного органа как коррумпированная налоговая милиция, данная структура в ожидании своего конца предпринимает конвульсивные попытки «отжать» по максимуму у своих жертв все, что только возможно, то есть это у предпринимателей.

В этой канве отлично прослеживается арест главы ГФС Романа Насирова и его 100 миллионов залога, внесенных в качестве залога женой «труженика от государства». Деюре ликвидированные, а дефакто существующие налоговые милиционеры, у которых даже уже нет удостоверений, «трудятся в поте лица», вот вам и еще одна статья про это.

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=Be-p5hAw0YE

Приведем конкретный пример, в котором фабрикуется на наших глазах очередное дело против бизнесмена, его вина заключалась лишь в том, что он отказался участвовать в коррупционных схемах, местной николаевской ГФС.

«Подарок» на 23 февраля: Незваные киевские гости и обысковый спецназ ГФС

Обыкновенный трудяга-бизнесмен Александр Лебедев организовал в Николаеве предприятие (Эллана) по производству зерновых культур, оптовой торговле, транспортировке и посреднических услугах. Все шло нормально, предприниматель исправно платил немалые налоги, это около миллиона гривен в год, на минуточку! Развивал свое предприятие,четко выдавал законную зарплату своим сотрудникам.

И тут, в начале февраля, один из руководителей областного ГФС стал настойчиво намекать Александру Лебедеву о необходимости совершить коррупционное действие в его же пользу, на что предприниматель ответил решительным отказом. И вот, не прошел и месяц, как в пятницу 23 февраля (в бывший день защитника отечества), две группы по 5-6 человек каждая, с «поздравительным сюрпризом» параллельно врываются в офис предприятия Эллана и в частный дом Александра.

Налоговые милиционеры, демонстрируя постановление Шевченковского суда города Киева о разрешении на право проведения обыска и далее приступают к узаконенному погрому. Важно отметить, что на момент обыска, самого Александра Лебедева и его супруги в Николаеве не было.

      

Причем налоговики в частный дом ворвались с заднего хода за 2 часа до проведения обыска, где намеренно повредили коммуникационное оборудование в надежде, что их деятельность останется незадокументированой.

Однако, их надежды не сбылись, камеры успешно писали и нарушение неприкосновенности жилья и обсыкание заборов во дворе и все, что происходило в дальнейшем. В доме была лишь пожилая мама Александра, скрипя сердцем вынуждена была пережить хамство и происходящий «беспредел».

«Шмон» продолжался несколько часов, за это время пожилая женщина очень сильно разнервничалась, у нее больное сердце, но это не останавливало опричников. А вот в офисе компании обыск продлился почти 12 часов, с 10 утра до 23:30. За это время конфискаторы запаковали: печати, накладные, ноутбуки, документы, технику и много других материальных ценностей которые в дальнейшем увезли в неизвестном направлении.

Конвертцентр и зерно – причина и следствие маразма

Теперь пройдемся по сути, согласно документов, предоставленных нам адвокатом пострадавшей стороны, Евгением Бережновым, стало известно, что в производстве СУ ФР ГУ ДФС в Киевской области находится уголовное производство, внесенное в Единый государственный реестр досудебных расследований за № 32015110000000010.

Регистрация производства произошла налоговиками 12 марта 2015 года по факту организации должностными лицами ООО «Нафтотрейд ЛТД» (код ЄДРПОУ 38833409), ООО «Терминал» (код ЄДРПОУ 32547138), ООО «Лот Инвест» (код ЄДРПОУ 38927140), ООО «Крокус К» (код ЄДРПОУ 33345248), ООО «Ексимол» (код ЄДРПОУ 38927182), ООО «Таузар» (код ЄДРПОУ 36755570), по адресу: Киевская область, город Мироновка, ул. Парижской Комунны, д. 2, незаконного производства подакцизних товаров, а именно: бензина из недоброкачественного сырья (материалов), что несет угрозу для жизни и здоровья людей, а также сбыта незаконно изготовленого бензина по признакам уголовного правонарушення, предусмотренного ч. 3 ст. 204 КК України.

То есть налоговики пытаются раскрыть тяжкое преступление. По непонятным причинам, к этому уголовному производству был привлечен Александр Лебедев. Информацию в отношении его просто вносят под основное уголовное производство и начинается прессинг. Все просто и грустно. С этого момента он становится «руководителем конвертационного центра и организатором преступной группы». Без доказательств, без документов проверок, без ничего. ПРОСТО ТАК. Так ведь удобно налоговой.

Процессуальным руководителем уголовного производства является Прокурор отдела процессуального руководства досудебным расследованием в уголовном производстве и поддержания гособвинения Генеральной прокуратуры Украины В. Рыхальский.

Это он, В. Рихальский, допустил, чтобы начальник СУ ФГ Офиса крупных налогоплательщиков ГФС Д. Начинянний 22 февраля 2017 года состряпал на скорую руку постановление о проведении досудебного расследования в составе следственной группы относительно припутанного к общему производству А. Лебедева.

Эта «филькина грамота» базируется на результатах проведения негласных следственных (розыскных) действий, предусмотренных ст. 263 УПК Украины (прослушка) относительно ООО «Эллана», ООО «ОЛИОН», которые якобы Лебедев А.В. использует в качестве «транзитно-конвертационной группы».

Согласно записи ЕДРДР от 15 часов 32 минуты 55 секунд, 15 апреля 2016 по уголовному производству №32015110000000010 была установлена правовая квалификация якобы противоправных действий ООО «Эллана», ООО «ОЛИОН» в виде ч. 2 ст. 205 УК Украины, которая не относит такие действия к тяжким или особо тяжким преступлениям.

Состав ч. 2 ст. 205 УК Украины предусматривает фиктивное предпринимательство, то есть создание или приобретение субъектов предпринимательской деятельности (юридических лиц) с целью прикрытия незаконной деятельности.

Санкцией ч. 2 ст. 205 УК Украины, указанные противоправные действия наказываются штрафом от трех тысяч до пяти тысяч необлагаемых минимумов доходов граждан, — теперь давайте подумаем вместе как можно реально работающее предприятие, которое платит внушительные налоги и сборы отнести к фиктивным, согласно формулировки выше прокурора?

Далее, то есть уголовное преступление, предусмотренное ч. 2 ст. 205 УК Украины нельзя отнести к тяжким или особо тяжким преступления, а потому применять во время досудебного расследования негласные следственные (розыскных) действия, предусмотренные ст. 263 УПК, недопустимо. Все материалы из следующих действий, должны быть уничтожены в связи с их противоправностью.

Вместе с тем прокурор Рыхальский В.В. не обратил внимания, или не захотел обращать внимание на указанные процессуальные нарушения и безосновательное вмешательство в частную жизнь Лебедева А.В. и хозяйственную деятельность несуществующим государственным органом власти (налоговой милиции).

Кроме указанного, в соответствии с примечанием к ст. 205 УК Украины предусмотрено, что материальный ущерб, причиненный физическим лицам, считается крупным, если он в двести и более раз превышает не облагаемый минимум доходов граждан, а материальный ущерб, причиненный государству или юридическим лицам, считается крупным, если он в тысячу и более раз превышает необлагаемый минимум доходов граждан.

То есть, никакие негласные действия по ст. 263 УПК Украины, не могут определить размер ущерба, если таковой причинен. Для указанного есть определенные методы доказывания, которые состоят на утвержденных законодательством процедурах финансовых проверок.

Ни одна финансовая проверка органами ДФС по Лебедеву А.В., ООО «Эллана», ООО «ОЛИОН», которая дала бы возможность считать, что совершено им уголовное преступление, предусмотренное ч. 2 ст. 205 УК Украины, либо какое еще другое, — не проводилась.

24 февраля 2017 прокурор Рыхальский В.В. согласовал ходатайство о наложении ареста на временное изъятое 23 февраля 2017 года во время обыска имущество, вынесенное старшим следователем несуществующего государственного органа Гузенко Р.В.

Согласно п. 3 указанного ходатайства прокурор Рыхальский В.В. согласовал противоправную бумагу по требованию следователя к судье, дабы провести судебное заседание без вызова владельца временно изъятого имущества, то есть Лебедева А.В.

Прокурор Рыхальский В.В. не обратил внимания на то, что имущество является таким, что временно изъято и согласовал ходатайство вопреки закону.

При согласовании ходатайства, прокурор также не обратил внимания на то, что в ходатайстве не решен вопрос о судьбе временно изъятого имущества, описанного в п. 84 протокола обыска от 23 февраля 2017 года.. (П. 84 протокола обыска описан «системный блок черного цвета с вставками серого цвета с надписью« RAPCOM» одна штука»).

Таким образом, перечисленное п. 84 протокола обыска имущество, противоправно присвоено несуществующим органом, действия которого согласовал прокурор Рыхальский В.В, по сути это узаконенный грабеж и воровство (ред.).

Цирк с айфоном, праведный суд и истерика следователя с бумажкой вместо документа

17 марта 2017 в Шевченковском районном суде города Киева состоялось рассмотрение ходатайства, поданного старшим следователем Гузенко Р.В. о наложении ареста на временно изъятое имущество во время обыска 23 февраля 2017.

Но это суд скорее походил на цирк, в котором главным посмешищем был именно новопреставленный следователь. Следует отметить, что прокурор на суд не явился, ведь не царское дело это по судам ходить, не правда ли, вот так взял и не пришел.

  

Удостоверение налогового следователя

Вместо него был следователь Гутник Игорь Валерьевич. Этот кадр пришел с Айфоном – 7, с часами Эпл Вотч за 30000 грн. и двумя молодыми свидетелями, которые в ходе разбирательства сильно краснели и запинались, не понимая, что от них хотят. Гутник пытался пропихнуть свое решение, но к счастью, судья оказался весьма правильным и человечным, он сразу пресек попытки манипуляций следователя.

И после того как судья удалился принять решение, в перерыве к Александру Лебедеву приблизился следователь и стал нервно вручать повестку (как он назвал непонятный листик с нацарапанными буквами, Гутник писал его в процессе заседания ред.).

И тут начался настоящий цирк, адвокат потребовал показать удостоверение, на, что следователь Гузенко достал листик А-4 на котором было напечатано нечто, что и назвал – удостоверением, естественно никто не воспринял всерьез его настойчивые попытки. Также он набрасывался на журналистов и мешал им работать, что является статьей уголовного преступления.

Видно было не вооруженным глазом, что сильно нервничал, угрожал и ругался. В конце следователь он понял всю бесперспективность своих попыток и стал ожидать решения. В зал заседаний вернулся судья Мартынов Евгений Александрович, который  зачитав решение, полностью оправдал Лебедева. Суд отказал следователю в удовлетворении ходатайства, ведь выяснил противоправность его требований.

Видео: https://www.youtube.com/watch?v=LSnE-pu-CNA

Апелляция на закуску

Проигрывать надо уметь, однако в нашем случае все было не так. Можно предположить, что коррупционная система трещит по швам, и хватаются за любую возможность под конец успеть урвать как можно больше, причем любыми методами, а там – будь, что будет.

И в этой цепочке наш следователь последнее и, как оказалось, — слабое звено. Будет апелляция, или не будет, покажет время, но всем ясно, что это дело шито белыми нитками, а кто настоящий заказчик скоро узнаем, продолжение следует…

Алексей Воронцов (Киев), по материалам адвоката Евгения Бережнова (Николаев)

Источник: http://www.ukrpress.info/2017/03/21/sudebnaya-agoniya-nalogovoy-militsii-i-predprinimatelskie-zhertvyi/

ЗАЧЕМ СБУ «СЛИВАЕТ» СВОИХ АГЕНТОВ?

sergiyzvutyazny 22.03.2017 в 12:05

Отступление — не выход. Наступление — не выход.  Оставаться на месте — не выход. Выхода вообще нет…

Прологом к данной публикации послужит рассказ, построенный на личном опыте, о том, как происходит вербовка в агенты СБУ.

Для начала, сотрудники подбирают вербовочный контингент (вербовочный контингент — круг лиц, которые могут подходить для выполнения определенных задач разведывательного характера). На этом этапе специалисты изучают возможности выбранных ими людей. Следующим действием, со стороны службы безопасности будет подбор нужной им кандидатуры. Для достижения большей «сговорчивости» кандидата СБУшники прибегают к методам шантажа и угроз. Для этого они тщательно изучают профессиональную, политическую, и личную жизнь кандидата. Собрав компромат, сотрудники умело пользуются им. Агентурная работа среди «контингента» — это святая святых работы любой силовой структуры. Все это находилось бы под строжайшим секретом, если бы агентов не стали бы «ликвидировать» (убивать), а вместе с ними — зачищать и их дела. Объединившись с группой единомышленников, мы сумели частично раскрыть «государственные тайны», тем самым поставив под угрозу нашу жизнь.

А теперь о некоторых подробностях убийства одного из лидеров группы разведки — Олега Мужчиля.

  

Олег Мужчиль, позывной «Лесник», сотрудник Главной разведки Украины (ГРУ), на службе был известен под прозвищем — Шаман. При Министерстве обороны был завербован сотрудниками службы безопасности Украны ( СБУ). Мотивом послужили необходимые для операции возможности и навыки Олега. Лесник был в поле зрения СБУ еще с начала 90-х, так как числился в списках националистического движения Донбасса. Усиленный мониторинг деятельности Олега Мужчиля со стороны военной контрразведки (ВКР) СБУ начался с весны 2014 г. Даже было произведено задержание Лесника в г. Днепре, после того, как он проведал раненого Яроша. Несложно догадаться, что именно Ярош доложил своему начальству о визите коллеги, что впоследствии дало возможность силовикам реализовать задуманное в отношении Лесника. Активисты «Правого Сектора» были удобным орудием в руках СБУ, что давало возможность выполнять грязную работу, не запятнав честь мундира офицера. С помощью молодых и агрессивных «свидомых» граждан, при наличии медиа-поддержки, можно было легко манипулировать украинской общественностью, завлекая патриотически настроенное население в свои кровавые игры.

К концу 2015 года ВКР СБУ имело возможность следить буквально за каждым шагом Лесника. Тем временем его стали готовить к заданию, целью операции была — ликвидация боевика Моторолы. В операции должны были принимать участие 4 человека, включая самого Лесника.

По «старым и дружеским связям» государственная разведка Украины обеспечила Лесника паспортом с пропиской в населённом пункте Донбасса, транспортом с номерами «ДНР», финансами, оружием и боеприпасами, среди которых находились и гранаты. Прежде чем использовать паспорта для операции, их следовало проверить и «обкатать». Для этой цели, Лесник пересек границу с РФ через Харьковскую область осенью 2015 г. Заодно провел ряд разведывательных мероприятий на территории Ростовской области, о чем был составлен разведотчёт и передан в ГУР.

Лесник со своей командой тщательно провел разработку боевика Моторолы на временно оккупированной территории. В августе этого же года ГУР в Волновахе передал уже готовые ДНРовские паспорта на всех участников группы. Для того, чтоб не возникло лишних и совершено не нужных вопросов — таких как: почему СБУ свободно сотрудничает с ДНРовскими службами безопасности? Почему разведка Украины свободно встречается с руководством ДНР? и многие другие — Генштаб сдает некоторых из команды Лесника в руки ДНР.

Из разведывательной группы Мужчиля решают сделать «сепаратистов», и не только получить с этого политические дивиденды, но и постараться — после успешно выполненной операции! — избавится от разведчика, который не собирался скрывать правду от народа. Олег, в силу своих убеждений, непременно начнет искать связь между СБУ и ДНР — и найдет. И тогда, бесспорно, придаст дело огласке и поставит под угрозу и дискредитацию всю службу. Для того, чтоб произвести трансформацию Олега из «патриота» в «предателя» СБУ задействовало своих людей из РФ — Шевелёву О.К., Пятакова П.Е., Леонову А.А. Они должны были «втереться» в доверие, и стать частью команды Лесника. В глазах общества они патриоты, жертвы диктатуры, такую репутацию им (если вдруг, что-нибудь пойдет не так) без труда сможет создать еще один человек СБУшников — журналист с безупречной репутацией и доверием в украинском обществе Юрий Бутусов из украинского издания «Цензор.Нет».

В нем он (или его подчинённые) всегда смогут рассказать своим читателям о «диверсантах», которые гордо служили с «опасным» Лесником в разведке.

На самом деле новые люди были приставленные к Леснику для того, чтобы в будущем Олег Мужчиль предстал в глазах украинцев «под светом Кремлевской звезды».

ГРУ привыкло использовать своих агентов с максимальной эффективностью, поэтому у них возникает желание заслать новых друзей Лесника на территорию РФ для разведки. Но после прохождения проверки сослуживцы составили о них негативное мнение, после чего такой команде было рискованно давать задания на стороне врага.

После того, как руководство операцией видит, что Лесник не подпускает новых друзей к основной информации — принимается решение о его ликвидации. Для этого руководство задействует своего верного слугу — Антона Геращенко, руководителя сайта «Миротворец».

Антон Геращенко

Стоит добавить, что этот сайт занимается также выявлением диверсионных групп на территории ДНР.

«Преданная и проданная» женщина-волонтер, а по совместительству бывшая «пленница ДНР» Гайдэ Ризаева разрабатывает план по ликвидации Олега Мужчиля.

Впоследствии это подтвердит советник главы СБУ Юрий Тандит — в своем интервью на «5 канале».

На момент ликвидации Лесника была такая расстановка кадров: глава ГУР — Валерий Кондратюк, его заместитель УВБ ГУР — Василий Бурба, замглавы АП по силовому блоку — Андрей Таранов, глава СБУ — Василий Грицак, 1-й замглавы СБУ по антитеррору — Виталий Маликов.

Василий Грицак

В августе 2016 года Таранов Андрей — разбился на р. Днепр в районе Гаванського моста. Место знаковое. Это привело к перестановке кадров — В. Кондратюк занял место А. Таранова в АП., В. Бурба занял место В. Кондратюка — возглавил ГУР.

Вся информация о деятельности Лесника докладывалась лично 1-му лицу. Через каналы СБУ и ГУР. Информация стекалась к Андрею Таранову. И он докладывал лично.

Заказ на ликвидацию Лесника поступил из Москвы. Информация о его деятельности дублировалась в Москву, т. к. задействованные в сюжете лица имеют двойную, а зачастую, тройную вербовку.

И в завершение хочется обратиться к народу Украины: «Уважаемые патриоты! Если Вы не хотите быть завтра убиты нами, то помогите нам сегодня спасти свои, а заодно и Ваши жизни» — руководитель информационной безопасности разведки группы «Шторм».

Автор статьи и ответственный за содержание материала

Евгений ДОВЛАТОВ

Источник:  http://n-v.com.ua/zachem-sbu-slivaet-svoix-agentov/

Чи варто пускати в Україну пособників агресора?

sergiyzvutyazny 21.03.2017 в 12:03

У протистоянні України і Росії є багато фронтів. Силовий, політичний, культурний, а нещодавно яскраво проявив себе й лікарський.

15-16 червня, на запрошення приймаючої сторони, в Києві мала відбутись авторська лекція відомого в Росії зубного лікаря Олександра Бабурова. Цей пан відомий тим, що є одним із світил російського стоматологічного товариства. Принаймні він себе таким вважає.

Коли факт запрошення Бабурова став відомий широкому загалу, у соцмережах розпочалась компанія, ініційована патріотичною стоматологічною спільнотою, щоб не допустити приїзду одіозного спеціаліста. Головна причина обурення людей – чітка і неприхована позиція Бабурова щодо конфлікту між Україною і Росією. Він схвалив анексію Криму та був готовий «заправляти російські танки», як це колись робив його дід.

«Я спілкувався зі своєю родичкою з Севастополя – вона каже, що всі у Криму нескінченно щасливі від того, що опинились в Росії! Напевно, ніякої анексії не було»,- робить висновок пан Бабуров у своєму пості на сторінці Facebook.

І от після таких висловлювань, організатори знаючи все це, свідомо обирають цю людину на роль високоповажного лектора, який має просвітити українську стоматологічну спільноту. Щоб українці могли посміхатись білішими усмішками, могли розгризати міцніші горіхи, набувати щастя та впевненості в собі! Ну, а вітчизняні спеціалісти повинні були мріяти про сертифікат курсу Бабурова, який можна було б повісити на стінута пишатись ним перед клієнтами.

Безумовно, ще п`ять років тому такий «ґешефт» не викликав би жодних негативних реакцій. Але часи змінились докорінно, і зараз до будь-яких ділових візитів росіян в Україну виникає подвійна і прискіплива увага.

Головне питання – чи взагалі мають право люди, які не визнають українську державність та право українців на самовизначення, приїздити сюди та заробляти в Україні гроші?

Ініціатори цього візиту намагались виправдати свою ініціативу винятковою користю, яку принесе лекція Бабурова для вітчизняних лікарів. Мовляв, не варто чіплятись до слів, треба бути вищим за чвари, та й взагалі, пан Бабуров насправді любить Україну та українців! Та всі ці виправдовування виглядали дуже непереконливо, бо слова Бабурова говорили самі за себе.

«У вас 25 лет была возможность зажить нормальной жизнью, а что в сухом остатке? – риторично запитує Бабуров в своєму дописі у Facebook- А в остатке сплошные оранжевые революции, нищета и долги. И, конечно, во всем виноват большой сосед. Я бы на месте Украины попросил Россию взять вас под опеку. Погуляли – и хватит, возвращайтесь домой, примем хорошо

Що взагалі можна сказати про людину з такими поглядами!? Опускаючи нецензурну лайку, на яку б міг легко зірватись кожен свідомий патріот, що любить свою країну, можна виділити головну рису пана Бабурова: він взагалі не сприймає Україну, як незалежну державу, а українців – як повноцінний народ. Тобто, за логікою Бабурова, Україна – це якась територія, що завжди була в складі Росії, населена кумедними дядьками й тіточками, що гомонять на цікавому суржику та співають гарні пісні. Бабуров впевнений, що українці весь час поводилися погано, як шкідники, але ж він не опускається до прокльонів, а готовий вибачити українцям їхню недолугість, та навіть полікувати їм зуби. За гроші, звичайно. Чи варто дивуватись, що сама можливість приїзду такого гастролера викликала цілий шквал обурень - і не лише в стоматологічній спільноті!

Нарешті, минулого тижня, зрозумівши, що приїзд Бабурова може обійтися дуже дорого в будь-якому випадку, організатори вирішили таки відмінити цей візит.

А що ж далі?

Насправді, грець з ним з тим Бабуровим, нехай розповідає  байки про друзів-українців своїм клієнтам, коли свердлить їхні зуби. Але ж головна проблема, з якою ми зіткнулись, полягає не в окремо взятому шовіністичному московському лікарі! Головна проблема полягає в тому, що попри всі жахи та зневагу, які «братній народ» експортує в Україну, попри те, що більшість росіян, якби був референдум «кинути атомну бомбу на хохлів, чи ні» – проголосували б ЗА, і не лише голосом з підписом, а просто мовчанням, відсутністю протестної реакції, такі візити досить широко практикуються у різних сферах, і як вони можливі взагалі!!!

І прямо зараз вітчизняними організаторами планується та вже організовується чимало інших зустрічей, лекцій, концертів діячів, які ненавидять Україну та не визнають її суверенітет. Наприклад, досить великим виглядає список російських стоматологів, які влаштовують ділові візити в Крим.

Так само, багато діячів, спеціалістів з України охоче їздять по діловим справам в Росію та на окуповані території (Крим, ДНР-ЛНР), і не бачать в цьому жодних протиріч.

Медична сфера – лише одна з численних ланок, через яку вплив сусідньої країни намагається матеріалізуватись на українських теренах. Ще гостріше це питання постає у сфері культури, коли десятки, сотні діячів високих мистецтв, які ще вчора кляли «невдячних бандерівців», а тепер прагнуть співати, грати, танцювати на українських сценах! Вражає, що більшість із цих діячів щиро обурюються, роблять здивований вираз обличчя, коли в Україні їм обіцяють «теплий прийом». Якби там не було, можна стверджувати,  що це питання потребує чіткої державної позиції, щоб  розставити  крапки над «і» та унеможливити подібні «дружні» візити.

Можливо, Україна прийме такий закон, який би забороняв в'їзд будь-кого, хто ставить під сумнів українську мову, державність, право українців на самовизначення. А поки що варто піднімати це питання на широкий загал та визначитись із суспільною позицією. Можна обговорювати нюанси, технічні засоби та сутність проблеми.

Як би там не було, треба визнати: будь хто, якщо він дозволяв ганебні, зневажливі, образливі вислови чи дописи на адресу України та українців – це пособник вбивць та окупантів. Така людина не має жодного права відвідувати Україну, особливо з якоюсь місією на кшталт повчити нас уму-розуму. Крапка!

Зараз, в інформаційну еру, все залишається на видноті, і приховати справжнє обличчя, справжні наміри неможливо. Наші північні сусіди повинні чітко зрозуміти – це був їх свідомий вибір, вони знали на що йшли, і докоряти вони мають лише самим собі.

Чи залишати їм шанс на майбутнє?

Риторичне питання. В історії були випадки прозріння, покаяння. Починаючи із Савла-Павла аж до сьогоднішнього дня.  Німці, що підтримували Гітлера, взяли на себе всю відповідальність за злочини фашистів. Австралійці попросили вибачення в аборигенів, яких вони кількасот років цілеспрямовано знищували.

Чи зможуть колись росіяни масово розкаятись, вичавити з себе імперську хворобу та вибачитись перед українцями? Час покаже, а доки цього не сталося – наші вороги не мають права топтати українську землю. І завдання українців, що мають активну позицію та прагнуть захищати власну державу від шкідливих впливів - це пильнувати і не допускати відновлення стосунків із пособниками агресора.

Примирення із вбивцями неможливе!

Це важливо і тому, що так само активно діє і велика група «примирителів», які вважають, що дуже контрпродуктивно плутати політику і професію. Мовляв, є різні обставини, й ситуація в тій же Росії не дає можливості її громадянам засуджувати агресивні дії керівництва та власних політиків. Адептами «примирення» та побудови «цивілізованих стосунків» наводяться аргументи, що майже в будь-якій країні є гострі проблеми територіального, національного, релігійного, історичного  напрямків, і не можна  вимагати від іноземців, які приїздять до країни, щоб вони публічно визнавали якісь постулати, чи змінювали погляди на гострі питання, згідно офіційного курсу держави. Але ж такий підхід – це хитра, цинічна підміна сутності проблеми. Одна справа – визнавати Путіна злочинцем, та відкрито засуджувати його політику по відношенню до України. І зовсім інша – з власної ініціативи демонструвати всіляку підтримку злочинним діям агресора в Україні. Ніхто людей не тягне за язика, ніхто не примушує росіян дивитись телевізор та кричати «Крим наш!».

Є великий список діячів російської культури – починаючи з Ахеджакової, Басилашвілі, Шевчука, Макаревича та інших гідних людей, які не лише не підтримали агресію Росії в Україні, але й публічно висловлювались проти. І ніхто до в’язниці поки що не потрапив.

Це не означає, що кожен притомний росіянин мусить бути героєм в очах українців та кидати виклик путінській системі. Але він, перш за все, мусить бути людиною, мусить дивитись правді в очі та визнавати власну відповідальність за свої слова, вчинки, за те, що сталося. Принаймні, якщо він дійсно прагне мати нормальні стосунки із українцями, якщо він хоче приїздити до України, або мати тут якісь справи.

Будемо сподіватись, що тема, яку ми підняли, знайде продовження та оформиться  у зрозумілу і чітку державну позицію. І ніякого «полювання на відьом» за вуха сюди не притягнути!

Екс-заступник голови ДСНС Олег Авер’янов звернувся до прокуратури з заявою про шантаж з боку високопосадовців СБУ

sergiyzvutyazny 20.03.2017 в 12:58

Як повідомляють представники Авер’янова, особи зі складу вищого офіцерського складу Служби пропонували Авер’янову участь у злочинній схемі. Згідно якої він, будучи на посаді зам-міністра Служби з надзвичайних ситуацій мав би сплачувати представникам контролюючих  органів 3% від обороту підприємства, яке брало участь в тендерах. Згідно проведених торгів, сума виділених на облаштування і будівництво протипожежних машин, за які відповідав Авер’янов, складала: 200 млн грн. за 2015 рік, 400 млн. грн. – за 2016. Отже, зловмисники зі складу силовиків, згідно оприлюдненої заяви, мали намір отримувати регулярну данину з відомства ДСНС у десятки мільйонів гривень.

Авер’янов звернувся з заявою до ГПУ, і навіть мав очну ставку із вказаними службовцями СБУ в Генпрокуратурі в рамках відкритого провадження. Але далі свідчень справа не зрушила. Натомість на колишнього службовця почав здійснюватися психологічний тиск. А в пресі з’явилися наклепницькі статті, в яких виливався бруд стосовно особистого життя колишнього чиновника.

-        Викриті хабарники не гребували нічим, - коментує заяву Олег Авер’янов, - від погроз і анонімних дзвінків вони перейшли до дій. Через мою колишню дружину ініціювали ряд судових заходів спрямованих на майнові скандали. Коли це не вдалося – перейшли до політики тиску, залякувань і травлі через засоби масової інформації. В рамках кампанії по дискредитації було зафіксоване кримінальне провадження, яке вони й сьогодні використовують як основний засіб для психологічного терору. Можна тільки здогадуватися про статки цих людей, які знаходять засоби підкуповувати не тільки окремих журналістів, але й цілі телевізійні канали для розправи. Так, у 2016 році ми виграли позов в одного з центральних телеканалів на символічну суму позову, проте змусили вибачитися і визнати інформацію стосовно мене і репутації ДСНС – недостовірною.

Проте, переслідування з боку шахраїв, за словами Авер’янова не припиняються й досі. Днями колишнього службовця ДСНС запросили на інтерв’ю нібито для програми новин 24 каналу, в ході якого з’ясувалося, що характер збору інформації журналісткою носить явно упереджений характер, а сама манера ”інтерв’ю” – являла собою психологічний вплив з метою приниження гідності та дискредитації його в очах телеглядачів.

Деталі інтерв’ю тут:

https://youtu.be/AZQrqbWnLSw

Про що Авер’янов повідомив керівництво каналу.

Слідче управління СБУ та Генеральна прокуратура України надали офіційні висновки про те, що провадження відносно Олега Авер’янова не починалися і не здійснюються. Проте презумпція невинуватості стосовно екс-заступника голови ДСНС не захищає від незаконного переслідування. Через що, колишній держслужбовець змушений звернутися публічно до ЗМІ з сенсаційною заявою.

Мэр Киева Виталий Кличко ответит за свои действия перед судом

sergiyzvutyazny 16.03.2017 в 12:28

15 марта, возле КМДА на Крещатике, при активном интересе со стороны многочисленных журналистов и телеканалов, несколько сотен активистов пришли на уникальную акцию протеста столичной общественности против ужасного состояния киевских дорог.

Журналисты проявили живой интерес к акции

Уникальность пикета заключалась сразу в нескольких вещах.

Во-первых, это была музыкальная акция, на которой в частности, прозвучала сатирическая композиция «убитые дороги» на мотив «Червоной руты», в исполнении организаторов.

Во-вторых, к выступлению на «городском вече» приглашались все желающие киевляне, прохожие, активисты, которым было что сказать киевским властям.

В-третьих, на акции, вместо привычных лозунгов, людям предложили реальный механизм влияния и контроля за действиями городских властей. А именно – подачу судебных исков на недобросовестных чиновников, начиная с мэра Виталия Кличко! В результате в течении акции 53 человека подписали петицию к мэру, с требованием навести порядок с дорогами до конца мая 2017 года или уйти в отставку. А 10 человек прямо на месте оформили судебные иски!

Претензии людей к мэру носили конкретный характер

Также во время акции был создан Комитет дорожного контроля, призванный следить за состоянием дорог и контролировать работы и расходы по их ремонту. Киевлян призвали фотографировать ремонтные работы, дорожное покрытие, и присылать снимки в Комитет, где специалисты смогут определить – насколько качественно идет ремонт и соблюдаются ли технологии.

Идейный вдохновитель и организатор акции, правозащитник Эдуард Багиров со сцены призвал киевлян активнее бороться за свои права, за комфортную и достойную жизнь в своем родном городе:«Очень рад, что сегодня на наш призыв откликнулось так много киевлян и представителей СМИ. От нашей с вами активности будет зависеть, насколько киевляне способны контролировать избранные ими органы управления. Иначе ожидать позитивных перемен в городе будет проблематично. 

Эдуард Багиров призвал киевлян активнее бороться за свои права

Власть воспринимает народ как некое стадо, которое приходит на избирательные участки раз в несколько лет, чтобы отдать свои голоса за красивые обещания! Но мы прекрасно видим, что большинство обещаний не выполняются - власть думает, что им все сойдет с рук. Но это не так – у нас есть рычаги влияния и мы заставим и мэра, и Киевсовет работать по совести или потребуем их отставки. Есть механизмы, которые позволят вынудить недобросовестных чиновников и депутатов досрочно покинуть свои кабинеты - и мы будем их использовать!

Хочу также напомнить, что это конституционное право каждого жителя Киева - требовать от городских властей выполнения своих прямых, важнейших для жизни города функций и обязанностей. Все видят, что дороги находятся в плачевном состоянии, автомобилисты ежедневно терпят колоссальные убытки из-за выбоин и колдобин, увеличилось количество аварий.

Городская власть и Виталий Кличко, как избранный мер, несут личную персональную ответственность за свои действия или бездействия. «Киевавтодор» находится в их прямом подчинении – и за качество дорог напрямую отвечает Кличко и Киевсовет. Ведь на это тратятся наши деньги -  городской бюджет наполняется из наших с вами карманов!

Однако коррумпированная власть в КМДА заинтересована в том, чтобы присваивать средства киевлян, в том числе и с помощью некачественного ремонта дорог, когда деньги уходят непонятно куда и кому.

Но так больше не будет! Отныне киевская власть почувствует совершенно иной способ давления».

Эдуард Багиров демонстрирует исковое заявление в адрес В. Кличко

По словам правозащитника, с помощью судебных исков по конкретным проблемам – будь то плохие дороги, неубранная территория, не вывезенный мусор, отсутствие освещения на улицах, саботаж ремонтных работ в домах, народ сможет реально влиять на ситуацию, и через суд ставить власть на место, тем самым заставлять чиновников шевелиться и решать насущные вопросы. Это может быть очень эффективным средством, ведь в случае невыполнения решения суда, наступает уже другая ответственность – уголовная!

Формуляр судебного иска к В. Кличко

«От имени Комитета дорожного контроля мы подготовили письмо-петицию, в котором требуем от Виталия Кличко и депутатов Киевсовета полного отчета за проделанную работу по ремонту дорог в столице. Например, какие коммерческие компании выигрывали тендеры и выполняли работу по ремонту дорог в Киеве, сколько денег было потрачено на реконструкцию дорог, сколько еще планирует выделить Киевсовет на нужды киевских дорог. Наконец, почему, по каким причинам было допущено такое ужасное состояние дорог, как сейчас? Мы также потребуем назвать конкретных виновных, из-за которых Киев превратился в город убитых дорог. Все чиновники КМДА должны понести административную и уголовную ответственность за свою халатность и должностные преступления!» – подытожил Эдуард Багиров.

Во время акции участники активно подписывали петицию, многие тут же, с помощью юристов, оформляли судебные иски против Виталия Кличко.

Киевляне активно подписывали петицию с требованием отремонтировать дороги

Кроме дорожных вопросов на вече были затронуты и другие проблемы, которые волнуют жителей Киева. В частности, поднимались  вопросы по соблюдению прав временных переселенцев, а также проблема рейдерства.

Эдуард Багиров и Михаил Салюта

Со сцены выступил ректор Международной Академии экологии и медицины (МАЭМ) Михаил Салюта, который выразил надежду, что киевская власть и Виталий Кличко лично будут принимать более деятельное и активное участие в отстаивании прав предпринимателей и недопущению рейдерских захватов на территории Киева.

P.S.Все желающие оформить иски на недобросовестных чиновников могут обращаться за консультацией по тел:. (044) 270-65-01, 270-65-02, 270-65- 03, 067-243-28-28, или по почте: liga_main@ukr.net

Фермери звинуватили міністра юстиції Петренка в «кришуванні» земельних рейдерів

sergiyzvutyazny 15.03.2017 в 11:57

Під час акції протесту біля Мін'юсту, 14 березня, українські  фермери закликали Павла Петренка припинити «кришування» земельних рейдерів та скасувати злочинну практику незаконної  перереєстрації договорів оренди та майнових прав на землю.  Постраждалі селяни впевнені, що за більшістю випадків захоплення їхніх земель стоїть керівництво Мін'юсту і особисто – Павло Петренко!

В будь-якій іншій правовій державі міністра, якого звинуватили б у подібних речах,  одразу ж змусили б піти у відставку, завели б кримінальну справу та розпочали публічне слідство. Але не в Україні!

Павло Петренко перетнув останню межу

В столиці України  близько сотні фермерів, які знаходяться на межі зриву, побачили лише закриті щитами двері Мін'юсту та кілька десятків озброєних нацгвардійців і полісменів, що приїхали охороняти міністра від народу.

Відео з акції https://www.youtube.com/watch?v=IkTxDBJqxXg

Фермерів знищують цілеспрямовано, як при Сталіні

Таке зухвале й відкрите нехтування законом та своїми професійними обов’язками, зневага до простих людей, вже давно стали нормою в державі. Майдан гідності так і не зміг подолати корупційну гідру у вищих кабінетах. Схоже, нова українська влада не в змозі робити висновки із помилок своїх попередників, а відтак, невпинно рухається до свого кінця.

Проблема, з якою українські фермери прийшли під Мін'юст – кричуща та гостра, як добре наточена коса.

В Україні, прямо зараз, великими темпами, систематично відбувається захоплення фермерських земель за допомогою підробки документів та незаконної зміни  даних про власників у Єдиному державному реєстрі.   

За даними Асоціації фермерів, щодня по всій Україні корумповані державні реєстратори і нотаріуси підробляють документи та вносять у базу реєстрації договорів дані про нові договори земельної оренди на користь великих агрохолдингів та їхніх посіпак. Таким чином вже вкрадено більше 5-ти мільйонів гектарів селянської землі, що дорівнює розміру невеличкої європейської країни. Це робиться таємно, всупереч майновим правам, існуючим довгостроковим домовленостям та укладеним раніше договорам. Щодня тисячі гектарів чорнозему відбираються у малих та середніх фермерів, монополізуючи обробку землі до рук олігархів-латифундистів. Людей залякують, відкривають надумані кримінальні справи, погрожують розправою.

    

Щоб забрати землю у фермера Володимира Дубочинського з Новомосковського району, на нього сфальшували кримінальну справу!

Якщо негайно не припинити цю злочинну практику, вже через рік  в Україні не залишиться жодного малого чи середнього фермера!

Це означатиме автоматичне подорожчання сільськогосподарської продукції та перетворення селянства на безправних жебраків. Так розпочиналась колективізація при Сталіні, після якої, як ми пам’ятаємо, був жахливий Голодомор-геноцид. Що задумала ця влада, на кого вона працює? Чи можновладці думають, що українці будуть мовчки терпіти власне знищення?

Під час акції фермери намагалися через гучномовець викликати міністра Павла Петренка для пояснень своєї злочинної діяльності. Але марно - двері були наглухо зачинені. Влада боїться власного народу, їй нема чого сказати людям в очі.

Послання міністру Петренку від фермерів на зачинених дверях Мін'юсту

Рейдерський удар по «ДАРу»

Учасники пікетування намагалися звернути увагу правоохоронців та журналістів на конкретні приклади земельного рейдерства, які трапились останнім часом.

Зокрема, фермерське господарство «ДАР», що в селі Попасне, Новомосковського району, Дніпропетровщини - яскравий приклад зухвалості та безкарності злочинців під дахом Мін'юсту.

Рік тому, шляхом махінацій із реєстрами одеського  державного реєстратора Світлани Мшар, було змінено власника землі на людину-бомжа, яка щойно вийшла з в’язниці. Далі, начебто у нього землю, що належала господарству «ДАР», купує за 1 млн. гривень Іванченко Владислав Миколайович. А в нього, через два дні, вже за 5 млн. гривень цю землю купує знаний земельний рейдер - Кузнецов Василь Михайлович. Таким чином, шахраї намагаються заплутати хвости, щоб було складніше відслідкувати ланцюжок незаконних перепродажів.

За словами адвоката фермерів господарства «ДАР» Сергія Сироватки– це типова рейдерська схема, яка зараз використовується в Україні. Саме так працюють бандити в інтересах крупних земельних латифундій, що намагаються підім’яти під себе всі родючі землі.

  

Адвокат Сергій Сироватка

«Слідчі і судові дії довели, що вся ця оборудка – чистої води земельне рейдерство, кримінальний злочин! Все підтверджено документально, але корумпована система не бажає працювати по закону. У Мін'юсті є комісія по реєстрації майнових прав, до їх повноважень входить контроль якраз за дотриманням законності у системі реєстрації прав. Вони повинні слідкувати за зловживаннями у цій сфері та відміняти незаконні зміни, якщо є докази порушення! У нас є неспростовні докази, але вони цього не роблять, бо очевидно, пов’язані корупційними зв’язками із рейдерами», - зазначив адвокат.

Фермери прямо вказують, що за цими оборудками стоїть народний депутат, головний латифундист Дніпропетровщини, Вадим Нестеренко – бувший регіонал, який нині розкладає з середини вже Блок Петра Порошенка. Його покриває  Вілкул та інші регіонали, які зараз у владі.

В результаті, 150 озброєних тітушок із фальшивими документами приїхали в село Попасне виганяти фермерів з їхньої землі. Селяни не змирились із свавіллям та зі зброєю в руках організували самооборону, яка триває вже майже рік. За цей час двох селян було підстрелено. Прокуратура і поліція вже традиційно бездіють, отримавши свої відкати.

Голова Асоціації фермерів Дніпропетровщини Анатолій Гайворонськийвважає, що влада підійшла до критичної межі – далі може розпочатись відкрита війна з рейдерами, яка неодмінно призведе до численних людських жертв!

Голова Асоціації фермерів Дніпропетровщини Анатолій Гайворонський

«Нас привело сюди, у Київ, до Мін'юсту свавілля земельних рейдерів, свавілля чиновників та правоохоронців, що їх покривають. Це триває вже кілька років і лише посилюється з кожним днем. Ми робимо владі останнє попередження, і вимагаємо негайно вжити заходів по скасуванню незаконних змін до реєстраційних даних», – розказав журналістам Анатолій Гайворонський. Він упевнений, що за більшістю випадків рейдерського захоплення фермерських земель стоїть особисто міністр юстиції Павло Петренко.

«Він все бачить, все знає – нещодавно з трибуни Верховної Ради, за вимогою народних депутатів, Петренко пообіцяв розібратись конкретно із вказаними випадками. Але потім до нас прийшла відповідь із Мін'юсту, що комісія взагалі відмовляється розглядати наші справи! Це просто відкритий саботаж закону, моралі, людської справедливості! Але ми не збираємось далі це терпіти, сьогодні було дійсно останнє попередження!» - підсумував фермер.

  

Цинічна відмова Мін'юсту розібратись із земельними рейдерами

Петренко мусить піти у відставку!

Чому мовчить Петренко, чому від Мін'юсту немає ніякої реакції, окрім відписок, що дають рейдерам можливість продовжувати творити свої чорні справи?

Безумовно, позиція Мін'юсту і особисто Павла Петренка у справі із масовим захопленням фермерських земель свідчить про те, що «міністр-реформатор» знаходиться у прямій корупційній змові з рейдерами. Ніяких інших пояснень такій його позиції бути не може. В такому разі Президенту України Петру Порошенку, разом із депутатами Верховної Ради треба розглянути питання про відставку діючого міністра юстиції, як безчесного, корумпованого чиновника, що своїми діями розхитує ситуацію в країні та доводить селян до зубожіння.

Петренко не почув закликів українських фермерів, може почує підозру від НАБУ

Поки народ України тяжко працює, щоб зберегти свою країну, поки воїни гинуть в АТО, за їхніми спинами в їхніх батьків, односельців, бандити на замовлення олігархів мільйонами гектарів відбирають землю-годувальницю. Це не може і не повинно продовжуватись, бо вже завтра саме це може призвести до втрати держави як такої.  

 

Киевляне должны завалить киевскую власть судебными исками! – Багиров

sergiyzvutyazny 14.03.2017 в 14:23

Эдуард Багиров на своей странице в Facebook https://www.facebook.com/eduard.bagirov.5 призвал киевлян - автовладельцев и небезразличных людей, прийти на акцию возле КМДА и выразить свой протест против ям и колдобин на дорогах Киева.

15 марта, возле КМДА, с 12:00 до 15:00, во время акции протеста общественности против ужасного состояния киевских дорог все присутствующие киевляне, а также гости столицы, смогут бесплатно получить формуляр-шаблон для подачи судебных исков против городских властей.

По мнению организатора акции правозащитника Эдуарда Багирова, жители Киева просто обязаны более активно и предметно бороться за свои права, как потребители услуг нанятой ими власти. Из реальных и действенных рычагов помимо акций протеста, лучший способ заставить чиновников исполнять свои прямые служебные обязанности - это именно подача судебных исков в Административные суды с требованием устранить те или иные проблемы или неудобства, - считает Багиров.

«Люди, киевляне, да и все украинцы должны сами активно требовать соблюдения своих конституционных прав, должны оказывать постоянное давление на органы власти, чтобы те понимали свою ответственность и работали по совести. А с помощью судебных исков по конкретным проблемам – будь то плохие дороги, неубранная территория, не вывезенный мусор, отсутствие освещения на улицах, саботаж ремонтных работ в домах, народ сможет реально влиять на ситуацию, и через суд ставить власть на место, тем самым заставляя чиновников шевелиться и решать насущные вопросы. Это может быть очень эффективным средством, ведь в случае невыполнения решения суда, наступает уже другая ответственность – уголовная!», – рассказал правозащитник.

В качестве наглядного примера, МГО «Международная Лига защиты прав граждан Украины» и лично ее глава Эдуард Багиров подают иск в Административный суд Киева на мэра Виталия Кличко и глав районных администраций. В данном случае основное требование – немедленно привести столичные дороги в надлежащее состояние!

Во время акции каждый активный киевлянин или житель другого региона сможет получить исчерпывающую консультацию по своим гражданским правам, в том числе, как отстаивать свои законные интересы с помощью судебных исков.

Активная позиция простых граждан в этом вопросе очень важна, ведь именно от них будет зависеть, насколько хорошо власть исполняет свои обязанности.

SOS! Українське фермерство може зникнути, як явище, вже через рік!

sergiyzvutyazny 13.03.2017 в 12:06

14 березня, у вівторок, о 9:00, біля Міністерства юстиції (пров. Рильського, 10, місце знаходження Павла Петренка), відбудеться масова акція українського фермерства проти рейдерського захоплення земель, шляхом подвійної реєстрації договорів оренди паїв, яке набуло жахливих масштабів.

 

Щодня по всій Україні корумповані державні реєстратори незаконно підробляють документи, та вносять у базу реєстрації договорів дані про нові договори земельної оренди на користь великих агрохолдингів та їхніх посіпак. Це робиться таємно, всупереч існуючим довгостроковим домовленостям. Таким чином, тисячі гектарів щодня відбираються у малих та середніх фермерів, монополізуючи обробку землі до рук олігархів-латифундистів. Вже через рік такої злочинної практики в Україні не залишиться жодного малого чи середнього фермера. Це означатиме автоматичне подорожчання сільськогосподарської продукції та перетворення селянства на безправних жебраків. Під час акції фермери винесуть останнє попередження владі, та закличуть міністра юстиції Павла Петренка негайно прийняти міри по недопущенню такої практики і скасуванню незаконних подвійних договорів.

Також, міністру нагадають його обіцянку з трибуни Верховної Ради розібратись із рейдерами, що захопили фермерське господарство «ДАР», бо від його служби прийшла відмова взагалі розглядати це питання. Може сам Петренко вже став латифундистом, який «кришує» своїх рейдерів?

Шановні журналісти, не стійте осторонь, бо від цього залежатиме доля всієї держави!

{ 2 Комментариев }

Госрегистратор может незаконно лишить вас имущества за пару кликов – Э. Багиров

sergiyzvutyazny 10.03.2017 в 19:11

Недобросовестный государственный регистратор Министерства юстиции может лишить любого гражданина имущества или корпоративного права за один день!  - об этом, в частности, говорится в заявлении главы «Международной Лиги защиты прав граждан Украины» Эдуарда Багирова в Минюст.

В пятницу, 10 марта 2017 г.  Эдуард Багиров обратился с официальным запросом к министру юстиции Украины с требованием принять немедленные меры по недопущению манипуляций с государственными реестрами со стороны недобросовестных госрегистраторов.

Поводом для обращения стал недавний вопиющий случай мошенничества с документальной базой и уставом «Международной академии экологии и медицины» (МАЭМ).

В рамках расследования обстоятельств рейдерского захвата Академии, адвокат основателя и ректора МАЭМ, Анна Здоренко выявила нарушения закона в части изменения данных в едином госреестре министерства юстиции Украины.

Согласно протоколу этого собрания, было принято решение о назначении нового ректора МАЭМ - Ирины Дорошенко. Однако каким-то невероятным образом, в государственном реестре появилась запись о том, что ректором Ирина Дорошенко стала 7 января 2017 года (!), то есть за месяц до сомнительного «учредительного собрания»! Получается, что госрегистратор мало того, что действовала исходя из результатов незаконного собрания, так еще и внесла изменение в государственный реестр задним числом, что является грубейшим нарушением закона.

Но и это еще не все. Буквально недавно, адвокат Анна Здоренко обнаружила, что в госреестре дата назначения Ирины Дорошенко ректором МАЭМ чудесным образом изменилась с 07.01.2017 на 07.02.2017. То есть, видимо осознав, что махинации рейдеров с государственным реестром слишком уж очевидны, госрегистратор Печерского р-на г. Киева Панкова Александра Евгеньевна совершила уголовно наказуемое преступление и поменяла цифру назначения нового руководителя на более «приемлемую» по виду и смыслу.

Все эти манипуляции зафиксированы документально, есть соответствующие выписки из госреестра и все незаконные действия упомянутого госрегистратора, состоящего на службе у рейдеров, легко можно подтвердить в рамках уголовного производства.

Безусловно, такие махинации позорны и недопустимы, однако масштаб проблемы намного шире и страшнее, нежели атака рейдеров на МАЭМ. 

Как заявил Эдуард Багиров, такое злостное нарушение всех норм законов государственным чиновником попирает саму основу юриспруденции и открывает «ящик правовой Пандоры», способный взорвать правовую ситуацию в Украине.

«Если Минюст, прокуратура прямо сейчас, немедленно не предпримут решительных действий по пресечению этого мошенничества и должностного преступления, то право каждого гражданина Украины на свое имущество, а также корпоративное право не только находятся под угрозой, а еще хуже – перестают что-либо значить.

Ведь теперь недобросовестный госрегистратор за деньги или по «доброте» своей, может самолично внести изменения в электронные реестры прав собственности, и лишить любого человека или организацию их законного имущества. Достаточно лишь открыть компьютер и внести пару изменений – и квартира, фирма, машина или дача обретут нового владельца, а законный хозяин может даже об этом и не догадываться», - заявил правозащитник в своем обращении. 

Самое ужасное, что государственные регистраторы, как и черные нотариусы, по закону не могут понести серьезной ответственности за свои действия. Еще не было таких правовых прецедентов!

Тем временем, Украина рискует погрузиться во тьму правового хаоса, где лишь тот, у кого нет совести, но есть деньги и доступ к реестрам, решает кто и чем владеет. Этого нельзя допустить!

Поэтому реакция Минюста и прокуратуры на обращение Эдуарда Багирова покажет, имеет ли шанс Украина стать правовым государством, или пора уже людям самим защищать свое имущество всеми доступными методами. 

Захватчики МАЭМ не пустили журналистов и правозащитников на лекцию

sergiyzvutyazny 02.03.2017 в 11:54

В первый день весны 2017 года в здании «Международной академии экологии и медицины» (МАЭМ) произошел очередной вопиющий инцидент, спровоцированный рейдерами во главе с фальшивым президентом Ириной Дорошенко.

По задуму законного ректора МАЭМ Михаила Салюты, в этот день в стенах Академии должна была состояться лекция для иностранных студентов, при участии сотрудников прокуратуры и правозащитников «Международной Лиги защиты прав граждан Украины». Целью лекции было разъяснить учащимся из других стран их права, а также успокоить студентов в связи с продолжающимся рейдерским захватом МАЭМ.

Однако представители рейдеров, несмотря на присутствие полиции, телеканалов и многочисленных пишущих журналистов, цинично отказались пропускать актив к месту проведения лекции. При этом никаких законных оснований чинить какие-либо препятствия у них, естественно, не было. Более того, все якобы распоряжения и постановления о запрете сделаны с использованием незаконной, фальшивой печати, которую рейдеры изготовили сами для проворачивания своих «темных делишек». К таким «делишкам», безусловно, относится и приглашение для охраны помещений МАЭМ сотрудников Государственной службы охраны (ГСО). Последние, исходя из поддельной сути договора на охрану, пребывают на территории Академии незаконно, тем самым создавая опаснейший прецедент. Ведь ГСО в первую очередь существует для того, чтобы охранять законных владельцев от рейдеров и незаконных проникновений. В данном же случае, ГСОшники выступают соучастниками преступления.

В результате саботажа рейдеров, лекцию для студентов пришлось проводить на улице, прямо перед входом в ВУЗ. К собравшимся обратился правозащитник Эдуард Багиров, глава правления МГО «Международная Лига защиты прав граждан Украины»:

«То, что вы сейчас видели, когда юрист рейдеров грудью встала, чтобы не пропустить нас в Академию, лишь подтверждает преступную суть захватчиков МАЭМ. Но они не в силах помешать восстановлению законности, ведь все факты и обстоятельства свидетельствуют, что нынешняя временная власть в Академии – типичные рейдеры, бандиты, которые хотят прибрать к рукам имущество частного ВУЗА. Их действия, когда они не пускают журналистов и правозащитников для участия в общественном мероприятии, грубо нарушают ст. 170 и ст. 171 УПК Украины (препятствование деятельности общественных организаций и журналистов), что является уголовно наказуемым преступлением. Мы направим соответствующие заявления в органы и проследим, чтобы виновные понесли наказание. Студентам же хочу сказать, что несмотря на временные неурядицы, все они могут быть абсолютно спокойными за свою учебу. Наши юристы готовы принимать каждого и давать подробные консультации - все правовые вопросы будут решаться своевременно и по закону», - сообщил правозащитник.

«Хочу успокоить иностранных студентов и заявить, что все обязательства перед ними, которые взяла на себя Академия, будут выполняться! – обратился к присутствующим законный ректор МАЭМ Михаил Салюта.

- Мы подали все документы для нормальной организации учебного процесса, чтобы иностранные студенты смогли без проблем закончить МАЭМ и получить официальные дипломы международного образца. Сейчас идет процесс решения всех этих вопросов, и рейдерам не удастся помешать. Учебный процесс идет обычным чередом, лекции читаются в полном объеме. Вас могут дезинформировать, говорить какие-то небылицы. Знайте, что все это неправда и через какое-то время все станет на свои места», - заявил Михаил Салюта

Что ж, политика рейдеров, которые «мутят воду» и пытаются вызвать волнения среди иностранных студентов, свидетельствует лишь об одном – они хотят развалить МАЭМ и прибрать к рукам все ее активы. Судьба же студентов их абсолютно не интересует. Но такие действия очень вредят международному имиджу Украины - ведь в МАЭМ учатся студенты более чем из 30 стран!

Напомним, что в январе 2017 года произошли действия, которые привели к рейдерскому захвату МАЭМ. По этому поводу в пресс-центре Национального союза журналистов Украины состоялась пресс-конференция. http://h.ua/story/436661/

О случившемся сообщили в ГПУ, СБУ, НАБУ и в данный момент идет следствие. Подробнее о захвате: http://www.ukrpress.info/2017/02/20/yak-banda-akushera-makarenka-zahoplyuvala-mizhnarodnu-akademiyu-ekologiyi-ta-meditsini/

Новоодесский прокурор ездит на сомнительно приобретенном авто?

sergiyzvutyazny 01.03.2017 в 14:54

Руководитель Новоодесского отдела Вознесенской местной прокуратуры Олег Наливайченко продолжает ездить на автомобиле без техпаспорта, - сообщают местные активисты.

На фото прокурор и его незаконно «отжатый» автомобиль "Тойота Камри"

Автомобиль "Тойота Камри" 2008 года был, по словам Наливайченко, приобретён им у ныне покойного предпринимателя Владимира Стефанчишена. Однако факт продажи никаким образом не подтверждён. Прокурор поясняет это "доверительными отношениями" между ним и продавцом. Тем не менее, автомобиль зарегистрирован на сына Владимира Стефанчишена - Романа, а пользуется им Олег Наливайченко без доверенности от владельца и техпаспорта. А сам Роман Стефанчишен, сын Владимира, утверждает, что данное авто прокурор приобрёл у него с рассрочкой по платежу. Передачу техпаспорта и окончательное оформление документов решили отложить до времени полной расплаты по долгу. Но завладев автомобилем, Олег Наливайченко оставшуюся часть долга платить отказался. В 2015 году, по словам Стефанчишена, он подходил к Наливайченко с требованием вернуть долг, но тот отказался. Не дало результата и публичное обсуждение вопроса в 2016 году.

Спор спором, но возникает резонный вопрос – как сотрудник правоохранительных органов, который по долгу службы призван следить за законностью, может ездить на автомобиле без техпаспорта. Если такое беззаконие позволяет себе прокурор, то что же тогда ожидать от простых людей?!

Китай инвестирует в украинское садоводство более полумиллиарда долларов США!

sergiyzvutyazny 01.03.2017 в 13:22

В ИНТЕРФАКС-УКРАИНА состоялась пресс-конференция, во время которой Ассоциация "Укрсадпром" и китайская государственная компания China Haisum Engineering Co., Ltd подписали меморандум о сотрудничестве, в рамках которого предусмотрено выделение $ 515 млн инвестиций в украинское садоводство.

«Сегодня мы делаем очень важный шаг, к которому шли почти полгода. Это - особый момент для всего отечественного садоводства и украинского государства в целом, - отметил председатель ассоциации «Укрсадпром» Дмитрий Крошка.

Мы объединяем мелких и средних фермеров, работающих в области выращивания фруктов, ягод и орехов - всего более 60 коллективных членов из 16 областей Украины. Все фермеры жалуются на нехватку средств для развития - не хватает инвестиций, дорогие кредиты, не оправдывающие себя. Мы понимали, что в этой области нужны радикальные изменения. И, наконец, мы достигли стратегических договоренностей с нашими китайскими партнерами, государственной корпорацией China Haisum Engineering Co., Ltd, имеющих огромный опыт инвестирования инфраструктурных проектов в области сельского хозяйства. Мы также инициировали начало процесса согласования фитосанитарных условий для экспорта украинской плодово-ягодной продукции на рынок Китая.

По этой программе, которую открывает подписание меморандума, около 1 миллиона человек в сельской местности получают возможность работать в новых условиях, развивать свой бизнес и быть конкурентоспособными на международном уровне. Всего за два года украинское садоводство получит 515 миллионов долларов США в виде инвестиций в инфраструктурные проекты. Уже отобрано 18 проектов - от мелких стоимостью $ 200 000 до крупных объектов стоимостью $ 20 млн. Инвестиции в садоводческую отрасль охватят все основные направления - от плодопереработки и хранения до систем орошения и логистически-производственных комплексов. Хочу также отметить, что большинство построенных объектов будут в кооперативном пользовании и смогут приносить большую пользу государству. Все инвестиции будут прозрачными, проект будет проходить под общественным контролем и при поддержке государственных структур»,- подытожил Дмитрий Крошка.

Гонг Чжюн, генеральный директор Департамента по международным связям China Haisum Engineering Co., Ltd:

«Как представитель китайской государственной компании, очень рад участвовать в сегодняшнем событии - подписании меморандума о сотрудничестве. Наши страны имеют 25-летний опыт плодотворных дипломатических отношений. А 5 лет назад лидер Китая Си Цзиньпин подписал указ о внедрении «Нового Шелкового пути», в котором Украина, которая расположена на пересечении торговых путей, занимает стратегически важное место. Украина имеет хороший климат, трудолюбивых людей, имеет большой опыт производства качественной аграрной продукции.

Наша компания специализируется в области переработки пищевых продуктов, и именно в этой области Украина имеет колоссальный потенциал для развития. Поэтому мы решили начать совместный инвестиционный проект, в рамках которого готовы поделиться не только деньгами для строительства новых объектов, но и технологиями переработки, хранения, опытом и связями. В мае 2017 года в Китае будет проходить Форум «Нового Шелкового пути», во время которого наше сотрудничество в области садоводства получит дополнительный стимул и гарантии реализации»,- отметил китайский партнер.

Его слова подхватилзаместитель генерального директора Департамента по международным связям China Haisum Engineering Co., Ltd Ван Сяо Чжоу:

«Украина - исключительный и очень ценный партнер Китая в области сельского хозяйства, имеет большой опыт аграрного производства и человеческий потенциал. А Китай, как одна из крупнейших стран мира - это огромный рынок сбыта для сельскохозяйственной продукции».

Ван Сяо Чжоу отметил, что именно их компания разработала и внедрила в Китае немало пищевых стандартов качества для производителей и поставщиков продукции, и это позволит избежать возможных разрешительных недоразумений.

«Мы уверены, что наше сотрудничество принесет выгоду обеим странам и станет хорошим фундаментом для привлечения Украины в глобальные международные программы по развитию «Нового Шелкового пути». Мы готовы работать на результат и у нас есть все условия для достижения успеха»,- подчеркнул китайский партнер.

Чен Ицян, председатель аграрного комитета Сhinese Commerce Associacion (CCF):

«Для меня, как члена Китайской Торговой Ассоциации – большая честь принимать участие в этом проекте. Мы не новички на рынке Украины - в 2016 году наша компания инвестировала средства в постройку цеха сортировки черешни в Мелитополе, и этот опыт дал нам уверенность в отличных перспективах для наших инвестиций в Украине. Хочу пожелать, чтобы в рамках «Нового Шелкового пути» перед Украиной открывались новые возможности, а мы, со своей стороны, готовы всячески в этом помогать и развивать сотрудничество между двумя нашими странами», - подытожил Чен Ицян.

Луценко, Сытника и Грицака призвали взять дело о захвате МАЭМ на личный контроль

sergiyzvutyazny 22.02.2017 в 13:29

В пресс-центре Национального союза журналистов Украины состоялась пресс-конференция, на которой были обнародованы подробности рейдерского захвата «Международной академии экологии и медицины» (МАЭМ).

Журналистам и общественности рассказали о новой схеме отжима предприятия, с помощью которой группа преступников, используя шантаж, угрозы расправы и связи в правоохранительных органах, получила временную власть в Академии. 

Судя по вскрывшимся фактам, захват МАЭМ осуществлялся не только для того, чтобы присвоить деньги, имущество и активы МАЭМ. Есть подозрение, что вся рейдерская операция задумывалась для того, чтобы развалить успешный ВУЗ и убрать «опасного конкурента» с рынка медицинских университетов Украины.

Более детально о ситуации:  http://n-v.com.ua/u-kiyevi-zlochinne-ugrupovannya-akushera-makarenka-zaxopilo-mizhnarodnu-akademiyu-ekologi%D1%97-ta-medicini/

Из заявления ректора и основателя МАЭМ Михаила Салюты в правоохранительные органы: «30 января 2017 в МАЭМ приехал Тытыкало Владимир Сергеевич, который является заместителем главного врача Макаренко Михаила Васильевича Киевского городского роддома № 5, в присутствии двух неизвестных лиц и угрожал лично мне и моей дочери Ковалевской Виктории Михайловне тюремным заключением и под напором заставили меня написать заявление о прекращении полномочий ректора Частного высшего учебного заведения «Международная академия экологии и медицины» и отступить 30% доли уставного капитала в пользу компании «Лазар ЛИМИТЕД» (LAZAR LIMITED). (Оффшорная компания с Кипра)

Осознавая реальность угрозы моей жизни и здоровью, а также опасаясь за жизнь и здоровье своих родных и близких, я был вынужден согласиться на данное требование, написать указанное заявление и отступить 30% доли в уставном капитале частного высшего учебного заведения «Международная академия экологии и медицины», то есть по 15% от двух из трех ООО, являющихся его учредителями.»

Михаил Салюта

В результате, незаконным способом, с нарушением всех норм законодательства, действующего ректора заставили подписать заявление о смещении с должности и отстранили от управления Академией. Вместе с тем, смотрящей поставили представительницу рейдеров, ставленницу бывшего партнера Михаила Салюты – Михаила Макаренко, некую Ирину Дорошенко, которая привлекла к охране МАЭМ и своих алчных планов Государственную службу охраны.

Однако преступники не рассчитали масштаб ситуации и тот резонанс, который вызовет в обществе попытка захвата учебного заведения, в котором, помимо украинцев, учатся студенты из 30 стран!

На защиту МАЭМ встало журналистское сообщество и МОО «Международная Лига защиты прав граждан Украины».

«В моей 25 летней практике активной правозащиты и противодействия рейдерским захватам, я такого еще не видел! - Рассказал на пресс-конференции Эдуард Багиров, председатель правления МОО «Международная Лига защиты прав граждан Украины».

      

Эдуард Багиров

То, как поступили рейдеры во главе с Михаилом Макаренко и его сообщниками, не укладывается ни в какие моральные и правовые рамки. Если бы рейдерам удалось воплотить свои планы относительно МАЭМ, это означало бы, что любой человек, любое предприятие или учебное заведение, могут быть захвачены кем угодно в любой момент. Достаточно прийти с головорезами к руководителю, пригрозить расправой его детям, подсунуть документы, заставить их подписать и заверить у карманного нотариуса или регистратора. Все! Я не верю, что Украина может скатиться в такое беззаконие. Меня очень удивила позиция руководства Государственной службы охраны - они подписали договор на охрану заведения с фальшивым президентом, не изучив документы, и не имея на это законного права! Думаю, что это произошло за спиной у генерала Будника (глава ГСО - ред.), которого я давно знаю и уважаю, как человека закона. Он сам не мог бы пойти на такой шаг. Но я надеюсь, что ситуация быстро разрешится, и его подчиненные не будут мешать восстанавливать законность на территории МАЭМ. Мы думаем, что рейдеры хотят вывести деньги в офшор, студентов «продать» в другие вузы, а саму Академию развалить. Но это им не удастся.

Мы подключили к проблеме журналистское сообщество, об этом случае сообщено руководителям правоохранительных органов столицы. Персональные заявления направлены руководителям ГПУ, НАБУ, СБУ. Мы призываем их взять это дело под личный контроль! Я уверен, что в ближайшее время ситуация разрешится законно и Академия вернется к привычному ритму жизни», - рассказал правозащитник.

Суть беззакония также раскрыла адвокат Михаила Салюты, Анна Здоренко:«Определенная группа рейдеров незаконными действиями, путем угроз, заставила основателей МАЭМ подписать договор купли-продажи доли уставного капитала в пользу «Лазар Лимитед». Но деньги по этой «сделке» не были перечислены и, вообще, этот договор был подписан с нарушением закона.

  

Анна Здоренко

Нет ни одного законного приказа о том, что Михаил Салюта был уволен с должности ректора. Нет также ни одного законного приказа, что особа, называющая себя президентом, была назначена на эту должность по трудовому законодательству. По закону она вообще не имеет права находиться на территории МАЭМ, не то, что там хозяйничать! Рейдеры пытаются получить доступ к банковским счетам. Мы подали заявления в правоохранительные органы, а также заявление об отстранении Ирины Дорошенко от управления МАЭМ на время досудебного следствия. Кроме того, мы обнаружили, что в приказах Дорошенко стоит поддельная печать. Поэтому мы призвали правоохранителей сделать оттиск этой фальшивой печати, чтобы провести ее экспертизу. Также мы настояли на том, чтобы кабинет с бухгалтерией и документацией был опломбирован до вынесения соответствующих судебных решений» - подытожила адвокат.

Также нельзя не отметить, что студенты и преподавательский состав МАЭМ целиком и полностью поддерживает действующего ректора Михаила Салюту. Их сплоченность и вера в то, что закон победит, дает надежду, что успешный ВУЗ в скоро времени вернется в свой привычный ритм.

Впрочем, даже при том, что в кабинетах Академии нынче происходят баталии, учебный процесс не страдает и все учебные программы выполняются в полной мере и в запланированный срок.   

Что ж, данная ситуация – экзамен для украинских властей, для правоохранительных органов нашей страны. Ведь если такой беспредел творится буквально под носом, то что же тогда происходит чуть дальше от центра, в регионах? Какими бы влиятельными ни были те, кто стоит за Макаренко и другими рейдерами, огласка, общественное давление и внимание международного сообщества к этой проблеме уже не позволит спустить дело на тормозах, и рейдерам придется отвечать за свои действия. Ну, а поставить в этом деле правовую точку и восстановить справедливость должен суд.  

Хто і чому хоче захопити Міжнародну академію екології та медицини

sergiyzvutyazny 20.02.2017 в 19:10

Влада України не може стримати навалу рейдерських захоплень успішних підприємств. В Києві злочинне угруповання намагається розвалити один із кращих приватних медичних ВНЗ.

За роки незалежності України, в рейтингу спроб рейдерських захоплень українських ВНЗ можна знайти багато різних мотивів та засобів. Але, здається, ще ніколи рейдери не користувались погрозами фізичної розправи та вбивства членів родини чинних керівників ВНЗ. Як це сталося із ректором «Міжнародної академії екології та медицини» Михайлом Юхимовичем Салютою. Але про все по порядку.

Академія з великої літери

Вищі навчальні  заклади України хоч і не є лідерами у світових рейтингах, проте на внутрішньому ринку чимало з них тримає гідну марку якісної освіти, а рівень конкурентоспроможності деяких наших  ВНЗ є досить високий навіть на міжнародному рівні.

Одним із таких ВНЗ, що готує спеціалістів високої якості, безумовно, є ПВНЗ «Міжнародна академія екології та медицини» (МАЕМ), що був заснований у 2011 році та нині складає гідну конкуренцію  медичному університету ім. Богомольця.

  

«Коли у 2010 році ми із колегами задумували створення Академії екології і медицини, то планували, що це буде навчальний заклад нового, прогресивного зразка. Сформували потужний викладацький склад із визначних медиків – професорів, кандидатів наук, розробили навчальні програми, залучили студентів. За кілька років наша Академія запрацювала на повну потужність. Зараз на трьох факультетах у нас навчається майже 800 студентів, з яких більше 300 – іноземці з 15 країн! До нас активно їдуть з інших країн, бо навчання в нас коштує в десять разів дешевше, ніж, наприклад, в Англії. При тому, що якість  навчання абсолютно співставна. У нас ціла група викладачів читає лекції англійською мовою, із специфічною термінологією. Ми залучаємо передовий міжнародний досвід, а випускники МАЕМ працюють по всьому світу. Наші програми побудовані на основі глибокого розуміння, що людина – це складний організм, який потребує комплексного вивчення. І дослідження екології людини у гармонії із навколишнім середовищем– це є запорука побудови міцного здоров`я.  Попереду гарні перспективи, аби не цей прикрий випадок»,- розповідає Михайло Салюта.

Михайло Салюта

Довідка: Салюта Михайло Юхимович. Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, академік УАН. Нагороджений Орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. В галузі освіти на керівних посадах працює понад 20 років. Член Ради ректорів Європи при університеті м. Барі (Італія). Депутат Київської міської ради трьох скликань, очолював постійну комісію Київради з питань охорони здоров`я та соціального захисту.

Був партнером – став загарбником

Приблизно рік тому, коли Академія вже набрала потужних обертів та завоювала репутацію, ініціатор, засновник та чинний ректор «Міжнародної академії екології та медицини» Михайло Юхимович Салюта разом із донькою Вікторією Ковалевською запросили до співпраці Михайла Васильовича Макаренка. Його, як знаного, авторитетного  фахівця, головного лікаря Київського пологового будинку №5 порекомендував до Академії  спільний знайомий лікар.

«Ми думали, що з його досвідом, зв’язками у медичних колах, наша Академія отримає додатковий стимул для розвитку, вийде на новий, ще більш високий рівень. Макаренко обіцяв допомогти з ліцензуванням та міжнародним розвитком», - розказує Михайло Юхимович.

Як чесна ділова людина, Михайло Салюта запропонував новому партнеру чималу долю у спільному підприємстві, а саме – 30% від статутного капіталу.

Юридичними засновниками навчального закладу у рівних долях стали три фірми - ТОВ «ФІРМА «МЕДФАРМЦЕНТР» (код ЄДРПОУ – 23531496), ТОВ «МЕДИКОФАРМАЦЕВТИЧНЕ ОБ’ЄДНАННЯ» (код ЄДРПОУ –25282525),  «ЛАЗАР ЛІМІТЕД» (індекс 4004, місто Лімассол, Леофорос Спіру Кіпріану буд.67, Кіпр).

Одним із засновників перших двох підприємств була донька Михайла Салюти – Вікторія Ковалевська. Фірму «Лазар Лімітед» представляв Михайло Макаренко. Важливо розуміти, що жодних матеріальних внесків  Макаренко у спільну справу не зробив, ніяких грошей не вкладав,  а його обов’язки, як нового співзасновника, стосувались організаційних та протекційних напрямків.

Засновники, в свою чергу, як добропорядні партнери, думали, що ця співпраця стане запорукою для виходу МАЕМ на новий рівень.

Але не все так сталося, як було заплановано.

«Ніяких особливих дивідендів від такої співпраці ми не отримали – Макаренко майже не приймав участі в розвитку Академії, ми все розробляли і розвивали власними зусиллями. Більше того, коли постало питання ліцензування та узгодження документації по роботі з іноземними студентами, наш партнер цю справу провалив, залишивши Академію у складній ситуації.

В результаті, у червні 2016 року, після того, як  прокуратура зробила комплексну перевірку вищих навчальних закладів України, випливли деякі нюанси, за які мала якраз відповідати сторона Макаренка. Нічого кримінального або протиправного - суто адміністративні  неузгодженості, але їх треба було виправити.  Проте, саме ці дрібні недоліки (які, до речі, виявили в переважній більшості українських ВНЗ, що мають справу з іноземними студентами) стали підґрунтям для підступної  рейдерської атаки на Академію.

Користуючись зв’язками у владних кабінетах та правоохоронних органах, «співвласник»-саботажник Академії Макаренко разом із поплічниками придумали злочинний план. Він полягав у тому, щоб усунути чинних засновників від управління закладом, привласнити собі  їхню долю, отримати доступ до рахунків,  та поставити на чолі МАЕМ  свою людину.

Спершу, як партнер, Макаренко настояв, щоб у МАЕМ зайшла начебто з аудитом його людина – така собі Дорошенко Ірина Василівна. Мовляв, вона перевірить всю документацію та допоможе усунути недоліки.

Михайло Салюта не міг передбачити, що це був ланцюжок для майбутнього захоплення МАЕМ і надав псевдо-аудитору доступ до всієї внутрішньої документації. Все інше було справою техніки.

Бандити сказали: переписуй долю, або посадимо доньку!

Коли «заслана козачка» Ірина Дорошенко вивчила всі документи та знайшла слабкі місця, настав час для силової операції.

Із заяви Михайла Салюти до правоохоронних органів: «30 січня 2017 року до МАЕМ приїхав Титикало Володимир Сергійович, який є заступником головного лікаря Макаренка Михайла Васильовича Київського міського пологового будинку № 5, у присутності двох невідомих осіб та погрожував особисто мені та моїй донці Ковалевській Вікторії Михайлівні тюремним ув’язненням та під натиском змусили мене написати заяву про припинення повноважень ректора Приватного вищого навчального закладу «Міжнародна академія екології та медицини» та відступити 30% від частки статутного капіталу на користь  компанії «ЛАЗАР ЛІМІТЕД» (LAZAR LIMITED).

Усвідомлюючи реальність загрози моєму життю та здоров’ю, а також хвилюючись за життя і здоров’я своїх рідних та близьких, я був вимушений погодитись на дану вимогу, написати вказану заяву  та відступити 30 % від частки у статутному капіталі Приватного вищого навчального закладу «Міжнародна академія екології та медицини», тобто по 15 % від двох  з трьох товариств, що є його засновниками

Щоб читачі краще зрозуміли, цей опис не може відобразити весь драматизм  ситуації.

В той день Михайла Салюту разом з донькою заблокували в кабінеті, та почали чинити на нього жорсткий психологічний тиск. Головним аргументом було ствердження, що прокуратура і міліція вже завела проти нього та його доньки кримінальні справи, і якщо той не погодиться на умови рейдерів, МАЕМ позбавлять ліцензії, а його разом з донькою заарештують і кинуть до в’язниці. Розмахували якимось паперами,  лякали, що в СІЗО може статися що завгодно. Одночасно чинився шалений тиск на доньку Михайла Салюти, були погрози фізичної розправи його родині. 

Тут треба відчути психологію люблячого батька, для якого родина – це найвища цінність.

«Я розумів, що при бажанні корумповані органи легко зможуть інкримінувати любу справу будь-кому. Якщо буде хоч найменша загроза життю та здоров’ю моїх дітей – я не задумуючись відступлю від будь-яких матеріальних цінностей заради їхньої безпеки. Тоді мною керувало лише бажання захистити родину, в мене не було сил і часу опиратись рейдерам, я не бачив іншого виходу, аби припинити цей жахливий тиск», - розказав журналістам Михайло Юхимович.

Документи про передачу долі на користь Макаренко та відступу від посади ректора були заздалегідь підготовлені Іриною Дорошенко, і 6 лютого 2017 року, донька Михайло Салюти - Людмила Ковалевська підписала договори купівлі-продажу  частки у статутному капіталі Приватного вищого навчального закладу «Міжнародна академія екології та медицини» на користь фірми «Лазар Лімітед».

Блеф заради наживи

Далі фарс продовжився. Ірина Дорошенко, не маючи на це жодного права, сама себе призначає на посаду президента Академії і починає хазяйнувати – звільняти неугодних працівників, видавати незаконні накази, збурювати студентів і всіляко заважати учбовому процесу.

Оговтавшись від шоку, сторона Михайла Салюти дізналась, що ніяких кримінальних справ ні проти МАЕМ, ні проти її керівників, порушено не було, і не було жодних підстав звинувачувати їх в кримінальних правопорушеннях. Це був зухвалий, цинічний блеф, щоб залякати і змусити віддати злочинцям своє виплекане підприємство.

Треба зазначити, що колектив МАЕМ, побачивши ситуацію, цілковито став на бік законного ректора. Зі свого боку, Михайло Юхимович, зрозумівши, що став жертвою зухвалих рейдерів, звернувся до правоохоронних органів, до журналістської і правозахисної спільноти із проханням допомогти відновити справедливість.

На захист МАЕМ першою відгукнулась МГО «Міжнародна Ліга захисту прав громадян України» на чолі із правозахисником Едуардом Багіровим. Були підготовлені та надіслані заяви до Київської прокуратури, поліції різних рівнів, негайно розпочалась робота по відновленню законної влади та притягненню рейдерів до відповідальності. Наразі за фактом рейдерського захоплення Академії порушені кримінальні справи. Рахунки Академії арештовані, щоб рейдери не змогли привласнити собі кошти з банківських депозитів МАЕМ.

Зліва направо - псевдо-ректорка Ірина Дорошенко, ректор Михайло Салюта, Эдуард Багіров, Людмила Ковалевська

Президентша без печатки підставляє ДСО

Проте рейдери не збираються так просто здавати свої позиції. Вони ведуть себе нахабно, відчуваючи повну безкарність.

Зокрема, новоявлена пані «президентша» виказує повну зневагу до колективу та закону, і видає укази з підробленою печаткою. Рейдери навіть не цураються самі викликати поліцію, нацьковують слідчих на всіх, хто намагається вивести їх на чисту воду.

  

Розпорядження Дорошенко з фальшивою печаткою МАЕМ  

Так, щоб не допустити на територію МАЕМ журналістів і правозахисників, Ірина Дорошенко дійшла до того, що підписала договір на охорону приміщень МАЕМ з Державною службою охорони.  Жодних прав на це у неї не було,  тим самим був створений небезпечний прецедент, який може відкрити «скриньку Пандори» - свавілля та беззаконня.   

Едуард Багіров:«В моїй 25 річній практиці активного правозахисту та протидії рейдерським захопленням,  я такого ще не бачив! Те, як вчинили рейдери на чолі із Михайлом Макаренком та його спільниками, не вкладається  в жодні моральні і правові рамки. Якщо б рейдерам вдалося втілити свої плани щодо МАЕМ, це означало б, що кожна людина, кожне підприємство, кожен учбовий заклад, можуть бути захоплені будь-ким в будь-який момент. Достатньо прийти з головорізами до керівника, пригрозити розправою його дітям, підсунути документи, заставити їх підписати і завірити у кишенькового нотаріуса або регістратора. Все! Я не вірю, що Україна може скотитися у таке беззаконня.  Мене дуже здивувала позиція керівництва Державної служби охорони – вони підписали договір на охорону закладу із фальшивим президентом, не вивчивши документи та не маючи на це законного права!  Думаю, що це сталося за спиною у генерала Будніка (очільник ДСО – ред.), якого я давно знаю і поважаю, як людину закону. Він сам не міг би піти на такий крок. Але я сподіваюсь, що ситуація швидко вирішиться, і його підлеглі не будуть заважати  відновлювати законність на території МАЕМ. Ми підключили до проблеми журналістську спільноту, про цей випадок повідомлено керівників правоохоронних органів столиці. Особисті заяви надіслані очільникам ГПУ, НАБУ, СБУ. Я впевнений, що в найближчий час ситуація вирішиться у законний спосіб і Академія повернеться до звичного ритму життя», - розказав правозахисник.

  

Зустріч Едуарда Багірова з викладачами МАЕМ

Ситуацію також прокоментувала адвокат Михайла Салюти - Ганна Здоренко: «Певна група рейдерів незаконними діями, шляхом погроз, змусила засновників МАЕМ підписати договір куплі-продажу частки статутного капіталу на користь «Лазар Лімітед». Але гроші за цією «угодою» не були перераховані і, взагалі, цей договір був підписаний із порушенням закону.

  

Адвокат Ганна Здоренко

Немає жодного законного наказу про те, що Михайло Салюта був звільнений з посади ректора. Немає також жодного законного наказу, що особа, яка називає себе президентом, була призначена на цю посаду за трудовим законодавством. Рейдери намагаються отримати доступ до банківських рахунків. Ми подали заяви в правоохоронні органи, та заяву про відсторонення Ірини Дорошенко від управляння МАЕМ на час досудового слідства. Крім того, ми виявили, що в наказах Дорошенко стоїть підроблена печатка. Тому ми закликали правоохоронців зробити відтиск цієї фальшивої печатки, щоб провести її експертизу. Також ми наполягли на тому, щоб кабінет із бухгалтерією та документацією було опломбовано до винесення відповідних судових рішень». 

Головний рейдер Макаренко – хто він?

Коли журналісти «Нашої Версії» зателефонували особисто Михайлу Макаренку, щоб дізнатись його бачення ситуації, з іншого кінця слухавки вони почули відповідь, що Макаренко взагалі не має жодного відношення до МАЕМ! Отакої, і це не зважаючи на наявність документів, що свідчать про його причетність до співволодіння долею в МАЕМ! А хто ж тоді ці люди, що намагаються хазяйнувати в кабінетах? Що робив в Академії заступник Макаренка – пан Титикало, який особисто погрожував Михайлу Салюті вчинити розправу над його родиною, якщо той не погодиться переписати долі на його шефа?

Це більш ніж красномовно підтверджує, що ми маємо справу із злочинним рейдерським угрупованням, з серйозною «кришею» у владних структурах.

Головний рейдер Михайло Макаренко

У світлі цих подій варто подивитись на постать головного рейдера Михайла Макаренка. До Майдану він був депутатом Київради від Партії Регіонів, потім обрався вже від «УДАРУ», зараз знову дивиться у бік «Опоблоку». І це не дивно, бо його пов`язують давні тісні стосунки з нардепом від Об’єднаної опозиції Юрієм Бойко. Про його життєві пригоди та бізнесові проекти красномовно розказує матеріал «Рождение оппозиционера Макаренко» на сайті «Коментарії.уа.»: http://comments.ua/politics/526626-rozhdenie-oppozitsionera-makarenko.html

Чи буде міжнародний скандал?

Немає сумніву, що захоплення МАЕМ – це добре спланована, злочинна операція  групи людей, з метою отримати повну владу над активами МАЕМ. Можливо, це було замовлення конкурентів, яким було не до вподоби, що в Україні зростає і розвивається гідний учбовий заклад, який залучає до себе багато іноземних студентів.

Деякі посольства вже висловили свої занепокоєння фактом атаки на МАЕМ – до них почали звертатися іноземні студенти та скаржитись на ситуацію.

Думку, що на меті рейдерів було не лише захоплення матеріальних цінностей, але й дискредитація Академії в очах міжнародної спільноти, підтверджує і той факт, що фальшива президентша та її люди всіляко намагаються розхитати студентів, навіть радять їм переводитись до інших  ВНЗ.

  

Ось так псевдо-ректорка залякує студентів

Можливо, органам влади і журналістам слід уважніше подивитися саме в цей бік?

Як би то не було, декан по роботі з іноземцями Фарход Абдуллаєв впевнений, що їм вдасться втримати ситуацію під контролем, і студенти з інших країн зрозуміють, що ситуація – лише тимчасовий інцидент, який швидко вирішиться, і ніщо не буде заважати їм отримати якісну медичну освіту. Тим більше, що студентський актив чудово розуміє, звідки «ноги ростуть», і не збирається танцювати під дудку рейдерів.

Іноземні студенти МАЕМ

З іншої сторони, та зухвалість і безкарність, з якою діють рейдери, наштовхує на думку, що за ними стоять дуже впливові структури. Які саме, ми неодмінно дізнаємося і прославимо їх імена на всю країну!

Журналістська спільнота, разом із представниками МГО «Міжнародної Ліги захисту прав громадян України» продовжує уважно слідкувати за розвитком подій навколо «Міжнародної академії екології і медицини», та не дозволить злочинцям здійснити свої ганебні плани.

Відділ журналістських розслідувань МАІР

P.S. 21 лютого, о 13.00, біля приміщення Спілки журналістів України (вул. Хрещатик, 27-а) відбудеться акція викладачів та студентів «Міжнародної академії екології та медицини» на підтримку законного керівництва. В цей же час, в приміщенні прес-центру СЖУ відбудеться прес-конференція засновників МАЕМ - Михайла Салюти, Вікторії Ковалевської, за участю Едуарда Багірова, правозахисників і активістів, на якій будуть висвітлені всі обставини рейдерського захоплення Академії та оприлюднені звернення до керівництва НАБУ, ГПУ, СБУ та керівників поліції.

Детский омбудсмен Украины на службе у русского олигарха-киднеппера

sergiyzvutyazny 20.02.2017 в 10:00

Вот уже более года Украина следит за психологическим триллером, который обнажил всю беспомощность и порочность государственной системы. Речь идет о похищении детей Марины Кутеповой ее бывшим мужем, российским олигархом Сергеем Евланчиком.

 

Подробности конфликта – на видео: https://www.youtube.com/watch?v=rFHRxnWVc6Q&feature=youtu.be

 

Отказавшись, после развода, решать дела цивилизованным путем, отец просто спрятал сына и дочь от матери, лишив ее возможности видеть их, заботиться о них, участвовать в их жизни.

Но если в развитых странах подобные ситуации решаются через суд, и решение судебной инстанции – это закон, который выполняется неукоснительно, то в Украине все обстоит совсем наоборот.

В это невозможно поверить, но в Украине не нашлось ни одного вменяемого служителя закона, ни одного принципиального чиновника, (из тех, у кого есть полномочия) кто бы вооружившись решением суда, приехал бы вместе с матерью и милицией по адресу и обеспечил бы выполнение закона.

Сотрудники Печерского органа опеки г. Киева стали на сторону отца-похитителя и пальцем не пошевелили, чтобы помочь разрешить эту проблему.

Более детально о конфликте: http://n-v.com.ua/kto-i-pochemu-pytaetsya-ochernit-legendarnogo-golkipera-shovkovskogo/

Детский омбудсмен Николай Кулеба также ничего делать не собирался, отсылая все вопросы в суд. А когда суд решил оставить детей матери –  просто умыл руки. Еще бы, ведь он играет в пляжный волейбол с отцом детей Марины, и наверняка, получил щедрое вознаграждение за невмешательство.

В результате, 8-летний Никита оказался в Англии, а 5 летняя дочь Жасмин спрятана в имении Евланчика где-то в Черниговской области. Мать опасается, что дочь уже вывезли за пределы Украины. Когда Марина Кутепова сумела-таки разыскать ее перед окончательным похищением, малышка шарахнулась от матери - она думала, что мама умерла, так ей сказал добрый папа…

Куда только не обращалась Марина за справедливостью. Многие обещали помочь. Но везде, после того, как «вежливые чиновники» выходили на «другую сторону», получала отказ и стену равнодушия. Даже известный борец с коррупцией, журналист Роман Бочкала, обещавший помочь вернуть детей, в результате, переметнулся на сторону Евланчика. Что неудивительно, ведь материальные возможности двух сторон несопоставимы. 

Параллельно, шла мощная информационная атака на близких и родных Марины. В частности, целый ушат грязи вылился на ее верного спутника, известного футболиста Александра Шовковского. Запевалой в этих процессах выступал некий Сергей Медник, который словно бешеный пес с пеной у рта, кидается, на всех, кто хоть как-то пытается помочь Марине.

И все же закон, справедливость и мораль хотя бы на бумаге целиком на стороне матери.

12 декабря Верховный суд Украины оставил решение первой инстанции в силе – что означает, что детей обязаны вернуть Марине.

Но сделать это, по описанным выше причинам, пока не удается.

Тем временем, Евланчик правдами и неправдами сумел получить британское гражданство, что не спасет от проблем, которые посыпались на горе-похитителя со всех сторон.

Бизнес Евланчика в Украине трещит по швам. Его масло «кремлевское» уже не покупают – его можно продать только в ДНР-ЛНР. А многомиллионный кредит ЕББР, который российский олигарх получил для реанимации своего бизнеса, используются на компанию по дискредитации матери его детей.

Но все это вряд ли ему поможет, ведь там, где не действуют земные законы, в дело вступают высшие, небесные правила.

Евланчик должен хорошо понимать, что даже если ему удастся каким-то невероятным образом уйти от правосудия и лишить мать возможности растить и воспитывать своих детей, то это будет означать крах всей его жизни. Чтобы он не врал, дети скоро вырастут, и захотят сами узнать – почему же мамы не было рядом, неужели она от них отказалась. А когда узнают правду, они поймут, что их обманул собственный отец, лишил материнского тепла, любви и заботы.

И тогда они возненавидят его больше всего на свете. И это будет заслуженно и справедливо. Однако, мы надеемся, что этот сценарий не случится, малыши не станут заложниками отца-психопата, и в скором времени дети Марины Кутеповой воссоединятся со своей матерью.

Херсонський адвокат земельних рейдерів представляла інтереси… мерця

sergiyzvutyazny 15.02.2017 в 15:20

Шахраї, що знищували хліб та оформлювали землю на мерців, продовжують захоплювати селянське майно під прикриттям херсонських правоохоронців

В газеті «Юридичний вісник України» вийшов гострий матеріал під назвою «Поліція Херсонщини покриває земельних рейдерів», в якому розповідається про шахрайські оборудки із землею в Чаплинському районі, які набули загрозливого масштабу і вийшли із під контролю правоохоронних органів.

У статті детально описані схеми махінацій із землею і зазначається, що головними рейдерами у районі є представники ТОВ «СІНА» і ТОВ «УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ»  (керівники Сидоренко Валентин, Назарчук Сергій, Назарчук Анатолій).

Зокрема, як розказали журналістам постраждалі люди, рейдери діють зухвало, з почуттям повної безкарності. Їхні методи – тупі, але цілковито ефективні, якщо зважити, що правоохоронці діють заодно із шахраями.

Розповідає мешканка с. Іванівки Тетяна Горбач:

«Зараз ТОВ «СІНА», не зважаючи на все, обробляє частину нашої землі в суборенді. Ми ніяк не можемо від них здихатись! Це при тому, що ми

підписали договори з другими. Ольга Сидоренко, яка була директором ТОВ «СІНА», приїздила до нас з пустою відомістю, і казала, що буде видавати гроші. Хіба так робиться!? Вона заявляє – пишіть розписку про те, що ви відмовляєтесь від орендної плати. Але ж ми не відмовляємось, ми хочемо, щоб все було по закону, а нас кидають у беззаконня!

Думаємо, що це така тактика – давати гроші під відомості, а потім

пред’явити права на землю. Ми не хочемо втратити власну землю, і сподіваємось, що цей кошмар закінчиться», - наводить коментар місцевої селянки журналіст Лана Земляна.

 

Вкрали землю і знищили посіви

 

Микола Мартиновець 

А от місцевий фермер, із села Преображенка, Чаплинського району, голова СПрАТ ім. Кірова, Микола Мартиновець зіткнувся із ще більш масовим та вражаючим рейдерством. Його підприємство багато років обробляло паї місцевих селян. Аж доки у 2016 році за його спиною, представники «УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ» за допомогою підробленої довіреності й злочинця-нотаріуса, провернули операцію по незаконному переоформленню договорів земельної  оренди із місцевими селянами на свою користь. Кого підкупом, кого обдурили, а кого залякали, змогли переоформити на себе близько третини землі пайщиків (166 чоловік, менше третини із більш як 534 місцевих пайщиків, які довірили обробляти свою землю директору Миколі Мартиновцю). А щоб закріпити вкрадене, свою «нову власність», вдалися до жахливого безчинства – почали цинічно знищувати на полях посіви озимої пшениці та ячменю, які сіяв фермер Микола Мартиновець!

Про це активно писали ЗМІ: http://h.ua/story/434508/

Був показаний сюжет на УТ-1 у програмі «Територія закону»: https://www.youtube.com/watch?v=FdMOhTrzQj8&feature=youtu.be

Цей випадок сколихнув всю фермерську й селянську спільноту України. Але не херсонських правоохоронців, не місцеву поліцію, не суддів і не херсонську владу.

 

Тригубенко – з народом, чи з мафією?

Прокурор Херсонської області Віталій Тригубенко

Врешті-решт, неймовірними зусиллями, завдяки корупційним зв’язкам та підкупами поки що вдається ці злочини покривати й не давати їм законного руху. Не реєструється жодна заява про злочини, що подана Мартиновцем та його адвокатами. Чаплинська  поліція взагалі саботує закон, перетворившись на охоронців мафії.

Відомо що ця справа зараз знаходиться безпосередньо на контролі прокурора Херсонщини Віталія Тригубенка. Цей молодий правоохоронець із гарною поки що характеристикою, був призначений на свою посаду лише в минулому році, і є надія, що він ще не обтяжився корупційним зв`язками із місцевими мафіозі та корупціонерами. Також відомо, що особисто на пана Тригубенка було надіслано кілька журналістських запитів із вимогою відреагувати на кричущі факти, відкрити справи та розпочати слідство по фактах земельного рейдерства, підробки документів, знищення посівів. Але поки що ніяких дій зі сторони обласної прокуратури не чути. Можливо, Тригубенка вже купили або залякали? Це стане відомо вже через тиждень, коли спливе граничний термін відповідей на запити. Реакція Тригубенка покаже, чи є у херсонських селян шанс на справедливість, чи  область віддана на відкуп земельній мафії. 

 

Суддя і мертві душі

Апеляційний суд Херсонської області

Тим часом, у справі ТОВ "«УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ» проти фермера  Миколи Мартиновця продовжують творитися дивні речі. Так в Апеляційному суді Херсонської області, де зараз слухається справа, адвокат РОСТАЛЬНА ІННА ВОЛОДИМИРІВНА, що веде справи ТОВ «УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ», почала представляти інтереси особи-пайщика, яка померла ще літом!  Коли ж юрист СПрАТ ім. Кірова про це повідомила, судді були дуже розгублені і перенесли засідання на інший термін. Але в наступному засіданні тієї довіреності на мертву особу вже у документах не було! Ось таке правосуддя по-херсонськи. Чи варто очікувати після таких кульбітів, що рішення Апеляційного суду Херсонщини будуть зважені та законні? Тим часом, представники ТОВ «УКРАГРОСОЛІД ІНТЕРНЕШНЛ», користуючись прикриттям місцевих правоохоронців, продовжують за старими схемами ошукувати селян у різних куточках Херсонщини.

Як би то не було, про всі ці факти повідомлено ГПУ (особисто Юрія Луценка), МВС,Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та інші інстанції. А народні депутати України з Комітету по боротьбі із корупцією, якщо не буде чіткої реакції правоохоронних органів, вже  готують подання на створення комісії по розслідуванню цих злочинів. В кінці кінців, селяни, які втратили землю, можуть бути набагато рішучіші та небезпечніші для корумпованої влади, ніж можна собі представити. Вже почастішали випадки, коли люди відстоюють землю зі зброєю в руках. Чи владі потрібні селянські повстання!?   

Реформування галузі енергетики призупиняється через НКРЕКП

sergiyzvutyazny 10.02.2017 в 14:09

Назасіданні комітету з паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) голова робочої групи по розробці законопроекту «Про ринок електричної енергії України» Лев Підлісецький визнав неможливим продовження роботи над законопроектом через неадекватні рішення енергетичного Регулятора. За словами депутата, не можливо нести відповідальність за розвиток та реформування галузі, коли ефективність цих реформ залежить не тільки від Верховної Ради, а й від імплементації прийнятих рішень, які реалізуються енергетичним Регулятором та іншими інституціями. Продовження реформування неможливе щонайменше до того часу, поки не буде проведена повна ротація членів НКРЕКП.

Причиною такої заяви стала низка сумнівних рішень державного Регулятора в енергетиці, зокрема, прийняте напередодні рішення НКРЕКП про підвищення вартості підключення до електричних мереж. За інформацією від учасників ринку вартість приєднання виросте у 6-10 разів. Офіційну негативну позицію щодо даного рішення вже висловило ряд профільних асоціацій та громадсько-політичних організацій: Реанімаційний пакет реформ, НЕК "Укренерго", ВАТ «ХК»Київміськбуд», Всеукраїнська аграрна рада, Офіс ефективного регулювання (BRDO), Європейська бізнес-асоціація,Українська асоціація відновлюваної енергетики,Біоенергетична асоціація України, компанія Укртепло (Іван Надєїн) та інші.

«Останній рік, я особисто дуже активно працював над доопрацюванням законопроекту про Ринок Електроенергії. Було проведено десятки робочих зустрічей, круглих столів, експертних обговорень. У вересні закон був прийнятий у першому читанні. Дехто навіть вважав, що цей закон Підлісецького, а не Кабінету Міністрів України. Проте успішна реформа передбачає якісне і збалансоване вторинне законодавство та правильну імплементацію закону. А це вже відповідальність НКРЕКП та інших інституцій. На жаль, у сьогоднішній ситуації немає ні каплі довіри, що НКРЕКП професійно та об'єктивно зробить свою роботу. А без цього правильного кінцевого результату не буде», - заявив на своїй сторінці Facebook Лев Підлісецький.

Також депутат підготував законопроект про повну негайну ротацію членів НКРЕКП.

  

«У випадку, якщо Президент України відмовиться його підписувати, то буде повністю нести відповідальність за результати для національної економіки України,» – заявив Лев Підлісецький на засіданні комітету.

Депутати також зазначили, що теперішній склад Національного незалежного Регулятора, по факту є залежним і не приймає самостійних рішень.

«НКРЕКП – це колегіальний орган, але в них повна синхронізація. Люди, які мали честь і гідність висловлювати окрему думку – вже давно пішли звідти.», - заявив депутат від Батьківщини Олексій Рябчин.

В свою чергу в.о. голови Комітету ВРУ з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський зазначив: «Хочу зауважити, що члени Комітету вкрай стурбовані рішенням НКРЕКП щодо підвищення вартості приєднання до електричних мереж. Тому в найближчий час дане питання буде ретельно розглянуто на засіданні Комітету із запрошенням всіх членів НКРЕКП».

Нагадаємо, Проект Закону України «Про ринок електричної енергії України» (реєстр. № 4493) один з прогресивних законів, який мав би призвести до реформування галузі енергетики та установлення прозорих правил на ринку. Зокрема, його імплементація є зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, яка була ратифікована 14 вересня 2014 року. Проект закону був погоджений та знайшов повну підтримку Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Суддя-Аферистка «Сонечко» заважала представнику профспілок у ВР захистити людей від незаконного звільнення – нардеп Каплін

sergiyzvutyazny 02.02.2017 в 20:19

«Суддя Апеляційного суду Київської області намагалась обдурити мене, щоб я не представляв від профспілки 15 незаконно звільнених працівників Концерну РРТ. Суддя-доповідач Ніна Ігнатченко зателефонувала мені напередодні засідання. Намагалась переконати, що третьої сторони - профспілки - у справі немає, і долучити її на апеляційній стадії неможливо. "Переживала", що я не зможу виступити, "сонечком" називала», – повідомив на своїй сторінці у ФБ народний депутат України Сергій Каплін.

«Це при тому, що профспілку залучили до справи ще в грудні 2015 р. Ми знаємо це, бо люди, яких витурили з КРРТ за те, що викрили сепаратизм керівника, призначеного Яценюком за 3 мільйони, відстоювали свої робочі місця 2 рази в суді першої інстанції, 3 - в апеляційній та 2 в касаційній.

Під час засідання, на яке суддя так переконливо мене не запрошувала, правозахисники розвіяли всі її побрехеньки про протокольну відмову участі третьої сторони в суді першої інстанції і показали в журналі справи, яку вона "перечитала 18 разів", що представником профспілок в цій справі я вже є давно», – написав депутат Каплін.

За його переконанням, позапроцесуальне спілкування - це порушення всіх норм і тому заявив про відвід судді. Тим більше, що в юристів по справі є свідчення, що при автоматичному розподілі справ відбулось втручання в систему, і в нас є всі підстави вважати, що наша справа "небайдужій" Ігнатченко дісталась не випадково.

«Це вже не перший випадок, коли в цей процес втручаються згори. Це особиста вказівка Яценюкового міністра юстиції Петренка, який як лялькар за ниточки керує «кривосуддям» в цій державі.

Звернувся у Вищу раду правосуддя, Генпрокуратуру та НАБУ, щоб там розібрались із втручанням "судді-сонечко" в діяльність народного депутата», - написав Сергій Каплін на своїй сторінці.

Описану розмову можна прослухати на сторінці депутата у ФБ: https://www.facebook.com/kaplins?fref=ts

Прокуратура здійснює тиск на свідка по справі Пустовара

sergiyzvutyazny 31.01.2017 в 12:11

У п’ятницю, 27 січня, в Печерському районному суді міста Києва відбулося засідання, на якому мали бути заслухані показання Олександра Керницького, який начебто мав причетність до обставин затримання екс-начальника Черкаської поліції  Владислава Пустовара.

Із початком засідання свідок подав суду клопотання про перенесення слухань на пізніший термін, бо нещодавно втратив адвоката. Нагадуємо, що адвоката Валерія Рибальченка, який був захисником Олександра Керницького, вбито пострілом в голову ввечері 20 січня 2017 року. Докладніше про це: http://nv.ua/ukr/ukraine/events/vbivstvo-advokata-u-kijevi-pov-jazano-z-jogo-advokatskoju-praktikoju-chlen-asotsiatsiji-advokativ-515231.html

Суддя Світлана Шапутько, вислухавши клопотання свідка та взявши до уваги всі обставини, винесла рішення перенести слухання на кілька днів, а саме на 1 лютого.В поліції припускають декілька версій вбивства, одна з яких є професійна діяльність. Цю тезу підтвердив фахівець, член Асоціації адвокатів України Сергій Вілков в ефірі Громадського, який зауважив, що «Вбивство адвоката Валерія Рибальченко в Києві в ніч на 21 січня безпосередньо пов'язано з його професійною діяльністю». Звичайно, поки триває слідство, не можна із впевненістю стверджувати, яка саме справа стала для адвоката фатальною (якщо це взагалі вдасться встановити). Але сам факт вже насторожує колег по цеху, й далеко не кожен юрист візьметься за резонансну справу залишену вбитим. Якби-то не було, але прокуратура намагається скористатись моментом відсутності адвоката та змусити Олександра Керницького підписати угоду про визнання вини, так як доказів, зібраних під час слідства, може виявитись недостатньо для проголошення обвинувального вироку. І в цьому своєму прагненні, як демонструє увесь хід справи від початку, готова зайти далеко за межі дозволеного. Зокрема, перед початком засідання прокурор Андрій Паршутін намагався в кулуарах щось «розтлумачити» свідку Олександру Керницькому. Коли ж представники громадськості  і журналісти, які були поруч, поцікавились – навіщо правоохоронець це робить, то стали свідками гучної сцени, коли прокурор виправдовував своє право спілкуватись тет-а-тет із свідком бажанням «просто поспілкуватись».

Враховуючи ці обставини, складається враження, що таким чином прокуратура намагається тиснути на нього з метою отримання «правильних показань», які мали б довести причетність Пустовара до інкримінованого йому злочину.Але «правильні свідчення», які треба витискувати -  в правовому контексті є нічим іншім, як сфальшованими свідченнями.  А це вже злочин, і штовхати свідка на порушення закону – це корупція і беззаконня! Невже після революції гідності, прокуратура не знайшла кращих методів доводити розслідування до кінця, ніж тиснути на свідків у бажанні отримати потрібні докази!?

Але якщо методи прокуратури і не змінились, то українське суспільство, громадськість змінилися дуже сильно, і вже не дозволять як раніше маніпулювати фактами і людьми. Більше того, резонанс, який отримала ця справа, неодмінно вдарить по її замовникам, що намагаються жити по поняттям часів Януковича.  

Нагадаємо, що 10 листопада колегія суддів Апеляційного суду міста Києва винесла постанову про повернення обвинувального акту стосовно генерала поліції Владислава Пустовара до прокуратури, як такого, що не відповідає нормам діючого законодавства. Тим самим було підтримано попереднє рішення Печерського суду міста Києва від 12.09.2016 р. (справа № 757/36281/16-к, судове впровадження № 1-кп-656/16).
http://www.ukrpress.info/2016/11/14/apelyatsiya-vidhilila-skargu-prokuraturi-u-spravi-generala-pustovara/

Очільника Черкаської поліції Владислава Пустовара намагалися звинуватити у спробі дати хабар за погодження кандидатур своїх підлеглих. Але справа в прокуратурі не клеїлась із самого початку, кінці не зв’язувались один з одним,  та не було жодних доказів причетності генерала до незаконних дій. Подробиці: http://antikor.com.ua/articles/123579-sfaljsifitsirovannoe_delo_protiv_generala_politsii_pustovara_domuchali_do_suda

В Києві презентували унікальне видання - антикорупційний журнал

sergiyzvutyazny 27.12.2016 в 16:58

26 грудня 2016 року, в приміщенні КМДА, редакційна колегія першого Всеукраїнського журналу «Антикорупційний вісник «Ваша надія», заснованого Громадсько-соціальним агентством «Ваша надія», представила широкому загалу результат своєї багатомісячної праці.

Це солідне видання на 50 сторінок гарного межованого паперу, що містить в собі різноманітні матеріали, статті, нариси, інтерв’ю, і звісно ж, журналістські розслідування – найголовніша зброя у боротьбі з сучасною корупцією.

Головною метою створення журналу, як зазначається в прес-релізі, є бажання редакційної колегії донести до громадськості ситуацію щодо корупції в Україні, ефективність боротьби з нею на практиці та світовий досвід вирішення цього болючого питання.

Із вступним словом до присутніх звернувся головний редактор журналу, директор Громадсько-соціального агентства «Ваша надія» Федір Олексюк.

Зокрема, він зазначив, що агентство-засновник журналу було створено ще у 2012 році. Крім того, очільник редакції повідомив, що в робочих планах колективу було створення газети і 45-хвилинної програми для підтримки іноземних інвесторів, але врешті-решт вирішили зосередитись саме на журналі та його електронній версії. Зараз вже працює сайт журналу.

  

 «Який журнал нам вдалося зробити, будете оцінювати ви - читачі, громадяни України. Але пам’ятайте, що за кожною статтею, за кожною навіть найменшою інформацією стоїть наше бажання з Божою Мудрістю і нашими спільними зусиллями змінити на краще самих себе і українське суспільство. Бо корупція зараз – це справжня загроза національній безпеці!» - наголосив головний редактор.

«Проте, ми, як і багато співавторів журналу, вважаємо, що переслідування корупціонерів - лише частина боротьби з корупцією і цим тільки  можна її обмежити до розумних меж. Однак, мораль, державний патріотизм, етика та релігія це ті інструменти, за допомогою яких і відбувається викорінення даного явища, насамперед, з нашої свідомості, а потім вже і з кабінетів чиновників. Не варто забувати про те, що корупційні злочини часто характеризуються латентністю, що обумовлено не тільки зовнішньою скритністю поведінки, але і за згодою самого потерпілого», - зазначив Федір Олексюк. При цьому він навів прозорливі слова Голови УГКЦ Любомира Гузара: «Чого ми очікуємо від вищого керівництва, якщо самі не дотримуємось правил дорожнього руху? Порушивши ці правила, даємо хабара інспектору, щоб не понести законне покарання».

«Можна скільки завгодно говорити про шляхи розвитку держави, про боротьбу з бідністю і злочинністю, про прорив економіки і т. д., але поки не буде знищено корупцію, будь-які починання не дадуть результату»,  - підкреслює Федір Олексюк.

Отже, здатність українців бути самокритичними до себе й стверджувати норми моралі та законності у повсякденному житті, за думкою Федора Олексюка, є важливим чинником для ствердження засад правової держави.

Під час презентації видання, головний редактор представив найбільш значущі матеріали журналу.

          Так, у першому номері опубліковано інтерв’ю з директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником, який розкриває деякі нюанси своєї роботи на цій відповідальній посаді, окреслює виклики та загрози суспільству. Є також інтерв’ю з головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим, у якому можна прочитати про реальні проблеми і корупційні виклики державного сектору в регіонах.

«В журналі ви знайдете як законодавчі акти щодо боротьби з корупцією в Україні та зможете порівняти їх ефективність на практиці, так і дізнаєтесь про міжнародний досвід такої боротьби, - відкриває подробиці змісту номера головний редактор журналу. - Ми вважаємо, що зменшення в Україні рівня корупції до безпечного можливе лише за умови вивчення закордонного досвіду боротьби із цим вкрай негативним соціальним явищем», - стверджує Федір Олексюк. В журналі наведено приклад, як вдалося побороти корупцію в Сінгапурі.

«Корупція боїться світла» - це головний девіз журналу. Наші «прожектори» гострого пера і влучного слова будуть  викривати тих, хто одягнув маску чесного керівника чи можновладця, справедливого судді чи борця зі злочинністю, а за словами Апостола Павла: «Що роблять  потаємно, соромно навіть казати про те» (До Єфесян 12.5). Саме тому, журналістські розслідування та інформація про ті чи інші зловживання будуть з номера в номер відслідковуватись і триматись на контролі редакції, поки дана проблема не буде вирішена, чи викорінена як явище»,  - підкреслює головний редактор.

Щодо інших тем то варто відмітити наступні матеріали.       

Не обійшли стороною питання довгобудів і обман інвесторів горезвісного ЖК «Золотий Берег» в м. Одесі в публікації «ЖК «Золотий Берег» - «еталон» будівельної корупції в Україні». Про дослідження цієї теми розповів особисто Володимир Дроздовський, член редколегії, письменник. Про те, як сам потрапив у халепу фінансових махінацій і про свій тернистий шлях до відновлення справедливості.

Неабиякий резонанс можуть викликати матеріали, що стосуються українських суддів. В кожному журналістському розслідуванні фігурують судді всіх інстанцій, які мали поновити законність, але цього не зробили. Вони заносяться до, так званого, народного «досьє» з обов’язковим оприлюдненням їхніх фотографій, де кожен читач зможе повідомити редакцію про порушення з боку суддів, прийняття ними свавільних і незаконних рішень та їх скриті  фінансово-майнові активи.

В журналі аналізуються декларації «слуг Феміди», викриваються корупційні ознаки при їх заповненні. Лакмусом «обліко-морале» деяких суддів є матеріал про те, як у п’яному вигляді за кермом куражився суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Галаган О. В., під назвою «Захмелілий феодальний лад в Україні».

В контексті останніх проблем з «ПриватБанком», багатьох може зацікавити стаття - журналістське розслідування про Ігора Савченка з Черкащини, під назвою «Боргове рабство або, як «ПриватБанк» за допомогою суддів та виконавчої служби, двічі стягував неіснуючі борги».

До речі, на презентації Федір Олексюк, як головний редактор і  правозахисник, повідомив, що ним до нового року буде подано до адміністративного суду позовну заяву про скасування націоналізації «ПриватБанку», оскільки це призведе до падіння курсу національної валюти до основних валют світу  і ще більшого зубожіння громадян України.

Духовну складову у журналі висвітила Ірина Бекрешова (Ірина Звоник), член редколегії, голова ГО «Місія духовного відродження «Примирення». У своєму матеріалі «Застереження тим, хто нехтує словом Бога» вона доступно й проникливо розкриває сутність корупційної складової, показує, як зневіра, сріблолюбство, гнів, спонукає людей до ганебних вчинків, і як важливо знаходити в собі світло мотивації жити Законами Божими. 

Варто також відзначити побудовану структуру і досвід редакційних  засобів і прийомів. Так, член редколегії, молодий журналіст-розслідувач Олександр Бондарчук розповів про ті методи, якими користуються журналісти редакції у пошуках інформації, як у боротьбі із корупційними явищами вони змушують краще працювати правоохоронні органи та державні установи.

У світлі всього сказаного, треба відзначити колосальний об’єм роботи, наполегливу працю багатьох людей над створенням журналу «Антикорупційний вісник «Ваша надія».

Безсумнівно, ця подія – створення повноцінного, гострого, фахового видання, що спрямоване проти корупції, вже стала явищем у новітній історії України.

Довідка:Журнал вийшов тиражем 4500 примірників, половина яких буде направлена в Адміністрацію Президента та Верховну Раду України, НБУ, ГПУ, Кабмін, в усі суди України, районні та обласні державні адміністрації України, консульські та посольські установи інших країн.

«Антикорупційний вісник «Ваша надія» виходить щоквартально. Підписатись на нього можна через Укрпошту (підписний індекс 97881), через редакцію, або на сайті  Вісника http://antykor.info

Із анонсів другого номеру можна відзначити наступні матеріали:

- Як борються з корупцією в Китаї;

- Кіберзлочинність у банківській сфері: хто і як з нею бореться та скільки мільярдів коштів громадян украдено;

- Актуальне інтерв’ю з Головою Національного агентства запобігання корупції;

- А судді хто? Журналістські розслідування щодо дій, бездіяльності, нахабства українських суддів.

Та багато інших, цікавих і гострих матеріалів.

Влучна теза:Корупціонер є потенційним зрадником Батьківщини, тому що будь-яка спецслужба, провівши невеликі оперативні роботи, з легкістю може виявити корупційні зв'язки чиновника і почати його шантажувати. Якщо корупціонер не виконуватиме накази іноземних спецслужб, то в західній пресі з'являться викривальні статті про його махінації. Так чиновник потрапить до «чорного списку» країн Європи і Америки. В результаті чого всі його рахунки в західних банках будуть заморожені.

Гаражные баталии в кооперативе «Лыбидь-2» или зачем подделывать выборы председателя?

sergiyzvutyazny 21.12.2016 в 16:35

В Киеве насчитывается больше сотни гаражных кооперативов, большинство из них образовались еще во времена СССР. Десятки тысяч людей, несколько поколений киевлян, использовали гаражи чуть ли не как второй дом.

В настоящее время назревает скандал вокруг переизбрания руководства гаражного кооператива «Лыбидь-2» (Писаржевского, 8, Голосеевский район). Несмотря на судебное решение, признавшее выборы нового главы Зарембы В.Ю.незаконным, манипуляции по смене действующего, законно избранного председателя Романа М.П. продолжаются. Многие члены кооператива высказывают подозрение, что таким образом хотят прикрыть какие-то дальнейшие махинации.

Перед нами решение Киевского апелляционного хозяйственного суда от 16 ноября 2016 года (глава коллегии судья Смирнова Л.Г.) по поводу установления факта незаконности общего собрания гаражного кооператива «Лыбидь-2» в апреле 2016 года (дело № 910/8182/16) на котором, собственно, и был утвержден новым председателем г-н Заремба.

Приведем выдержки судебного решения:

«Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач вказує, що він, як член кооперативу, не був належним чином повідомлений про час, дату та місце проведення загальних зборів, а також про порядок денний загальних зборів, що позбавило його можливості реалізувати належні йому корпоративні права, в тому числі на участь у діяльності кооперативу, у зв'язку з чим просить суд визнати недійсними рішення загальних зборів членів Гаражно-будівельного кооперативу "Либідь-2", оформлені Протоколом № 37 від 26.04.2016.

Крім того, позивач зазначає, що рішення загальних зборів членів Гаражно-будівельного кооперативу  "Либідь-2" оформлене Протоколом №37 від 26.04.2016, приймалося за відсутності кворуму.

На загальних зборах були присутні 125 осіб (що підтверджується реєстром учасників), повноваження яких не перевірялись, із 400 членів Гаражно-будівельного кооперативу  "Либідь-2".

Отже, за змістом статті 15 Закону України «Про кооперацію»і Статуту кооперативу, для проведення загальних зборів членів кооперативу і прийняття цими зборами правомочних рішень необхідно дотримання процедури і строків скликання загальних зборів, забезпечень особистої присутності на зборах більшості від загальної кількості членів кооперативу та особисте голосування більшості присутніх на зборах членів кооперативу при прийнятті рішення (Постанова ВСУ від 5 березня 2015 у справі № 6-10цс14).

Право окремих членів кооперативу на участь у загальних зборах і голосуванні при прийнятті рішення є порушеним та підлягає захисту у випадку їхньої відсутності на зборах через недотримання органами кооперативу вимог закону і статуту кооперативу про порядок скликання і проведення зборів.

Крім того, в Протоколі № 37 від 26 квітня 2016 року не зазначена конкретна кількість голосуючих за те чи інше питання порядку денного.

Отже, зазначеним Протоколом № 37 від 26 квітня 2016 року і Реєстром, як його невід'ємною частиною, підтверджується відсутність на зборах більшості від загальної кількості членів Кооперативу, тобто відсутність кворуму для голосування та прийняття рішень.

Отже, право Позивача на участь у загальних зборах порушено у зв'язку з неповідомленням про час, дату та місце проведення загальних зборів, а також порядок денний загальних зборів, що призвело до порушення неналежних йому корпоративних прав. До того ж, рішення на загальних зборах прийняті без наявності кворуму.

Виходячи з цього, Суд зокрема постановив:  Визнати недійсним рішення загальних зборів Гаражно-будівельного кооперативу "Либідь - 2" від 26 квітня 2016 року, оформлені Протоколом №37 від 26 квітня 2016 року.

Возникает резонный вопрос: зачем человеку, который печется о судьбе гаражей и хочет обеспечить надежную и стабильную перспективу, нарушать регламент и протокол, тем самым ставя под сомнение законность последующих решений и дальнейшее существование кооператива?

Ведь это прямая дорога к серьезным проблемам и неразберихе.

В такой ситуации незащищенностью правовой позиции гаражного кооператива «Лыбидь-2» могут воспользоваться третьи силы.

Видимо осознавая уязвимость своей позиции, сторона Зарембы организовала новое собрание, которое должно состоятся 22 декабря в помещении библиотеки им. Вернадского.  На нем якобы планируется избрать нового законного председателя. Но уже сейчас известно, что многие несогласные с позицией Зарембы, не получили своевременное приглашение и могут не попасть на собрание, что снова ставит под сомнение его легитимность. 

«Я бы предостерег людей, которые могут поддаться на красивые разговоры и выбрать в руководство кого-то из команды Зарембы, будь то Качкауров или кто-то еще. Ведь если человек единожды нарушил закон, что помешает ему осуществить свои корыстные планы, о которых мы можем только догадываться. Суд четко установил, что был нарушен закон. И я надеюсь на сознательность и благоразумие членов кооператива «Лыбидь -2», которые не выберут в руководители мошенников», - прокомментировал ситуацию бывший глава кооператива Роман П.М., незаконно смещенный командой Зарембы.

Что ж, посмотрим, как будут развиваться события вокруг этой ситуации. Во многом они могут стать определяющими для последующей судьбы всего кооператива «Лыбидь-2».

 

В Україні діє каральна психіатрія, яка знищує незручних владі людей!

sergiyzvutyazny 21.12.2016 в 13:28

Про це журналістам повідомили на прес-конференції в УКРІНФОРМ, яка була присвячена корупції у владі та тиску на правозахисників і журналістів.

Зокрема, головна тема прес-конференції стосувалася корупції в правоохоронних органах Кривого Рогу та замаху на життя відомого правозахисника Анатолія Руденка, який в свій час став жертвою каральної психіатрії.

За його словами, каральна психіатрія діє в Україні як організоване злочинне угруповання, яке виконує замовлення корумпованих чиновників, правоохоронців  і політиків по знищенню активістів, які намагаються чинити опір системі.

«Перший раз, за мою позицію, мене намагались зробити психічно хворим через те, що у радянський час я ходив у вишиванці та розмовляв українською мовою!» - розповів Анатолій Руденко. 

Сумну тенденцію підтвердив і відомий журналіст Сергій Новіков, який зазначив, що влада дедалі частіше фабрикує справи проти журналістів та активістів з метою запроторити їх у психлікарню, ізолювати та вивести з ладу.

«Але ми не здаємось, боремось, виграємо справи в судах – так нам за останній час вдалося витягти з психушок трьох наших колег, яких хотіли знищити за допомогою каральної психіатрії», -повідомив журналіст.

Жахливу проблему використання каральної психіатрії проти активістів, яка замовчується в ЗМІ, підняв також відомий журналіст-розслідувач Ігор Рудич, який зазначив,  що такі жорстокі і протиправні дії можуть бути спрямовані на кожного, хто стане на заваді корумпованій владі чи олігархам.

«Проти Руденка у психушці застосовували тортури, його ламали і знищували, а він не боявся іти проти мафії, не відступався від своїх принципів. Цей фільм, який тут показали, не тільки про Руденка, це фільм про всіх нас, про те, що кожен може стати жертвою корумпованих можновладців. Закликаю Арсена Авакова та Юрія Луценка відкрити кримінальні справи проти названих злочинців та нарешті перестати робити вигляд, що нічого не відбувається! Також закликаю Петра Порошенка дати вказівку розібратися у цій ганебній ситуації, бо лише втручання вищих посадовців може дати хоч якийсь результат!» - зазначив журналіст.

Повний відеозапис прес-конференції можна переглянути тут: https://www.youtube.com/watch?v=-5p9Wqwcvls

Нагадаємо, що напередодні Дня прав людини в Кривому Розі, 9 грудня ввечері, жорстоко побили спецкора «Нашої Версії», відомого правозахисника Анатолія Руденка. По-звірячому побили біля під’їзду будинку, де мешкає пан Анатолій. Нападників було двоє. В якості зброї вони використовували залізні прути, якими і били журналіста. В результаті у нього розсічена голова, він втратив багато крові. Лікарі діагностували ще й перелом руки і скроневої кістки. Журналіста-правозахисника в шоковому стані госпіталізували в другу міську лікарню, де і надали медичну допомогу.

Це не перший напад на Руденка. Так, 27 листопада 2014 року його намагалися вбити таким же способом - також ударили по голові, завдали йому тяжкі тілесні ушкодження. 21 липня цього року на нього напали з ножем. Подія трапилася біля його будинку в день, коли Руденко з однодумцями пікетували Дзержинський районний суд.

Невдовзі після останнього нападу, під час прес-конференції 14 грудня в Кривому Розі на тему "Права і свободи - захищені або умовно захищені?" Анатолій Руденко заявив, що замовниками замаху на його життя є слідчий обласного управління Національної поліції Олексій Андрющенко, брати Темники (Юрій Темник - колишній начальник податкової міліції і його брат колишній міністр ЖКГ Геннадій Темник) і слідчий з особливо важливих питань Національної поліції Ружена Леміш, що працює зараз в Києві. Останній напад він пов'язує із тим, щона громадських засадах представляє інтереси померлого криворізького бізнесмена Фролова, підприємство якого було віджате у незаконний спосіб.

Однак поліція перекваліфікувала справу із замаху на вбивство в нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Це, за його словами, зроблено для того, щоб з часом перекваліфікувати в легкі ушкодження, а пізніше закрити, як і в попередніх випадках. Руденко впевнений, що виконавці замаху працюють на місцеву охоронну фірму «Барс», яка в свій час поставляла тітушок на Майдан.

Замах на своє життя Анатолій Руденко вважає лакмусом того, наскільки потоптані права людини і які ризики існують дляправозахисників в Кривому Розі. Подробиці у фільмі: https://www.youtube.com/watch?v=o6wcKJ0Zt_A&feature=youtu.be

Анатолій Руденко давно і активно займається правозахисною діяльністю. Зокрема, в цьому році він організовував пікети судів і відділків поліції, виступаючи проти корупції в правоохоронних органах.

У зв’язку із зазначеними подіями Анатолій Руденко та правозахисна спільнота звертаються до головних правоохоронців України – Юрія Луценка, Арсена Авакова, Артема Ситника з вимогою вжити негайних заходів,  припинити прокурорсько-поліцейське свавілля у Кривому Розі та розпочати розслідування по усіх заявлених фактах!

{ 2 Комментариев }

На Николаевщине предприниматель рассказал об очередном «наезде» со стороны прокуратуры и полиции

sergiyzvutyazny 13.12.2016 в 12:42

Директор новоодесского ООО «Фанчи-Инвест» Роман Стефанчишен рассказал об очередной попытке представителей местной прокуратуры и полиции с ним поквитаться.

Свое обращения Стефанчишин записал на видео, размещенное в Facebook на странице Федора Левченко.

«Многократно писал о повальном саботаже работы в полиции Новоодесского района, о противоправных действиях Новодесской прокуратуры. Фигурантами постов были как простые люди, так и предприниматели, на которых держится весь бюджет района. Один из них - директор ООО «Фанчи-Инвест» Роман Стефанчишен. Этот человек уже почти два года успешно отбивается от навязчивой дружбы «прокурорских» и полиции. То местный прокурор незаконно завладел автомобилем Стефанчишена, то на предприятии проходят «секретные» изъятия документов и компьютерной техники», - написал Левченко.

При этом он добавил, что давление в виде множества различных препятствий со стороны правоохранителей на одно из лучших предприятий района продолжается уже почти два.

«И вот снова, очередная просто нелепая попытка «приструнить» предпринимателя. Ничего писать об этом не буду, смотрите видео... это уже просто смешно, доходит уже до абсурда», - добавил Левченко. 

Из опубликованного видео следует, что в отношении Стефанчишена в очередной раз открыли уголовное производство из-за шашки.

- Перед Вами находится шашка украинских мастеров. Хочу обратить Ваше внимание, что эта шашка, уже в который раз, стала причиной для руководителей правоохранительных органов, чтобы со мной поквитаться. Перед Вами экспертиза государственных экспертов, которую они сами направили для проведения этой экспертизы. Вот разрешение, которое они сами зарегистрировали эту шашку и ввели в базу. Спустя неделю после этого они нашли основания возбудить против меня уголовное производство, по статье 263 «Незаконное владение оружием», - рассказывает бизнесмен.

- Это смешно, друзья. Уже второй год вы что-то ищите и не можете найти. Если вы хотите найти что-то незаконное, я советую вам тщательно изучить ваши налоговые декларации. И это не слова. Вот налоговая декларация, собственноручно написанная прокурором Новоодесского района, который на данный момент отстранен от должности, Олегом Наливайченко. Он в своей декларации указал, что владеет автомобилем «Toyota Camry» 2008 года. Этот автомобиль, вот справка из МРЭО, находится в моей собственности до сегодняшнего дня, вот техпаспорт автомобиля, который указывает, что автомобиль мой, у меня есть ключи от него. Вот выписка из ЕРДР об открытом Генпрокуратурой уголовном производстве по факту завладения прокурором Наливайченко мошенническим путем моим собственным автомобилем, - добавил Стефанчишен. 

При этом он обратился к общественности.

- Хочу до всех донести, что, если вы работаете, платите налоги, вы помогаете больницам, детским садам, воинам АТО, законно и порядочно ведете свою хозяйственную деятельность, вы все равно должны себя чувствовать унизительно. Поскольку руководители правоохранительных структур, которые должны нас защищать, хотят, чтобы вы не продавали им ваш автомобиль, а дарили. И они будут пытаться любым способом вас унизить, – резюмировал он.

Видеообращение: https://www.youtube.com/watch?v=bfVha8xsbQE

Напомним, ранее Федор Левченко заявил о том, что новоодесская полиция бездействует и не пресекает незаконную деятельность копателей песка.

Источнк: https://news.pn/ru/criminal/173915   

 

Военная прокуратура крышует захват имущества китайского инвестора?

sergiyzvutyazny 08.12.2016 в 18:07

В «Интерфакс» состоялась пресс-конференция, на которой журналистам сообщили о фактах рейдерского захвата предприятий в Донецкой области.

Андрей Багрий, представитель китайского инвестора, юрист, директор ООО «Частная охрана»:

«Я являюсь представителем китайского инвестора, компании «СТАР ОР ИСТ ИНВЕСТМЕНТ ЛИМИТЕД» Хи Пей Сена.

Мы хотим поднять тему рейдерского захвата предприятий аграрного сектора и не только.  С 2012 года компания Хи Пей Сена инвестировала в аграрный сектор Украины, путем создания новых сельскохозяйственных предприятий по выращиванию и сохранению, реализации и экспорту культур, в том числе в Китай.

Инвестор с нуля создал предприятие – создали агрофирму «Маяки» на территории деокупированного Славянского района. До июня 2016 года в Славянском районе инвестор построил элеватор для завершения цикла.

29 июня 2016 года, по данным госреестра, произошла смена собственника данного «холдинга» на некого гражданина Турции. Ряд компаний – элеватор, фирма-реализатор и агрофирма «Маяки» сменили состав учредителей без ведома и согласия инвестора.

Узкайнак Дженгиз становится инвестором, а Буханцов Олег Николаевич – директором этих трех предприятий.

Такая же ситуация еще в трех компаниях, о которых речь пойдет далее.

Все эти компании перерегистрируются на Вышгород, по непонятной схеме, на непонятный адрес. Регистратор – Болотенко, начальник регистрационной службы в Славянске.

Я пытался выяснить, как же такое могло произойти, но мне было отказано в доступе к информации. Тогда мы подали заявления в управление полиции Славянска и управление полиции Шевченковского района г. Киева по факту «мошенничество в особо крупных размерах». Дела были возбуждены, произведены действия по выемке документов, наложен арест на недвижимость. Также были написаны жалобы в Минюст по отмене регистрационных действий.

1 августа 2016 года все незаконные действия, связанные с изменением участников, были отменены.

Но, уже 9 августа, согласно данным госреестра, происходит повторное изменение данных с тем же незаконным составом директоров!

Изменение, несмотря на судебные запреты, произвела нотариус Иващенко Наталия Владимировна из Киева. Выехавшая по заявлению полицейская опергруппа, не смогла найти нотариуса и произвести повторную выемку. Через неделю нотариус успела подчистить данные.

Мы привлекли СБУ, были произведены выемки и дело взято в производство прокуратурой Донецкой области (ст190 ч.4).

Однако Буханцов, несмотря на все, с помощью титушек, смог захватить предприятие «Рай-александровский Элеватор» и начал реализацию имущества за наличные, в основном семена подсолнечника. Это около 15 тыс. тонн семян, и при цене 10 000 гривен за тонну можете представить объем!

25 августа при поддержке группы «Альфа» СБУ, законные владельцы зашли на объект элеватор. Контроль над объектом был восстановлен, директор вступил в управление, имущество было описано. Об этом много писали. Мы ждали лишь решения суда в отношении мошенников.

Однако ситуация вновь резко поменялась. 12.10.2016 г. на территорию элеватора приезжают военные прокуроры и начинают там хозяйничать. Как оказалось, по распоряжению военного прокурора Анатолия Матиоса дело было передано в ведение военной прокуратуры. В результате, снова возвращается Буханцов со своими людьми, который начинает продажу имущества!

По второй смене владельцев мы снова подали заявление в Минюст, однако на этот раз нам было отказано в реакции. Почему? Нам ответили, что так надо. В данный момент рейдеры находятся на всех объектах, и готовят их к продаже по бросовой цене. А ведь только в элеватор китайским инвестором было вложено 8 млн. у.е. – сейчас его собираются продать за половину стоимости.

Хи Пай Сен, китайский инвестор по скайпу:

«В 2012 году мы решили инвестировать в аграрный бизнес в Украине.

Но летом 2016 года я с удивлением узнал, что мое имущество, мои фирмы в Украине сменили собственника и захвачены. Мошенники подделали документы, мою подпись и сменили право владения без моего ведома и разрешения! Я не могу понять, как так случилось. Это вопиющее поведение регистраторов, нотариуса, правоохранительных органов. В Украине права инвестора абсолютно не защищены - это возмутительно. Такого нет нигде в Европе! Я прошу украинские власти разобраться и восстановить законность», - обратился к СМИ обманутый инвестор.

Сергей Ивченко, директор ООО «Сватовский завод экспериментального литья»:

«Я более 10 лет работаю на предприятии. С 2012 года – работаю директором. Учредителем завода является Белогородский Сергей.

Спустя 2 недели после задержания Белогородского, на наше предприятие была произведена рейдерская атака – произошла смена владельца, им стал гражданин Турции Узкайнак Ченгиз. Хочу заявить, что все действия захватчиков незаконны и призвать украинские власти разобраться в этой ситуации».

Юлия Семенчук, адвокат:

«Хочу звернути вашу увагу на ситуацію з незаконним заволодінням корпоративними правами  6 підприємств.

Найбільше обурення викликає те, що це зробила одна приватна особа громадянин Турції  Узкайнак Дженгіз, який, взагалі, не був в Україні протягом кількох останніх років, і невідомо, яке відношення має до цих конфліктів.

Дані захоплення тісно пов’язані із депутатом Донецької облради Білогородським Сергієм Анатолієвичем, якому китайська компанія «СТАР ОР ИСТ ИНВЕСТМЕНТ ЛИМИТЕД»в свій час надала права на представництво своїх інтересів на території України.

Разом з цим є й інші підприємства, які були захоплені. Це – ТОВ «Сватівський завод експериментального лиття»,  Охоронне товариство «Приватна охорона» і «Спілка заводів важкого машинобудування». Корпоративними правами на ці підприємства володів сам Білогородський та його дружина, а також його бувший компаньйон Дрегер Владислав Олегович, депутат Донецької облради.

На сьогоднішній день існує корпоративний конфлікт між Білогородським та Владиславом Дрегером, і наслідком цього конфлікту став арешт Білогородського за заявою Дрегера. Я є адвокатом Білогородського в кримінальному провадженні, якого підозрюють у сприянні сепаратизму, ст. 258, п. 3

Після арешту Білогородського у травні 2016 року, вже в червні місяці дивним чином всі його підприємства, а також підприємства Хі Пей Сена змінили власника та перейшли до згаданого турецького громадянина.

Цікавий такий факт, що при відчуженні корпоративних прав «Рай-олександрівського Елеватора» та підприємств китайського інвестора, до нотаріуса Іващенко приїздив Владислав Дрегер, який в свій час сам був звинувачений у шахрайстві і його справа ще не закрита. До того ж, пан Дрегер не має жодного відношення до підприємств китайського інвестора.

По цих захопленнях відкрито кримінальне провадження за ст. 190, ч. 5. Але дуже дивно, що це провадження перейшло до відомства військового прокурора Матіоса. Також відомо, що Дрегера підтримують деякі нардепи, зокрема депутат Левус.

Дуже прикро, що у корпоративних конфліктах приймають участь правоохоронні органи, які фактично виконують замовлення рейдерів «віджимаючих» майно поки людина сидить у тюрмі. Статтю про підозру у сепаратизмі зараз все частіше використовують для тиску на людей, бо дуже легко по ній видумати звинувачення.

На сьогоднішній день не існує жодних доказів про те, що Білогородський винний у тому, що йому інкримінують.  Але домогтися правосуддя в Україні зараз фактично неможливо. Люди, які прийшли до влади на крові Небесної сотні, використовують своє становище для прикриття рейдерських захоплень.

Я звертаюсь до високопосадовців української влади взяти цю справу на контроль та не допустити беззаконня. Також прошу всіх причетних до конфлікту сісти за стіл переговорів, і подумати як можна вийти з даної ситуації у законний спосіб», - підсумувала Юлія Семенчук.

Наостанок, треба зазначити, що на прес-конференцїї був присутній юрист пана Дрегера, який формально не причетний до рейдерського захоплення, бо всі ці фірми оформлені не на нього, а на підставну особу - турка. Про що свідчить цей факт? Висновки робіть самі.